Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Презентация по математике "Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Презентация по математике "Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесі"

библиотека
материалов

hello_html_m6853cc70.gifhello_html_m431d700d.gifhello_html_426862a4.gifhello_html_41d7975.gifТоқсан: 3 Күні: 25.02.2015


Ф.И.О.

Танирбергенова Гулназия Багдатовна

КГУ «Гимназия №93»

Пәні: математика

Класс: 6 А

Сабақтың тақырыбы:

Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесін шешу

Сабақтың мақсаты:

Оқушылардың теңсіздіктерді шешіп, теңсіздіктің шешімін таба білу,жауабын жаза білуін, білімдерін нақтылау, жүйелеу, алған білімдерін тереңдету.

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтау, жүйелеу, бекіту;логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру, белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру; оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге тәрбиелеу.


Күтілетін нәтиже:

  • Сан аралықтарының белгіленуін ажырата біліп, есептер шығара біледі;

  • Өз бетінше ойлана алады;

  • Топпен бірігіп жұмыс істейді

  • Салыстырмалы анализ жасай біледі

Жетістік критерийі:

Оқушылар бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктердің қасиеттерін пайдаланып, есептер шығарады.

Әдіс-тәсілдер

Диалогтік оқыту, жағымды орта қалыптастыру, АКТ, оқытудың жаңа әдіс-тәсілдер.

Оқулық:


«Математика 6» Алдамұратова Т. А.

Сабақтың барысы:


Мұғалімнің әрекеті: Мен не істеймін?

Оқушылардың іс-әрекеті: Оқушылар не істейді?

Бағалау

Ресурстар

Формативті

(ОдО)

Суммативті

(ОО)

1

Ұйымдастыру кезеңі

6 минут

Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.

қушылар 4 топқа бөлінеді)

Біз топқа бөліндік енді, бүгінгі сабағымыздың тақырыбын құрайық. Ол үшін әр топ ребус шешуі керек.

1 топқа: «Айнымалы» сөзі



http://www.symbolsbook.ru/images/Z/Mirror1.jpg,Ы,,http://im2.asset.yvimg.kz/userimages/zamanamaz/Cinh5Gp40d0r4Min8qq67evv04VuUv.jpg Ы



2 топқа:

«Сызықтық»



http://www.photo-dictionary.com/photofiles/list/620/4139ruler.jpg,,,ЫҚ,,,http://yaspal.ru/wp-content/uploads/2013/12/podushki.jpg



3 топқа

«Теңсіздіктер»

hello_html_mdf3ce0a.gifhttp://www.1zoom.ru/prev/107/106656.jpg



4 топқа:

«Жүйесі»

http://i039.radikal.ru/0908/1c/4266579369e5.jpg,,,,йhttp://www.super.kg/upload/calendar/1364555855_6628.jpg,,,,,



Бүгінгі күнді, тақырыпты жазыңдар.


Топқа бөліну













































Оқушылар ребустарды қарастырады.



АКТ

























































































































Сабақтың өзекті сұрақтары

15 минут

  1. топқа:

  1. Санды теңсіздіктерді қосу ережесі?
    2) Санды теңсіздіктерді көбейту ережесі ?
    3) Сан аралықтарының түрлерін ата?
    4) Мәндес теңсіздіктер дегеніміз не? 

  1. топқа:

1)Санды теңсіздіктерді азайту ережесі ережесі?
2) Санды теңсіздіктерді бөлу ережесі ?
3) Теңсіздікті шешу дегеніміз не?
4) Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімін табу ережесін айт?

  1. топқа:

  1. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктің шешімі дегеніміз не?

  2. Сан аралықтарының қиылысуының,бірігуінің,шешімі болмайтынын бейнелейтін белгілерді жаз?

  3. Бір айнымалысы бар сызықтық теңсіздіктер жүйесінің шешімдерін қалай табамыз?

  4. Жүйенің шешімдері немен жазылады?


hello_html_m10edc3e2.gif1.

1.hello_html_65266a84.gif


hello_html_m2b775ee0.gif2.

2.hello_html_12b3a9f7.gif


hello_html_m3a57f331.gif3.

3.hello_html_157e87c8.gif


4. hello_html_55e4531f.gif

4.hello_html_m5aa8d48d.gif










Оқушылар сұрақтарға жауап береді

Топ басшылары өз тобындағы оқушыларды бағалайды



















































3.

Бекіту кезеңі

20 минут







Есеп шығару:

  1. А деңгейі: №1577

  2. hello_html_m14e7c9e.gif

  3. 2) 1hello_html_44c86954.gif

  4. В деңгейі: №1585

15hello_html_3f69afeb.gif

5hello_html_4aeef88d.gif7

С деңгейі: №1588

(12;16)

Әр оқушы есептерді шығарады. Жауаптарын дайын жауап парағымен тексереді.

Өзін-өзі тексереді





4

Сергіту сәті

Видео «Көзге арналған жаттығу»





Оқушылар видеодан көзге арналған жаттығуды қайталайды.







5

Рефлексия

«Бәрі менің қолымда»

4 минут


А 4 парақшаларына қатысушылар алақан бейнелерін салады.

Бас бармақ-`

«Бұл тақырып бойынша әлі ізденіс керек »,
Сұқ саусақ

«Бұл тақырып бойынша нақты мәліметтер берілді»,
Ортан терек- «Маған бұл ұнамады»,
Шылдыр шүмек – «Мен ... үйрендім»,
Кішкентай бөбек – «Маған бұл жерде ... жетпеді».
Тыңдаушылар қағазға өз қолының суретін салып, оның ішіне жауаптарын жазады



Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын жазады.





Топ басшылары оқушылардың орташа ұпайларын шығарады




Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 17.11.2015
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров286
Номер материала ДВ-163693
Получить свидетельство о публикации