Сабақтың тақырыбы:
|
“Countable and Uncountable nouns”
|
Сыныбы: (күні)
|
10 «ә» - 15.10.15
|
Сілтеме:
|
Күнтізбелік жоспар, әдістемелік оқулық,ағылшын тілі оқулығы,
голицынский грамматикалық кітабы, интернет желісі
|
Сабақтың мақсаты:
|
1.
Грамматикалық тақырып “Countable and
Uncountable Nouns” үйренеді.
2.
Сыни тұрғысынан ойлануға үйренеді.
3.
Өз ара ынтымақтастық атмосферасы қалыптасады.
|
Оқыту нәтижесі:
|
·
Жаңа тақырыпты меңгереді.
·
Грамматикалық жаттығу жұмысын өз бетінше орындай
алады.
·
Сөйлемді тиісті сөздерімен толықтырып жаса алады.
|
Негізгі идеялар:
|
ü
Диалогты қолдану
ü
Білім беруде АКТ-ны пайдалану
ü
Жұптық, топтық жұмысты ұйымдастыру
ü
Өз бетінше ізденіп әрекеттенуге үйрену
|
Мұғалімнің іс – әрекеті:
|
Оқушы іс - әрекеті
|
Оқыту әдістері
|
Ұйымдастыру кезеңі
·
Оқушылармен амандасу
·
Кезекшімен байланыс
|
Мұғаліммен амандасты.
Кезекші мұғалім сұрақтарына жауап берді.
|
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Үйге берілген жаттығу жұмысын тексертті
|
|
Жаңа тақырыпты таныстырды
|
Оқушылар жаңа тақырыппен танысты.
|
Сыныпта ынтымақтастықты орнату. Сыни тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту.
|
Грамматикалық тақырыпты таныстырды,кеспе қағаз арқылы жаттығу
жұмысын жүргізді.
|
Оқушылар грамматикалық тақырыппен танысты.
Much, many, a lot:
"Much", "many", and "a lot of" indicate
a large quantity of something, for example "I have a lot of friends
" means I have a large quantity of friends.
Much, many, and a lot are quantifiers.
|
Қатесіз жазу дағдысын қалыптастыру
|
Топтық жұмыс орындалды. Ойынның жүру барысымен таныстырды.
|
Оқушылар ойынның жүру барысымен танысты
Countable uncountable mimes
Students try to mime words or sentences that you have prepared that
include countable or uncountable nouns, e.g. “A chicken”/ “Some
chickens”/”Some chicken” or “My pet is a chicken”/”I am eating some
chicken”/”I am eating some chickens”.
|
Оқушылардың бойындағы шапшаңдылықты, алғыр ойлауын дамыту
|
Жаттығу жұмысын орындатты
|
Much or
many
1. I don’t
eat … mangoes. 2. He eats …fish. 3. She ate so … dessert that she is in bed
today with a stomachache. 4. That man drank so … wine, and he smoke so …
cigarettes that he has a terrible headache today.
|
Ойлау қабілетін дамыту
|
Диалог құрастыру жолын таныстырды. Кеспе қағаз таратылды.
|
Оқушылар диалог үлгісін алып сөйлем құрастырды. Рөлдерге бөліп оқыды.
Much/ many and restaurant roleplays
Worksheet 2- Restaurant roleplays
The customer wants to eat meat, but all the meat dishes
are sold out
The customer has a reservation but the waiter says the restaurant
is full
When the waiter delivers the pizza, there isn’t any cheese on it
The customers want a smoking seat, but there aren’t any available
now
The customer doesn’t have any cash and the restaurant doesn’t take
credit cards
There aren’t any toilets
|
Өз ойын толық жеткізуге үйрету
|
Оқушыларды бағалады.
|
Оқушылар бағаланды
|
|
Үй тапсырмасын берді
|
Үй тапсырмасын белгілеп жазып алды
|
|
Сабақты қорытындылады.
The lesson is
over good bye, children!
|
Good bye,
teacher!
|
|