Выбранный для просмотра документ Ти_мд_ т?с_лдер.pptx
Скачать материал "Презентация: Оқыту сапасын арттыратын тиімді тәсілдер."
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Тиімді әдіс - тәсілдер Пән мұғалімі: Г.З. Мурзабекова
2 слайд
Ақмола облысы Жарқайың ауданы Тасты-Талды орта мектебі Мурзабекова Гулмира Загыперовна Білімі: жоғары, АрПИ-1996ж, физика және математика факультеті Пәні: физика және математика Санаты: І Еңбек өтілі: 14 жыл
3 слайд
Мақсаты: Осы тәсілдер арқылы ойлау қабілеттері өседі; бір-біріне жақын, жылы қарым-қатынас орнайды; ынтымақтастық орнайды; тілдік, сөздік қорлары молаяды; дұрыс сұрақ қоя білуге үйренеді; негізгі сөзді табуға жетелеуші сөздерді таба біледі, есте сақтау қабілеттері жақсарады; ал оның өзі алдағы уақыттағы мемлекеттік сынақ ҰБТ-ға дайындықты жақсартады.
4 слайд
Жақсы көңіл – күй күннің сәтті өтуіне тілектес
5 слайд
Сергіту және топқа бөлу әдістері Топқа бөлерде немесе сабақтың басталу сәтінде қолайлы жағымды орта туғызу үшін мен әдеттегі сергіту сәттерін емес (бейнеролик) оқушылар бір-біріне жақын, жылы қарым-қатынас орнату мақсатында іс-қимыл әрекеттерін керек ететін жаттығуларды таңдаймын. «Үш қол» әдісі –(қызыл-қол алысу, көк-маңдай түйістіру, сары – арқаны түйістіру) «Құтқарушы» әдісі: Капитан-1, Юнго -2, Құтқарушы -3, Ас-4 «Сынып қайтала» ойыны, т.б.
6 слайд
Бақытты бала Сыныптағы климат
7 слайд
Мен кіммін? Бұл стратегия тұйық балаларды сөзге тартуда таптырмайтын тәсіл. Ашық, жабық сұрақтар қойдыру арқылы сұрақ қойдыра отырып қарсы жұптардың бірі дұрыс сұрақ қоя білуге үйренеді. Екінші жұбы негізгі сөзді табуға жетелеуші сөздерді таба біледі, сөздік қорының молаюына себеп болады
8 слайд
. «Музыкалы қобдиша» стратегиясы оқушыларға сүйікті тәсілдердің бірі. Үй жұмысын қайталағанда, жаңа тақырыпты бекіту кезеңіне қолдануда өте тиімді.
9 слайд
. Дауыстап айтылатын ой «Дауыстап айтылатын ой» тәсілі оқушыларды жарыса сөйлеу үстінде өз ойының желісінен айрылып қалмауға, топтық шу ортасында ойлана білуге үйретеді
10 слайд
Ойлан –жұптас-бөліс «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы бір-бірін тыңдай білуге, ой қосуға, диалогке түсуге үйретеді.
11 слайд
Тақтаға өткен тақырыптағы негізгі ұғым, шаманың белгіленуі, құрал т.с.с. жазып қойып, не екенін сұрау өте тиімді тәсілдердің бірі. Негізгі ұғымдар
12 слайд
A. Кез келген бұрыштың тригонометриялық функциялары B. Тригонометриялық функциялардың қасиеттері C.Бұрыштың градустық және радиандық өлшемі D.Негізгі тригонометриялық тепе - теңдіктер E. Келтіру формулалары F. Қосу формулалары Сабақ барысында келесі факторларды ретімен, маңызына, құндылығына қарай орналастырып қою.
13 слайд
Екеуі де Тиісті тақырып астына өзіңіз білетіннің барлығын жазыңыз:
14 слайд
Арасындағы айырмашылығы … 1. Баяндау тәсілі 2. Рекуренттік тәсіл 1.Аналитикалық тәсіл 2.Графиктік тәсіл Неге? ... ... болып табылады, ал .... - ..... A B
15 слайд
Тақырыптық түйінді сөздер Келтірілген сөздердің қайсысы ________________________________ жатады? Сөздер банкісі Біздің тақырып Масса, деформация, жол, жылдамдық, траектория, динамометр, Гук заңы, материялық нүкте, күш, инерция, кеңістік, уақыт, пластикалық, серпімді.
16 слайд
Өткен тақырыпты сұрағанда, жаңа тақырыпты бекіткенде баланың есте сақтау қабілетін жақсартуда өте тиімді
17 слайд
Аз уақыт ішінде бүгінгі сабақтағы жаңа тақырыпты қамтитын негізгі сөздерді түсіндіріп беру Жаңа тақырыпты меңгерткенде баланың есте сақтау қабілетін жақсартуда өте тиімді
18 слайд
1 қадам алға, 1 қадам артқа Ынтымақтастыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелейді, оқығанын ойға түсіру, есте сақтау қабілетін жақсартуға көмектеседі.
19 слайд
Керек затты ғана ал Топ мүшелері бәрі мұғалім столына жақын келіп үстелдің үстіндегі заттардың ішінен бүгінгі тақырыпқа керек заттарды таңдап алады.
20 слайд
Біз бүгін/соңғы бірнеше сабақ барысында оқыған негізгі сөздер келтірілген. Олардың ретін еске түсіру үшін, сендерде 1 минут бар. Жадыны дамытуға арналған ойын Материялық нүкте Энергия Жұмыс және қуат Жылдамдық Масса Күш
21 слайд
Сұрақты тап… Сұрақтардың бірнеше жауабы ұсынылған. Қандай сұрақтар қойылды? Екінші мүшесінен бастап әрбір мүшесі алдыңғы мүшесіне қандайда бір тұрақты санды қосқанда шығатын сандар тізбегін атаймыз Денеде туындайтын үдеу оған әрекет етуші күшке тура пропорционал, ал массасына кері пропорционал қосу, алмастыру, графиктік тәсіл Екі тәсілі бар: механикалық жұмыс істеу (соққы, үйкеліс, сығу), қоршаған денелермен жылу алмасу Ол дененің жұмыс істеу қабілетін сипаттайтын шама 2 түрі бар: серпімді және пластикалық 1 2 3 4 6 7
22 слайд
. Коллаж құрастыру Оқушылар бүкіл сабақ бойы орындаған тапсырмаларға сәйкес мұғалімнен түрлі жетондар алып отырады. Сабақ соңында бір-бірін бағалайтын уақытта әрбірі көршісімен орын ауыстырып соның партасындағы жиналған жетондардан әрбір тапсырманың суретіне сай жетонды жапсырып, коллаж құрастырады.
23 слайд
Стратегиялар Суреттерді сөйлету Болжау Кім көп формула біледі? Insert Синквейн Акроөлең 1 2 3 4 6 7
24 слайд
ИНЬ-ЯНЬ СТРАТЕГИЯСЫ Бұл стратегия оқушылардың ойын жүйелеуге, әрбір көлеңкелі нәрсенің күнгей жағы да бар екенін айыра білуге үйретеді
25 слайд
Сенің алдыңда көп кедергілер кездеседі. Сен оған мойыма. Тек қана алға! Өмірлік ұстаным Бұл стратегияның тиімділігі педұжымның, сыныптың қаншалықты бір-бірін етене жақын білетіндігі, ұйымшылдығы, қарым-қатынасы қандай деңгейде екенін көрсетуінде.
26 слайд
Шәкірт болып көрмеген ұстаз болып жарытпас
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 625 190 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Мурзабекова Гулмира Загыперовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Мини-курс
4 ч.