Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Жас мұғалімге
қойлатын
мақсат
Бейімділіктерін
дамытуға
үйрету
Өзін-өзі
тәрбиелеуге
Жаңа технологияны
үйренуге,
меңгеруге баулу
Оқушыларға
терең
білім беру
Нәтижені
жан-жақты
тексеру
Павлодар облысы, Ақсу қаласы, Евгеньевка ауылы, КММ Ю.Гагарин атындағы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Базарбай Айный
Тақырыбы: Жас маманға көмек – уақыт талабы.
Ұстаным: Бір нәрсеге не өнерге талпыну үшін адамға алдымен табандылық керек.
/Әл-Фараби/
Міндеттері:
Жұмыла жұмыс істеуге баулу
Кәсіптік шеберлігін жетілдіру «Ғасырлап жасасаң – ғасырлап үйрен»
Өзара ынтымақтастық
Жұмысты нәтижесімен бағалау
«Еңбекті ғылыми ұйымдастыруды әр жас мұғалімнің күнделікті ісіне еңгізу
Педагогикалық деңгейін көтеру.
2 слайд
Жас мұғалім
Не? Қайда? Қашан?
Жас мұғалімге
Жас мұғалімдер мектебінің моделі
Өмір бойы білім!
К.Ушинский
Не қажет?
Тәлімгер
Тақырыптық педагогикалық кеңестер
Әдістемелік семинарлар
Жана педтехнологияларға арналған әдістемелік оқулар
Өздік білім алу тақырыптары бойынша жұмыстар
Ашық сабақтар, олардың талдауы
Курстық даярлықты ұйымдастыру
Қайда?
Мектепте, жоғары оқу орындарында
Қалалық, облыстық семинарлар, сайыстар, конференциялар
Қашан?
Үнемі
3 слайд
Жас мұғалімнің кәсіби дамуы
Өзін-өзі тану
Теориялық білімі
Теориялық білімін тақырыбымен ұштастыру
Қоршаған ортамен қарым-қатынасы
Оқушының тұлғасын зерттеуі
Бірнеше тілді меңгеру
Өзін-өзі бақылау
Байқауларға, сайыстарға қатысу.
Олимпиадаларға, ғылыми жобаларға оқушыларды дайындау
Өз еңбегіндегі кемшіліктерді жою.
Өзін-өзі талдау
Кәсіби біліктілігін арттыру (ББЖКБАИ, конференция, семинар, педагогикалық оқулар)
Өз еңбегіне алғашқы диагностика жүгізу, шығармашылық әрекеттену (зерттеушілік)
Оқу бағдарламасын реформалау, мониторинг жүргізу, нәтижесін көру
Өзін-өзі бағалау
Өз еңбегінің нәтижелерін көру (басылымдар, әдістемелік құралдар шығару)
Өз бойындағы қабілеттерді көре білу
Әдіскер мұғалім деңгейіне жету
Шығармашыл берік тұлға
Сенімділік
4 слайд
«Болмысыңа іс алған екенің – аяқсыз қалдырма, қайта қалауын табуға ұмтыл, табандылық таныт, сәл сәтсіздікке ұнжырған түспесін.»
/Ж.Куанышбаев/
«Болмысыңа іс алған екенсің – аяқсыз қалдырма, қайта қалауын табуға ұмтыл, табандылық таныт, сәл сәтсіздікке ұнжырған түспесін.»
/Ж.Куанышбаев/
Жас маманға
көмек
шеберханасы
Жас маманға
көмек
шеберханасы
Тәлімгер кеңесі
Оқытушылық
Тәрбиелеушілік
Дамытушылық
Әдістемелік
Мәдени ағартушылық
Зерттеушілік
Инновациалық
Ғылыми-әдістемелік кеңес
Тақырыптық педагогикалық кеңестер
Әдістемелік бірлестіктер
Әдістемелік семинарлар
Жана педтехнологияларға арналған оқулар
Өздік білім алу тақырыптары бойынша мұғалімдер жұмыстары
Ашық сабақтар
Пән онкүндіктері
Педагогикалық мониторинг
Шығармашылық топтар жұмысы
5 слайд
«Егер сен тәнді шынықтыру, ерік – жігерді шындау, жүректі ізгілендіру, ақыл-ойды жетілдіру және сана-сезімді теңестіру әдістерін білетін болсаң – онда сен нағыс ұстаз, тәрбиешісің.»
/Летурно/
Жас мұғалім
Қойылатын кәсіби талаптар:
Қазіргі кезеңге сай педагогика ғылымының өзгерістерін, жеке тұлғаға бағытталған технологияны толық меңгерген;
Өз мамандығының әлеуметтік ортадағы рөлін түсінген;
Оқушыны жеке тұлға ретінде қабылдайтын, жеке даму ерекшелігін білетін;
Ұйымдастырушылық қабілеті жоғары;
Танымдық қызығушылығы мен жұмысқа деген ынтасы жоғары;
Сөйлеу мәдениеті жоғары және ауызша, жазбаша түрде толық мәдениетті жеткізе алатын;
Оқу тәрбие үрдісінде педагогика ғылымының жаңа тенденцияларын пайдалана алатын;
Оқыту барысында оқушылардың өздік жұмыс жасауға жағдай жасай алатын;
Оқу үрдісінің нәтижелі болуына әртүрлі әдіс-тәсілдерді дұрыс пайдалана алатын;
Оқушылардың алған білімдерінің диагностикасы мен мониторингін жүргізе алатын;
Жоғары деңгейде компьютерлік және ақпараттық сауаттылық;
Оқушылардың өздігінен дамуына, білім алуына өзін-өзі бағалауға жағдай жасай алатын болуы керек.
Өз білімін ұдайы жетілдіріп отыруы шарт.
Талаптарға сәйкес мұғалімнің атқаратын іс әерекеті:
Мұғалімнің өз бетімен педагогикалық міндеттерді шеше білуі, өзінің кәсіби қабілеттерін дамыта алуы;
Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыта алатын педагогикалық мақсаттар қойып, оларды шешуде оқушыларды қызықтыру;
Оқыту мен тәрбиелеуді жүзеге асыруда оқытудың дәстүрлі әдістерінен басқа әдістерді кеңінен пайдалана білуге ұмтылу;
Шығармашылық ізденіс;
Өзінің іс-тәжірибесімен а лмасу;
Оқушылардың тұлғалық ерекшеліктерін анықтау;
Тұлғаны зерттеу мақсатында психоогияның негізін меңгеру;
Ғылыми-педагогкалық жаңалықтардан хабардар болу;
Өзіндік білім алуға ұмтылыс;
Жұмысқа деген жоғары белсенділік.
Күтілетін нәтиже:
Кәсіби білімді, шығармашылық тұлға;
Қоғам талаптарына сай жан-жақты дамыған тұлға қалыптастырушы;
Ұдайы өз білімін жетілдіруші, ізденуші кәсіби маман.
6 слайд
Қазіргі заман талабына сай сабақ
7 слайд
В.А.Сухомлинский
“Сабақ – мұғалімнің педагогикалық мәдениеттілігінің айнасы, интеллектуалдық рухани байлығының өлшемі, эрудициясы мен ой-өрісінің көрсеткіші”
8 слайд
Сабақ жоспарын жасау алгоритмі
1. Сабаққа дайындықты неден бастау керек?
Сабақ тақырыбын
дәл анықтап,
оны нақты
тұжырымдау
Оқу курсындағы
тақырыптың
орнын анықтау
Өтілетін сабақтағы
негізгі ұғымдарды анықтау;
Басқаша айтқанда, өтілетін
сабақ мазмұнына шолу жасау
Қолданылатын
ұғымды анықтау,
болашақ іс-әрекетті
жоспарлау
9 слайд
Бұл сабақ не үшін қажет?
МАҚСАТЫ:
Мұғалім және оқушылар
үшін сабақтың мақсатын анықтау, оны тұжырымдау
Білімділік
Дамытушылық
Тәрбиелік
10 слайд
Сабақтағы оқу материалын жоспарлау
БҰЛ ҮШІН:
Тақырыпқа сай әдебиеттерді таңдап алу:
Энциклопедиялық басылымдары,
монография,
жоғары оқу орнының оқулықтары,
ғылыми-көпшілік басылымдар
11 слайд
Келесі мақсаттағы оқу материалдарын таңдап алу:
Жаңа материалды тану
Елестету, еске түсіру
Таныс жағдайда білімді қолдана білу
Білімге шығармашылықпен келу, қарау
12 слайд
Сабақтың өзіндік "Ерекше қызығын" ойлап табу
НЕ ІСТЕУ ҚАЖЕТ?
Баланың таңдануы
Таңырқауы
Масаттанып
шаттануы
13 слайд
Таңдалған оқу материалын топтау
Оқушылардың іс-әрекетін ойластыру
Оқушылардың белсенділігн көтеру
Оқушылардың қызығушылығын туғызу
14 слайд
Сабақ барысында оқушылардың іс-әрекетін бағалауды жоспарлау үшін:
Осы сұрақтарға жауап іздеу керек:
Нені бақылау
керек?
Қалай бақылау
керек?
Бақылау
қорытындысын
қалай
пайдалануға
болады?
15 слайд
Сабақты өткізуге қажетті жабдықтарды дайындау
Сабаққа қажетті:
Көрнекті құралдар
Приборлар
Техникалық оқу
құралдарының тізімі
Тірек - конспектілерді
қолдану
16 слайд
Үй тапсырмасын ойластыру
МАЗМҰНЫ
НҰСҚАУЛАР
17 слайд
Орыс тілі сабағының негізгі элементтері
18 слайд
19 слайд
20 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
6 661 021 материал в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Базарбай Айный Базарбай. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 144 ч.
Курс повышения квалификации
72/144/180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
6 ч.
Мини-курс
3 ч.
Мини-курс
4 ч.