Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Сабақтың тақырыбы: Процент. Санның процентін табу
2 слайд
Сабақтың мақсаты: Кейбір оқушылар: процентке байланысты мәтінді есептер шығара алады. Барлығы:Бөлшектіпроцентке және проценттібөлшекке айналдыруды біледі. Басым бөлігі: Санныңпроцентінтабады
3 слайд
Ұйымдастыру кезеңі
4 слайд
Тренинг «Күлкі»әдісі Адамның күлкісі-әлемдегі ең ғажайып құбылыстың бірі.Адам күлкінің көмегімен таныса да,қоштаса да алады.Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады.Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріп көріңдер.Бір-біріңе жымиып күліңдер, күлкілеріңді сыйлаңдар
5 слайд
Топқа бөлу Тақырып бойынша берілген сөздерді таңдау арқылы 4 – топқа бөлу. Процент, сентум, бөлшек, сандар.
6 слайд
«Көрші» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру
7 слайд
Алдынғы сабақты пысықтау үшін «Сиқырлы таяқша» әдісі арқылы жеке оқушылардан үй тапсырмасын сұрау 1.Бір процент деп нені айтады? 2.Берілген санның 1%-і қалай табылады? 3.Процент бөлшекпен қалай жазылады? Мысал келтір 4.Бөлшек процентпен қалай жазылады? Мысал келтір Қалыптастырушы бағалау: Жетон жарайсың жақсы талпын
8 слайд
Миға шабуыл 4 топ 4түсті шеңберлерді бөліп алады, шеңберлерді санап, олардың өздеріне тиісті шеңбердің процентін табады. Әр топтан бір оқушы түсіндіреді. 1-топ 2-топ 3-топ 4-топ
9 слайд
«Жеміс жинау» ойыны бойынша тапсырмаларды орындайды. Егер біз берілген тапсырманы орындасақ құлпынай, алма және шиені аласыңдар.
10 слайд
Деңгейлік тапсырма,топтық жұмыс . 1-тапсырма. Пайызды ондық бөлшекпен жазыңдар: 6%; 10%; 25%; 50%; 75%; 120%; 2-тапсырма. Пайызды жай бөлшекпен жазыңдар: 2%;5%;20%;60%;80%;140%; 3-тапсырма. Бөлшектерді пайызбен жазыңдар: 9/100; 51/100; 1/20; 0,08; 0,8; 1,6 4-тапсырма. 120 санының 1%; 6%; 10%; 25%; 50%; 75%; тап Дескриптор: Білім алушы - пайызды ондық бөлшекке айналдырады. - пайызды жай бөлшекке айналдырады. - бөлшекті пайызға айналдырады.
11 слайд
0,07 = 7% 0,15 = 15% 0,4 = 40% 0,3 = 30% 0,425 = 42,5% 0,075 = 7,5% 0,006 = 0,6% 0,0008 = 0,08%
12 слайд
«Сиқырлы есік» ойыны арқылы 1-топ: 1метрдің 7%-і неше сантиметр? 1 центрдің 15 %-і неше килограмм? 2-топ: 1 килограмның 3 %-і неше грамм? 1метрдің 40%-і неше сантиметр? 3-топ: 1 центрдің 75 %-і неше килограмм? 1 килограмның 10 %-і неше грамм? 4-топ: 1 центрдің 25 %-і неше килограмм? 1 килограмның 20 %-і неше грамм? Дескриптор: Білім алушы - пайызды бөлшекке айналдырады. - санның пайызын табады
13 слайд
«Кім зерек» ойыны бойынша сұрақтарға жауап береді. 1-топ «Процент» сөзі қай тілден енген? 2-топ Проценттің % белгісі қай уақыттан бері қолданыла бастады? 3-топ «Арифметика» кітабына ең алғашқы проценттік кестесін кім енгізген? 4-топ «Процент» туралы алғашқы түсінік қашан қалыптаса бастады?
14 слайд
Ал,балалар қалада сендердің ең сүйіп ұнататын ойын алаңдары бар, шарлар, балмұздақ, ойыншықтар, ертегі кейіпкерлері кездесетін қандай жерді білесіңдер? Қараңдаршы мұнда ертегі кейіпкерлері жүр екен Мына кейіпкерлерді таныдыңдарма? Онда осы кейіпкерлердің тапсырмасын орындайық.
15 слайд
«Мозайка» әдісі 1 –тапсырма. Жеміс сусынын дайындау үшін алынған кептірілген жемістердің 35%-і алма, 30%-і алмұрт, 25%-і өрік, қалғаны алхоры. Кептірілген жемістердің неше проценті алхоры? 2-тапсырма. Токарь күндік тапсырмасын 18%-ке артық орындалады. Токарь күндік тапсырмасын неше процент орындалады? 3 –тапсырма Дүкенде теледидардың алғашқы бағасы 120000 тг болды. Бүгін 25%-жеңілдік болып жатыр. Жаңа бағасы қандай? 4-тапсырма. Сүттің 20 %–і қаймақ, қаймақтың 25%-і май. Сүттің неше проценті май? Дескриптор: Білім алушы - пайызды ондық бөлшекке айналдырады. - пайызды жай бөлшекке айналдырады. -санның пайызын табады
16 слайд
1. Процент- бұл: а) санның мыңнан бір бөлігі; б) санның жүзден бір бөлігі в) санның оннан бір бөлігі. 2. 8% - бұл: а) 0,08; б) 0,8; в) 0,008; г) 0,0008. 3. 0,269 – бұл: а) 269%; б) 2,69%; в) 26,9%; г) 0,269%. 4. Бөлшекті немесе натурал санды ______ жазу үшін,_____ санын 100-ге көбейтіп, ________белгісін тіркеп жазу керек. А) процент, процент (%), процентпен Б) процент (%), процент, процентпен в) процентпен, процент, процент (%) 5. Теңіз суының 5% -і тұз. Теңіз суының неше бөлігі тұз? А) 0,05 Б) 0,5 С) 0,005 Д) 5 Тест.
17 слайд
б) а) в) в) а) Өзіңді тексер! Дескриптор: Білім алушы -пайызды ондық бөлшекке айналдырады. -пайызды жай бөлшекке айналдырады. -ондық және жай бөлшекті пайызға айналдырады.
18 слайд
Процент қаласы бәріне ұнады ма? Енді өз үйімізге қайтатын мезгіл де келіп жетті. Барлық заттарымызды жинап, сөмкемізді дайындайық. Ол сөмкемізге бүгінгі алған білімдерімізді салайық.
19 слайд
Бағалау Жинаған жетондардың қызыл, сары, көк санына қарай бағалау жарайсың жақсы талпын
20 слайд
Оқушылар білімін «Пайыз» әдісі арқылы кері байланыс жасап қорытындылайды 0% түк түсінбедім 50 % түсінген сияқтымын, әлі де көмек қажет. 75 % түсіндім. 100% өте жақсы түсіндім.
21 слайд
75 % 100% 50 % 0% Кері байланыс
22 слайд
Бағалау критериі : - «5»; – «4»; – «3»; Рефлексия. Өзіңді өзің бағала.
23 слайд
Үйге тапсырма №1581
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 662 865 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Нұрмағанбетова Гүлнура Маратқызы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.