2078310
столько раз учителя, ученики и родители
посетили официальный сайт проекта «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
Добавить материал и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок Классному руководителю ПрезентацииПрезентация по воспитательной работе "Ассамблея"

Презентация по воспитательной работе "Ассамблея"

Авторский видеокурс

«творческая работа с детьми от 3 до 10 лет»

Заказать видеокурс
библиотека
материалов
Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік функция және олардың қасиеттері Сабақтың мақса...

Описание презентации по отдельным слайдам:

1 слайд Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік функция және олардың қасиеттері Сабақтың мақса
Описание слайда:

Сабақтың тақырыбы: Логарифмдік функция және олардың қасиеттері Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға логарифмдік функциялардың қасиеттерімен таныстырып, дағды деңгейін жетілдіру, білім дәрежесін анықтау және бағалауға дайындық жасап, есептер шығаруда қолдана білуге үйрету. Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін жан - жақты арттыру арқылы интелектуалдық мүмкіндіктерін, шығармашылдығын, өз бетімен білім алу, өзін - өзі тексеру қабілеттерін алгебра пәніне қызығушылықтарын арттырып, интерактивті технологияны қолдана білуге дағдыландыру. Тәрбиелік: Оқушылар өз жетістіктерін бағалай білуге, пәнге қызығушылығын арттыру арқылы, білімпаздыққа адамгершілікке, елжандылыққа, бәсекеге қабілеттілікке тәрбиелеу

2 слайд Сабақтың түрі: Дәстүрлі Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың әдісі:
Описание слайда:

Сабақтың түрі: Дәстүрлі Сабақтың типі: Жаңа сабақты меңгерту Сабақтың әдісі: Практикалық жұмыс Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, компьютер, оқулық Пәнаралық байланыс: Информатика. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. оқушылардың назарын сабаққа аудару. Үй тапсырмасын тексеру. Оқушылардың өткен материалды қаншалықты меңгергендігін тексеру . Пайдаланылған әдебиеттері: Алгебра және анализ бастамалары (гуманитарлық бағыт), Алгебра және анализ бастамалары (Колмогоров), Алгебра және анализ бастамалары (жаратылыстану бағыт).

3 слайд С а б а қ т ы ң к е з е ң д е р і: 1.Ұйымдастыру. 2.Үй тапсырмасын тексеру. 3
Описание слайда:

С а б а қ т ы ң к е з е ң д е р і: 1.Ұйымдастыру. 2.Үй тапсырмасын тексеру. 3. Жаңа сабақты түсіндіру. 4. Жаңа сабақты бекіту 5. Есеп шығарту 6.Үйге тапсырма. 7. Бағалау.

4 слайд Қазақстан халқы ассамблеясы Қазақстан халқы Ассамблеясы - 1995 жылғы 1 наурыз
Описание слайда:

Қазақстан халқы ассамблеясы Қазақстан халқы Ассамблеясы - 1995 жылғы 1 наурызда Қазақстан Республикасының Президентінің Жарлығымен Мемлекет басшысы жанындағы консультативті-кеңесші орган. Ел Президенті  Н.Ә.Назарбаев  Қазақстан халқы Ассамблеясын құру идеясын алғаш рет  1992 жылы Тәуелсіздіктің бірінші жылына арналған Қазақстан халқының бірінші форумында жариялады. Мұндай институтты құру қажеттілігі саяси тұрғыдан, сондай-ақ жаңадан құрылған, тәуелсіз, полиэтносты, поликонфессиялық мемлекеттің тұрақты дамуы тұрғысынан туындаған еді. Аталған бастама мәдениет аралық диалогты нығайтудың жаңа кезеңінің негізін қалап, этносаралық қатынастарды дамыту мәселелерін жоғары деңгейде шешуге мүмкіндік жасайтын әлемдік тәжірибедегі тың бағыт болып табылды. Он жеті жылдық тарихында Ассамблея қарқынды дамып, елеулі өзгерістерді бастан кешірді. Оның дамуы барысында Н.Назарбаевтың этносаралық толеранттылық және қоғамдық келісімнің қазақстандық үлгісі қалыптасты.

5 слайд Қ а й т а л а у с ұ р а қ т а р ы : 1. а санының n-ші дәрежелі түбірі деп. 2.
Описание слайда:

Қ а й т а л а у с ұ р а қ т а р ы : 1. а санының n-ші дәрежелі түбірі деп. 2. Иррационал теңдеулер деп. 3. Рационал көрсеткшті дәреже дегеніміз не?. 4. Көрсеткіштік теңдеулер дегеніміз не? 5. Көрсеткіштік теңсіздіктер дегеніміз не?.

6 слайд 			 1) 2) 	 3) 	 4) 	 5)
Описание слайда:

1) 2) 3) 4) 5)

7 слайд Ассамблея туралы Заң 2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақс
Описание слайда:

Ассамблея туралы Заң 2008 жылғы 20 қазанда Қазақстан Республикасының «Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы» Заңына қол қойылды. Осы заң этносаралық қатынастар саласындағы негізгі принциптерді айқындай отырып, Қазақстан халқы Ассамблеясы мен оның құрылымдарының мәртебесін заң деңгейінде бекітті. Этносаралық қатынастар субъектілерінің жұмысының елімізде жүргізіліп келе жатқан саяси бағытпен үндес жаңа жүйесін қалыптастырды. Заң Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік ұлттық саясатты іске асыруға, қоғамдық-саяси тұрақтылықты қамтамасыз етуге, мемлекеттік және қоғамның азаматтық институттарының этносаралық қатынастар саласындағы өзара іс-қимылының тиімділігін арттыруға бағытталған Қазақстан халқы Ассамблеясының жұмысын ұйымдастыру тәртібін айқындайды. Заңға сәйкес Қазақстан халқы Ассамблеясы ол–заңды тұлға құрылмай, Қазақстан Республикасының Президенті құратын, мемлекеттік ұлттық саясатты әзірлеуге және іске асыруға ықпал ететін мекеме. Ассамблеяның мақсаты қазақ халқының топтастырушы рөлін арқау ете отырып, қазақстандық патриотизм, Қазақстан халқының азаматтық және рухани-мәдени ортақтығы негізінде қазақстандық азаматтық бірегейлікті және бәсекеге қабілетті ұлтты қалыптастыру процесінде Қазақстан Республикасында этносаралық келісімді қамтамасыз ету болып табылады.

8 слайд Дұрыс жауабын тап. 		1) a) 5 		2) b) 22 		3) c) 1 		4) d) 		 		5) e) 6
Описание слайда:

Дұрыс жауабын тап. 1) a) 5 2) b) 22 3) c) 1 4) d) 5) e) 6   )

9 слайд A) -6; 6	 B) түбірі жоқ.	 C) -5; 5 A) -1; 2 	B) 2;		 C) -1 . A) -2; 2 B) -10
Описание слайда:

A) -6; 6 B) түбірі жоқ. C) -5; 5 A) -1; 2 B) 2; C) -1 . A) -2; 2 B) -10; 10 C) түбірі жоқ. A) 2 B) 1 C) 0. A)1 B) -4 C) -1 Үй тапсырмасын тексеру Тест 1. 1. 1. 1. 1.

10 слайд Жаңа сабақты түсіндіру. Логарифм теңдеуіне, және қайта оралайық. Алдыңғы бапт
Описание слайда:

Жаңа сабақты түсіндіру. Логарифм теңдеуіне, және қайта оралайық. Алдыңғы бапта көрсетілгендей, бұл теңдеудің болғанда шешімдері болмайды, тек болғанда жалғыз ғана түбірі болады. Сол түбірді болатын санының логарифмі деп атайды және былай белгілейді яғни Анықтама. санының негізі болғандағы логарифмі дегеніміз - саны шығу үшін негіз шығарылатын дәреже көрсеткіш. Логарифмнің белгіленуі - мұндағы а – логарифмнің негізі, - лоарифм таңбасының ішіндегі өрнек Оқылуы: Негізі а болатын в санының логарифмі.

11 слайд Анықтама: b санының негізі а болғандағы логарифмі дегеніміз - b саны шығу үші
Описание слайда:

Анықтама: b санының негізі а болғандағы логарифмі дегеніміз - b саны шығу үшін негіз а шығарылатын дәреже көрсеткіш Логарифмнің белгіленуі - мұндағы а – логарифмнің негізі, - логарифм таңбасының ішіндегі өрнек Оқылуы: Негізі а болатын в санының логарифмі.

12 слайд Логарифмдердің негізгі қасиеттері.
Описание слайда:

Логарифмдердің негізгі қасиеттері.

13 слайд Бір санының логарифмі нөлге тең Негізі a болатын а санының логарифмі бірге те
Описание слайда:

Бір санының логарифмі нөлге тең Негізі a болатын а санының логарифмі бірге тең Көбейтіндінің логарифмі көбейткіштердің логарифмдерінің қосындысына тең. Бөлшектің логарифмі алымының логарифмі мен бөлімінің логарифмінің айырымына тең. Дәреженің логарифмі дәреженің көрсеткішін негіздің логарифміне көбейткенге тең. .

14 слайд Санның логарифмінің негізі 10 -ға тең болса, онда логарифмді санның ондық ло
Описание слайда:

Санның логарифмінің негізі 10 -ға тең болса, онда логарифмді санның ондық логарифмі деп атайды және lgb арқылы белгіленеді. Мысалы: log105=lg5. Санның логарифмінің негізі е ≈ 2,718281828... саны болса, онда логарифм санның натурал логарифмі деп аталады. Мысалы: = ln5.

15 слайд 1-мысал. а) б) 2-мысал. негізі бойынша санының логарифмін табайық.
Описание слайда:

1-мысал. а) б) 2-мысал. негізі бойынша санының логарифмін табайық.

16 слайд Ассамблеяның негізгі міндеттері Этносаралық қатынастар саласында мемлекеттік
Описание слайда:

Ассамблеяның негізгі міндеттері Этносаралық қатынастар саласында мемлекеттік органдармен және азаматтық қоғам институттарымен тиімді өзара іс-қимылды қамтамасыз ету, қоғамда этносаралық келісімді және толеранттықты одан әрі нығайту үшін қолайлы жағдайлар жасау; Халық бірлігін нығайту, қазақстандық қоғамның негіз қалаушы құндылықтары бойынша қоғамдық келісімді қолдау және дамыту; Қоғамдағы экстремизмнің және радикализмнің көріністері мен адамның және азаматтың құқықтары мен бостандықтарына қысым жасауға бағытталған әрекеттерге қарсы тұруда мемлекеттік органдарға жәрдемдесу; Азаматтардың демократиялық нормаларға сүйенетін саяси-құқықтық мәдениетін қалыптастыру; Ассамблеяның мақсаты мен міндеттеріне қол жеткізу үшін этномәдени және өзге де қоғамдық бірлестіктердің күш-жігерін біріктіруді қамтамасыз ету; Қазақстан халқының ұлттық мәдениетін, тілдері мен дәстүрлерін өркендету, сақтау және дамыту болып табылады.

17 слайд № 476 есеп (Колмогоров) А деңгей б) в) г) № 197 есеп (Жаратылыстану бағыты) а
Описание слайда:

№ 476 есеп (Колмогоров) А деңгей б) в) г) № 197 есеп (Жаратылыстану бағыты) а) б) в) г) № 199 есеп (Жаратылыстану бағыты) а) б) в) г) № 479 есеп (Колмогоров) а) б) в) г)

18 слайд а) в) г) № 480 есеп (Колмогоров) а) а) а) б) б) б) в) в) в) г) г) г) б) № 202
Описание слайда:

а) в) г) № 480 есеп (Колмогоров) а) а) а) б) б) б) в) в) в) г) г) г) б) № 202 есеп (Жаратылыстану бағыты) № 204 есеп (Жаратылыстану бағыты) 5, a=5 64 , , 28, a=2 7, , 49, a=7 , 4, , a=2; № 484 есеп (Колмогоров) В деңгей

19 слайд б) а) в) г) № 485 есеп (Колмогоров) а) б) в) г) 206 есеп (Жаратылыстану бағыт
Описание слайда:

б) а) в) г) № 485 есеп (Колмогоров) а) б) в) г) 206 есеп (Жаратылыстану бағыты) а) б) в) г) № 496 есеп (Колмогоров) С деңгей

20 слайд 4. Жаңа сабақты бекіту Дұрыс жауабын тап. Iog2х=3 Iog5х=4 Iog4х=2 Iog6х=3 8
Описание слайда:

4. Жаңа сабақты бекіту Дұрыс жауабын тап. Iog2х=3 Iog5х=4 Iog4х=2 Iog6х=3 8 625 16 216

21 слайд Теңдігін тап: Log 216 = Log5 1 = Log5 25 = Log3 81 = Log0,2 0,04 = Log7 343 =
Описание слайда:

Теңдігін тап: Log 216 = Log5 1 = Log5 25 = Log3 81 = Log0,2 0,04 = Log7 343 =

22 слайд Бекіту сұрақтары. 1. қалай оқимыз? 2. lgх қалай атайды? 3. lnх қалай атайды?
Описание слайда:

Бекіту сұрақтары. 1. қалай оқимыз? 2. lgх қалай атайды? 3. lnх қалай атайды? 4. = 5. = 6. log(ху)= 7. = 6. log(ху)= = 8. = Долайты орта мектебі

23 слайд 4. Миға шабуыл. (Ауызша есеп.) Оқушыларға ауызша тапсырма беріледі. = 5 = * =2
Описание слайда:

4. Миға шабуыл. (Ауызша есеп.) Оқушыларға ауызша тапсырма беріледі. = 5 = * =2

24 слайд 6 .Ой толғаныс. «Шапшаңдық» Тест тапсырмасы: А) 2		В) 3 		С) -4 		D) 4 А) 5 В
Описание слайда:

6 .Ой толғаныс. «Шапшаңдық» Тест тапсырмасы: А) 2 В) 3 С) -4 D) 4 А) 5 В) 4 С) 1 D) 3 А) 3 В) 2 С) 10 D) 20 х-тін мәнін тап, егер А) 5 В) 10 С) 100 D) 9

25 слайд 6. Үйге тапсырма. № 477; №478; № 486 (Колмогоров), №200; №201; № 203; №205; №
Описание слайда:

6. Үйге тапсырма. № 477; №478; № 486 (Колмогоров), №200; №201; № 203; №205; № 210 (Гуманитарлық бағыт)есептерін шығарып келу 7. Бағалау.

26 слайд Логарифмдік функцияның қасиеттері a>1 0
Описание слайда:

Логарифмдік функцияның қасиеттері a>1 0<a<1 Анықталу облысы D(y)=(0;+∞) D(y)=(0;+∞) Мәндерінің жиыны E(y)=R E(y)=R Жұп, тақтығы Жұп та, тақ та емес Жұп та, тақ та емес Функция нольдері (1;0) OX OYөсімен қиылысу нүктесі жоқ (1;0) OX OYөсімен қиылысу нүктесі жоқ Таңба тұрақты аралықтары Өсу, кему аралықтары (-∞;+∞) өседі (-∞;+∞) кемиді Экстремум нүктелері жоқ жоқ асимптотасы Х=0вертикаль Х=0вертикаль

27 слайд График
Описание слайда:

График

28 слайд а) Ауызша жұмыс («Ой шақыру» стратегиясы ) Функция графигі және түзумен шект
Описание слайда:

а) Ауызша жұмыс («Ой шақыру» стратегиясы ) Функция графигі және түзумен шектелген боялған қисық сызықты трапецияның ауданының формуласын жазу.

29 слайд
Описание слайда:

30 слайд
Описание слайда:

31 слайд
Описание слайда:

32 слайд ә) Жұппен жұмыс («Миға шабуыл» стратегиясы). Жұппен жұмыс № 1 Тапсырма: Боялғ
Описание слайда:

ә) Жұппен жұмыс («Миға шабуыл» стратегиясы). Жұппен жұмыс № 1 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

33 слайд Жұппен жұмыс № 2 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.
Описание слайда:

Жұппен жұмыс № 2 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

34 слайд Жұппен жұмыс № 3 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.
Описание слайда:

Жұппен жұмыс № 3 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

35 слайд Жұппен жұмыс № 4 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.
Описание слайда:

Жұппен жұмыс № 4 Тапсырма: Боялған фигураның ауданын есептеңдер.

36 слайд  Логарифм қасиеттері:
Описание слайда:

Логарифм қасиеттері:

Курс профессиональной переподготовки
Тьютор