Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / История / Презентации / Презентация, План конспект и видео материал по теме: Фашизація Італії та створення корпоративної системи

Презентация, План конспект и видео материал по теме: Фашизація Італії та створення корпоративної системи

Международный конкурс по математике «Поверь в себя»

для учеников 1-11 классов и дошкольников с ЛЮБЫМ уровнем знаний

Задания конкурса по математике «Поверь в себя» разработаны таким образом, чтобы каждый ученик вне зависимости от уровня подготовки смог проявить себя.

К ОПЛАТЕ ЗА ОДНОГО УЧЕНИКА: ВСЕГО 28 РУБ.

Конкурс проходит полностью дистанционно. Это значит, что ребенок сам решает задания, сидя за своим домашним компьютером (по желанию учителя дети могут решать задания и организованно в компьютерном классе).

Подробнее о конкурсе - https://urokimatematiki.ru/


Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • История

Название документа Документ Microsoft Word.docx

Поделитесь материалом с коллегами:

План-конспект уроку розроблений учителем Клєр І.Г.

Тема: «Фашизація Італії та створення корпоративної системи».

Мета:

Навчальна: ознайомити учнів з корпоративної системою в Італії, розкрити діяльність Б. Муссоліні та його роль політичному, економічному розвитку країни, охарактеризувати поняття «фашизація Італії».

Розвиваюча: розвивати історичне мислення учнів, розвивати вміння формулювати висновки, власну думку та відстоювати її, продовжувати формувати навички роботи з картою та історичними документами.

Виховуюча: виховувати у учнів інтерес та повагу до історії.

Очікувані результати: після вивчення теми учні зможуть

-        охарактеризувати корпоративну систему в Італії;

-        показувати на карті кордони Італії та її сусідніх країн періоду 20 – 30-ті рр. ХХ ст.;

-        розкривати політичну та економічну діяльність Б. Муссоліні;

- знати поняття фашизм;

- вказати зміну статусу Італії після Першої світової війни.

Основні поняття і терміни:

Фашизм, корпорація, корпоративізм, корпоративна система, «тоталітаризм», «дуче», «Авентинський блок», «корпоративна система», «Сталевий пакт», «Латеранський конкордат».

Основні дати:

 Опорні дати: 1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії.

1925 р. - проголошення курсу на фашизацію Італії.

1935-1936 рр. - італо-ефіопська війна.

9 травня 1936 р. – проголошення Італії імперією.

1939 р. - "Сталевий пакт" між Італією та Німеччиною.

Персоналії:

Беніто Муссоліні.

Обладнання:

Підручник, атлас, роздатковий матеріал, карта світу, комп’ютерна техніка, мультимедійний проектор.

 Тип уроку:

комбінований урок.

 Структура уроку:

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

III. Вивчення нового матеріалу.

  1. Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні.

  2. Фашизація Італії.

  3. Створення корпоративної системи.

IV. Закріплення нових знань і вмінь учнів.

V. Підсумки уроку.

VI. Завдання до дому.


Хід уроку.

І. Організаційний момент.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

 Бесіда з учнями:

  1. Пригадайте, у складі якого військово-політичного блоку воювала Італія у Першій світовій війні?

  2. Чи відносилися Італія до країн, які одержали перемогу у Першій світовій війні? Аргументуйте свою відповідь.

  3. Поміркуйте, як змінилися територіальні володіння Італії після укладання договорів та угод, що склали Версальсько-Вашингтонську систему?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

«Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою»

Б. Муссоліні

На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з

Записуємо тему «Фашизація Італії та створення корпоративної системи».


І Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні.

Повідомлення учня «Віктор Еммануїл III»

Віктор Еммануїл III — третій король об’єднаної Італії з 1900 р., імператор Ефіопії (1936–1941), король Албанії (1939–1943). Всупереч традиційній орієнтації Савойської династії, з якої походив Еммануїл ІІІ, на Німеччину та Австрію, король у Першій світовій війні 1915 р. підтримав Антанту. Від 1922 р. повноваження короля Ві- ктора Еммануїла були суто номінальними, тому що реальна влада не без його участі перейшла до фашистів на чолі з Беніто Мус- соліні. Пропаганда часів фашизму відверто ігнорувала короля. Король ніколи не чинив опір рішенням фашистського уряду, не робив нічого, щоб захистити особисто відданих йому придворних і офіцерів, що були піддані репресіям (у тому числі за расовою ознакою після 1938 р.). Це приниження короля різко негативно позначилося на престижі динас- тії. 1943 року, коли союзники наблизились до Рима, король підтримав рішення Великої фашистської ради усунути і заарештувати дуче. Король відмовився від ефіопського і ал- банського титулів і відтоді підтримував союзників. Після контрнаступу німців та оку- пації Рима він втік до Єгипту. Фашистський режим був оголошений «республіканським».

Виклик праву власності налаштував проти робітничого руху дрібних господарів (ремісників, торгівців і т. д.) і селянство, які до того ж не довіряли існуючій владі.

Настрої цих прошарків населення відбились у фашистському русі, що виник 1919 р. Він поєднував у собі ідеї реваншизму, антикомунізму і соціальної демагогії. Фашисти сповідували ідеї підпорядкування всіх інтересів країни державі та нації. Вони вважали, що соціальні виступи, що розколювали і послаблювали націю слід нещадно придушувати.

У 1919-1920 рр. фашисти не становили серйозної небезпеки. На виборах 1919 р. вони не отримали жодного мандата.

Зростанню їхнього впливу сприяли реваншистські настрої, що охопили всі прошарки італійського суспільства.На цій хвилі фашисти вдалися до силових дій, захоплюючи ті території, що їх обіцяла, але не дала Антанта. Так, восени 1919 р. загін фашистів на чолі з поетом Габріеле Д’Аннунціо захопив порт Фіуме. Це сприяло виникненню навколо фашистів ореола патріотів.

 Весною 1921 р. загони фашистів під гаслами відновлення порядку і збереження "великої нації" почали погроми робітничих організацій. У відповідь робітники організували загони "народних сміливців", які вступали у справжні бої з чорносорочечниками. Італія стала ареною масового насильства, а уряд не зміг вивести країну з цього стану і відновити законність. У листопаді 1921 р. фашисти об’єднались і утворили Національну фашистську партію, на чолі якої став Б.Муссоліні (дуче — вождь). На виборах вона здобула 32 депутатських міста. Наступ фашистів спричинив опір з боку робітників. У 1922 р. був організований антифашистський страйк. Та його слабка організація призвела до поразки.

Відео матеріал.

Беніто Муссоліні (1883-1845). Італійський фашистський диктатор 1922-1945 рр. Народився в селі Предаппіо (область Романья) в сім’ї коваля і вчительки місцевої школи. По закінченні школи певний час працював помічником учителя. З часом примкнув до заснованої в 1900 р. Соціалістичної партії. У 1912 р. став головним редактором провідної газети Соціалістичної партії “Avanti!” (“Вперед!”), збільшивши її тираж з 20 до 100 тис. На початку війни виступав за її негайне припинення, але згодом став чи не найголовнішим прихильником участі в ній Італії. За це у листопаді 1914 р . його було виключено з партії. У відповідь Б. Муссоліні заснував власну газету. У 1915-1917 рр . служив у війську. Був контуженний під час учбових занять зі збройою. У бойових діях участі не брав. У 1919 р . в Мілані об’єднав навколо себе розрізнені групи націоналістів і соціалістів і заснував “Фашіо ді комбаттіменто” – “Союз боротьби”.

У листопаді 1921 року відбувся з’їзд фашистів, на якому офіційно було проголошено створення партії, публікація фашистами програми, заснованої на ідеї «величі нації».

Восени 1922 року розпочалися погроми демократичних організацій і підготовка о здійснення державного перевороту, перед явлення уряду ультиматуму уряду з вимогою 6 міністерських портфелів для фашистів.

28 жовтня 1922 року фашисти здійснили «похід на Рим», наслідком чого було те, що король Віктор-Еммануїл запропонував Беніто Муссоліні посаду голови уряду, а парламент висловив йому довіру.

Б. Муссоліні головним ворогом “ простих ” італійців вважав заможні західні демократії та сусідні країни, які нібито стали на перешкоді Середземного моря у “ внутрішнє італійське море ”. З іншого боку, фашисти обіцяли негайно знизити податки, підвищити платню й ліквідувати безробіття. Увірувавши у свою зірку, Б. Муссоліні активно готувався до походу своїх прихильників на Рим, щоб взяти владу силою. На одному з мітингів він фактично пред’явив королю і уряду ультиматум: “Або нас добровільно допустять до управління, або ми захопимо владу, здійснивши похід на Рим ”. Проте він відверто блефував – “ сквадри ” були малочисельними й погано озброєними, і достатньо було кількох підрозділів поліції, щоб розігнати їх.

Та весь розрахунок фашистів якраз і полягав у тому, що король Віктор Еммануїл не зважиться на застосування проти них сили. Реальна альтернатива фашистам, 80-річний авторитетний політик, неодноразовий прем’єр-міністр Італії Дж. Джолітті перебував за межами столиці й вплинути на перебіг подій не міг. Серед генералів симпатії розподілилися між монархією та фашистами, тому Б. Муссоліні привселюдно заявляв про корисність монархії. Монарх, який також не поспішав до Рима, спочатку хотів оголосити надзвичайний стан, але в останню мить, боячись, що фашисти проголосять королем герцога д’Аоста, передумав. Привід було знайдено – не допустити пролиття крові, за яким країну охопить полум’я громадянської війни.

У ніч з 27 на 28 жовтня 1922 р. сквадристи захопили ряд важливих державних об’єктів у Мілані (там, на той випадок, якби в результаті поразки довелося втікати до Швецарії, перебував Б. Муссоліні) та інших містах країни.

29 жовтня король призначив 39-річного Б. Муссоліні 27-м прем’єром Італії. “ Революція у спальному вагоні ”* перемогла. Проте новий голова уряду не хотів, щоб у його співвітчизників склалося враження, що владу йому подарував король. Йому був потрібен міф про “ похід на Рим ” щонайменше 300 тис. “ фашистських мучеників ”, а тому вже наступного дня до столиці звідусіль стали прибувати сквадристи.

Прийшовши до влади, фашисти певний час змушені були залишити в країні демократичні інститути. До 1928 р. уряд був коаліційним: ряд міністерських портфелів (юстиції, фінансів та ін.) Б. Муссоліні віддав іншим партіям, чимало представників яких обіймали посади заступників міністрів, керівників державних відомств. Але діставши владу в рамкахформальної законності (склад уряду було затверджено 306-а голосами членів палати депутатів. Проти голосували 102-переважно соціалісти й комуністи), Б. Муссоліні відразу дав зрозуміти, що не збирається ні з ким її ділити. Перефразувавши відомий вислів Людовика ХІV, він чітко сформулював суть нового політичного режиму “ уряд – це я ”.

До Б. Муссоліні новітня історія не знала таких масштабів культу особи правителя, який виник в Італії: повсюдно було вивішено його портрети, усі, навіть дріб’язкові, розпорядження чиновників віддавалися з посиланням на волю прим’єра, масове спорудження прижиттєвих пам’ятників, присвоєння титулів “ першого ”, “ найкращого ” тощо. У цей час він став кумиром радикалів усього світу. Б. Муссоліні, поступово обмежуючи повноваження короля, присвоїв собі титул “ дуче ” (вождь) і правив Італією майже одноосібно.

Використавши як привід чотири невдалі спроби замаху на своє життя, він домігся заборони усіх політичних партій, крім власної. Депутатів - нефашистів було вигнано з парламенту. Сміливців, які наважувалися протестувати проти тоталітарної системи, заарештовували, відправляли на віддалені острови або, як це сталося з популярним парламентарем Джакому Маттеоті, просто знищували. Створений Муссоліні Особливий фашистський трибунал запровадив у країні смертну кару.

Усупереч конституції найважливіші державні рішення фашисти приймали на масових мітингах, після чого парламенту та королю не залишалося ні чого іншого, як схвалювати їх. Підміняючи коституційні органи влади, режим створював свої власні. Зокрема, було скликано Велику фашистську раду, яка, по суті, стала вищим органом політичної влади в країні.


ІІ Фашизація Італії.

Розповідь учителя супроводжується складанням таблиці «Етапи фашизації Італії».

Фашизація країни

1. Видано закони про:

чистку державного апарату від «підозрілих елементів»;

заборону діяльності будь-яких асоціацій поза контролем фашистської партії;

право префекта на конфіскацію накладу газет

2. 24 грудня 1925 р. — видано закон про права прем’єр-міністра. Керівник уряду не був відповідальним перед парламентом і в разі вотуму недовіри не мав подавати у відставку

3. 3 квітня 1926 р. — видано закон про контроль уряду над профспілками

4. 5 листопада 1926 р. — закон про розпуск усіх «антинаціональних» партій

5. Запроваджено заслання без суду і слідства, відновлено смертну кару щодо ворогів держави

6. Підростаюче покоління охоплювалося дитячими і юнацькими фашистськими організаціями

7. Студентська молодь була організована в університетські фашистські групи, а викладачі навчальних закладів повинні були присягати на вірність фашистському режиму

Завдання до таблиці

Проаналізуйте основні заходи щодо фашизації країни і дайте їх власну оцінку.


ІІІ Створення корпоративної системи.

У ч и т е л ь. Найбільш помітним у фашизмі був корпоративізм як гармонічний принцип організації суспільства, що не розділяє його за класовою або за партійною ознакою, а об’єднує різні класи.

Поняття записуються в робочому зошиті

Корпорація (від лат. corpus, corporatio — тіло, стан, об’єднання) — це об’єднання людей за їхнім місцем на службі суспільству. Можливі корпорації різних галузей господарства незалежно від конкретних професій працівників. Різні корпорації виконують настільки ж взаємно необхідні функції в суспільстві, як органи одного тіла. Найважливіше положення корпоративізму — заперечення класової боротьби, яка призводить до розколу нації.

Корпоративізм — прихильність, захист інтересів певної спілки чи організації, створеної на основі професійних або інших інтересів.

У ч и т е л ь. Засновники корпоративізму бачили в ньому «економічну демократію, що органічно виростає й спирається на широку народну основу…» «Корпоративна система долає соціалізм і лібералізм і створює новий синтез», — писав Муссоліні. При цьому корпорація виконує не тільки функцію захисту економічних інтересів даної групи трудящих перед роботодавцем і державою, але й спільну з ними функцію гармонізації соціально-економічного життя як своєї галузі, так і всієї країни — аж до законодавчого рівня (корпоративний парламент).

21 квітня 1927 р. ВФР була опублікована «Хартія праці». Велика фашистська рада — вищий орган фашистської ієрархії — формально не мав законодавчої влади, тому сама Хартія не була законом, проте згодом вона створила підґрунтя низки законодавчих актів, що мали правовий та юридично-нормативний характер.

«Хартія праці» - акт, виданий Великою фашистською радою в Італії 21 квітня 1927 року. Хартія праці є одним з ключових документів фашизму: він виражає соціальні принципи, засновані на етиці націонал-синдикалізму і фашистської економічної політики.

«Хартія праці» формулювала основні принципи перебудови держави на корпоративних засадах, що мала на меті посилення і розширення втручання фашистської держави у відносини між робітниками і роботодавцями з метою «запобігання соціальних конфліктів» і ще більш дієвого захисту великого промислового і фінансового капіталу.

Декларуючи турботу фашистської держави про інтереси всіх класів суспільства, «Хартія праці» містила також і ряд пунктів, що стосувалися соціального законодавства — охорони праці, боротьби з професійними захворюваннями, охорони материнства і дитинства, пенсійного забезпечення і так далі.

Основою для принципів, які були закладені в Хартію праці, став ряд документів, хартій і маніфестів, що одержали поширення в протофашистской середовищі. Це насамперед Конституція Республіки Фіуме — Хартія Карнаро, Програма Сан-Сеполькро, представлена на площі Сан-Сеполькро в Мілані 23 березня 1919 р. й опублікована в газеті Il Popolo d'italia на наступний день, а також Маніфест Італійського союзу боротьби від 6 червня 1919 р. В значній мірі більше місце корпоративні елементи, при повній відмові від ліберально-демократичних, отримали, втім, у законодавстві Італійської соціальної республіки і фашистської концепції органічної демократії в цей період.

Документ було складено і підготовлено до обговорення перший раз 6 січня 1927 року в рамках Конфедерації працівників і роботодавців. Незважаючи на те, що документ був спрямований на подолання класової боротьби і на спільні дії в рамках трудових відносин, його прийняття викликало суперечки з обох сторін. У результаті Великий фашистський рада був змушений змінити деякі положення документа. Так, зокрема, відхилялася положення про встановлення мінімальної зарплати за професіями, але приймалися положення, які носять характер соціального страхування: допомогу по безробіттю після звільнення або збереження робочого місця в разі хвороби.

Текст, підготовлений Карло Костамагна, був переглянутий і виправлений Альфредо Рокко, а потім затверджений на засіданні Великої фашистської ради 21 квітня 1927 року. Хоча він і не мав силу закону або постанови, а Великий фашистський рада в той час не був державним органом, будучи партійним органом, документ був надрукований в офіційному друкованому виданні італійського королівства Gazzetta Ufficiale 27 квітня.

Аналіз учителя та учнями «Хартії труда»


ІV. Підсумки уроку.

 Після Першої світової війни Італія опинилась у складній економічній ситуації, що призвело до зростання невдоволення серед населення. Слабкість держави під час здійснення внутрішньої та зовнішньої політики, наслідки «скаліченої перемоги», руйнація ідеалів довоєнного часу створили конкретно- історичні умови для виникнення фашизму. Фашизм в Італії набув характеру тоталітарної диктатури: придушення опозиції, примусовий корпоративізм, культ шовінізму, насильство і війни. Фашистські профспілки залишились єдиними в Італії профспілковими організаціями. Ідеологічний та військовий вишкіл, виховання в дусі обожнення дуче — усе згодом перетворило молодих італійців на гарматне м’ясо в авантюрі, спрямованій на відтворення «Великої Італії».


 V. Домашнє завдання.

 1) Прочитати відповідний параграф підручника.

2) Усно відповісти на запитання до параграфу.

3) Написати твір-мініатюру за темою на вибір: 1) «Місце Муссоліні в історії»; 2) «Чому Італія стала першою серед країн Європи, де фашистська партія прийшла до влади?»; 3) «Особливості італійського фашизму»; 4) «Етапи фашизації Італії. Структура управління фашистською державою».


Название документа Презентация Microsoft PowerPoint.pptx

Тема: «Фашизація Італії та створення корпоративної системи». «Все для держави...
Мета: Навчальна: ознайомити учнів з корпоративної системою в Італії, розкрити...
Основні поняття і терміни: Фашизм, корпорація, корпоративізм, корпоративна си...
Опорні дати: 1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії. 1925 р. - проголоше...
Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні. 2. Фашизація Італії. 3. Створення корп...
Беніто Муссоліні (1883-1845) Італійський фашистський диктатор 1922-1945 рр.
Робітники на захопленому заводі ФІАТ
Ідеолог італійського фашизму Габріеле д`Анунціо веде розмову з Б.Муссоліні
Загін чорносорочечників  
Зустріч Муссоліні з королем Віктором-Емануїлом ІІІ
«Похід на Рим» (30 жовтня 1922 р.)
Фашизація Італії Фаши́зм  — різновид політичного режиму, а також радикальна і...
21 квітня 1927 р. була опублікована «Хартія праці» Хартія праці є одним з клю...
Таким чином, фашизм в Італії набув характеру тоталітарної диктатури: придуше...
Домашнє завдання. 1) Прочитати відповідний параграф підручника. 2) Усно відпо...
1 из 15

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Тема: «Фашизація Італії та створення корпоративної системи». «Все для держави
Описание слайда:

Тема: «Фашизація Італії та створення корпоративної системи». «Все для держави, нічого проти держави, нічого поза державою» Б. Муссоліні

№ слайда 2 Мета: Навчальна: ознайомити учнів з корпоративної системою в Італії, розкрити
Описание слайда:

Мета: Навчальна: ознайомити учнів з корпоративної системою в Італії, розкрити діяльність Б. Муссоліні та його роль політичному, економічному розвитку країни, охарактеризувати поняття «фашизація Італії». Розвиваюча: розвивати історичне мислення учнів, розвивати вміння формулювати висновки, власну думку та відстоювати її, продовжувати формувати навички роботи з картою та історичними документами. Виховуюча: виховувати у учнів інтерес та повагу до історії.

№ слайда 3 Основні поняття і терміни: Фашизм, корпорація, корпоративізм, корпоративна си
Описание слайда:

Основні поняття і терміни: Фашизм, корпорація, корпоративізм, корпоративна система, тоталітаризм, дуче, Авентинський блок, Хартія труда

№ слайда 4 Опорні дати: 1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії. 1925 р. - проголоше
Описание слайда:

Опорні дати: 1922 р. - прихід фашистів до влади в Італії. 1925 р. - проголошення курсу на фашизацію Італії. 21 квітня 1927 р. - «Хартія праці». 1935-1936 рр. - італо-ефіопська війна. 9 травня 1936 р. – проголошення Італії імперією. 1939 р. - "Сталевий пакт" між Італією та Німеччиною. Персоналії: Беніто Муссоліні, Віктор Еммануїл III

№ слайда 5 Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні. 2. Фашизація Італії. 3. Створення корп
Описание слайда:

Прихід до влади в Італії Б. Муссоліні. 2. Фашизація Італії. 3. Створення корпоративної системи. План:

№ слайда 6 Беніто Муссоліні (1883-1845) Італійський фашистський диктатор 1922-1945 рр.
Описание слайда:

Беніто Муссоліні (1883-1845) Італійський фашистський диктатор 1922-1945 рр.

№ слайда 7 Робітники на захопленому заводі ФІАТ
Описание слайда:

Робітники на захопленому заводі ФІАТ

№ слайда 8 Ідеолог італійського фашизму Габріеле д`Анунціо веде розмову з Б.Муссоліні
Описание слайда:

Ідеолог італійського фашизму Габріеле д`Анунціо веде розмову з Б.Муссоліні

№ слайда 9 Загін чорносорочечників  
Описание слайда:

Загін чорносорочечників  

№ слайда 10 Зустріч Муссоліні з королем Віктором-Емануїлом ІІІ
Описание слайда:

Зустріч Муссоліні з королем Віктором-Емануїлом ІІІ

№ слайда 11 «Похід на Рим» (30 жовтня 1922 р.)
Описание слайда:

«Похід на Рим» (30 жовтня 1922 р.)

№ слайда 12 Фашизація Італії Фаши́зм  — різновид політичного режиму, а також радикальна і
Описание слайда:

Фашизація Італії Фаши́зм  — різновид політичного режиму, а також радикальна імперіалістичнаполітична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни й панування. Фашизм бере свій початок в італійському націоналізмі часів Першої світової війни і був заснований Беніто Муссоліні, який раніше був одним із лідерів Італійської соціалістичної партії і був започаткований як об'єднання в єдине ціле правих і лівих політичних спектрів.

№ слайда 13 21 квітня 1927 р. була опублікована «Хартія праці» Хартія праці є одним з клю
Описание слайда:

21 квітня 1927 р. була опублікована «Хартія праці» Хартія праці є одним з ключових документів фашизму: він виражає соціальні принципи, засновані на етиці націонал-синдикалізму і фашистської економічної політики. Формулючи основні принципи перебудови держави на корпоративних засадах, що мала на меті посилення і розширення втручання фашистської держави у відносини між робітниками і роботодавцями з метою «запобігання соціальних конфліктів» і ще більш дієвого захисту великого промислового і фінансового капіталу.

№ слайда 14 Таким чином, фашизм в Італії набув характеру тоталітарної диктатури: придуше
Описание слайда:

Таким чином, фашизм в Італії набув характеру тоталітарної диктатури: придушення опозиції, примусовий корпоративізм, культ шовінізму, насильство і війни. Фашистські профспілки залишились єдиними в Італії профспілковими організаціями. Ідеологічний та військовий вишкіл, виховання в дусі обожнення дуче — усе згодом перетворило молодих італійців на гарматне м’ясо в авантюрі, спрямованій на відтворення «Великої Італії».

№ слайда 15 Домашнє завдання. 1) Прочитати відповідний параграф підручника. 2) Усно відпо
Описание слайда:

Домашнє завдання. 1) Прочитати відповідний параграф підручника. 2) Усно відповісти на запитання до параграфу. 3) Написати твір-мініатюру за темою на вибір: «Місце Муссоліні в історії»; «Чому Італія стала першою серед країн Європи, де фашистська партія прийшла до влади?»; «Особливості італійського фашизму»; «Етапи фашизації Італії. Структура управління фашистською державою».  

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy



Автор
Дата добавления 20.11.2016
Раздел История
Подраздел Презентации
Просмотров56
Номер материала ДБ-372561
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests
