Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Қалай өзгердік?
Білім беру мен білім алудағы жаңа тәсілдер.
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Білім беру үшін бағалау және оқуды бағалау.
Білім беруде АКТ-ны пайдалану.
Талантты және дарынды балаларды оқыту.
Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес
білім беру және оқыту.
Білім берудегі басқару және көшбасшылық.
Бірінші «бетпе-бетте»
2 слайд
Еркін сөйлеуге мүмкіндігі бар;
Топпен жұмыс істей алады;
Өзін-өзі реттеуге үйренді;
Сыни тұрғыдан ойлануға дағдыланды;
Әкімшілікпен кездесу
Әкімшілікпен кеңесу
Әріптестермен кеңесу
Дәстүрлі сабақта
Біз топтастық
Біз ынтымақтастық
3 слайд
Жаңа технологияны
енгізуде тек қана алға!
Екінші «бетпе-бетте»
Оқушылардың жұмысы
Күннен күнге қызығушылығымыз артуда!
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақ № 125
Сынып 10 «А»
Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекке бөлу тақырыбына есептер шығару.
Сабақтың мақсаты: Өтілген ондық бөлшектерді бөлу тақырыбын еске түсіріп, ондық бөлшекке бөлу ептілігін арттыру.
Сабақтың міндеттері:
1. білімділік: Оқушыларға бөлшек, бөлшектің түрлерін, жай бөлшектерді, қосу, ондық бөлшектерді көбейту, бөлу ұғымын естеріне түсіртетін сұрақтар қоя отырып білуіне, түсінуіне ықпал жасау.
2. дамытушылық:
а) Алдында алынған білмдері бойынша оқу, талдау, іздендіру, «Миға шабуыл»,»Ой шақыру», «Топтастыру», Блум таксономиясы , «Еркін жауап стратегиясы» арқылы оқушылардың ойлау және тілдік қабілеттерін, қарым-қатынастық біліктілігін дамытуға мүмкіндік тудыру.
б) Есептерді шығару,талдау барысында, сұрақ-жауап арқылы оқушылардың тілдік қорын, математикалық тілде сөйлей білуге дағдыландыруға жағдай жасау.
3. тәрбиелік: а) Бір-бірін құрметтеуге ,сыйластыққа,жанашырлыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелей отырып әлеуметтенуіне мүмкіндік туғызу.
б) Пәнге деген қызығушылығын ояту.
Сабақтың түрі: Пысықтау сабағы.
Сабақтың көрнекілігі: А4 қағазына жазылған есептер,топқа бөлу үшін қолданылатын түрлі-түсті журекше қағаздар, сабақ соңында оқушылар рефлексия жасайтын түрлі-түсті стикер қағаздары, оқушылардың көңіл күйлерін білдіретін смайликтер, «Алтын ереже» жазылған А3 қағазы, оқушылардың белгі кілті (бейджиктер).
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Еске түсіру,сұрақ-жауап, іздендіру, ойландыру, түсіндіру, талқылау, талдау, қорытындылау.
Пән аралық байланыс: География, дүние тану пәндер геометрия.
Сабақтың барысы:
|.Ұйымдастыру кезеңі:-амандасу, кезекшінің жауабын тыңдау, оқушыларды түгелдеу, топтарға бөлу, ереже қабылдау, топ аттарын қойып, қорғау, оқу құралдарының түгел екеніне назар салу, зейіндерін сабаққа аудару.
||.Тілдік ортаға бейімдейтін сұрақтарға жауап алу:
-Балалар, қазір қай сабақ?
-Қазір математика сабағы;
-Матемтика сабағы сендерге нешінші сабақ?
-Математика сабағы екінші сабақ;
-Математика сабағында біз не істейміз?
-Математика сабағында біз есеп шығарамыз, ойланамыз, талдаймыз,қорытындылаймыз;
-Олай болса үйге не берілді?
-Бізге үйге «Ондық бөлшекке бөлу» тақырыбы бойынша № 1157, 1161 есептер берілді;
|||. Үй тапсырмасын сұрау, тексеру:Топтарды аралап жүріп үй тапсырмасын тексеру, түсінбеген, жауабы шықпаған (егер ондай бар болса) есептерді талқылау.
ІV.Жаңа сабақ:
а)Мұғалімнің кіріспе сөзі(Бүгін не туралы сөз болмақ, неге тоқталамыз). -Өткен сабақта біз не өттік?
-Бөлшек дегеніміз не?;
-Қандай бөлшектерді білеміз?;
-Ондық бөлшек дегеніміз не?
- Ондық бөлшектерге қандай амалдар орындай аламыз?
- Ондық бөлшектерді қалай бөлеміз?
- Ондық бөлшектерді 0,1; 0,001; т.с.с қалай бөлеміз?
ә) Тақырыпқа ену:
1. «Ой шақыру» бағыты. 1. Ондық бөлшекті натурал санға қалай бөледі?
2. Ондық бөлшекті разряд бірліктеріне 0,1; 0,001; бөлуді түсіндір
3. Егер бөлінгіштің бүтін бөлігі бөлгіштен аз болса, қалай бөлінеді?
4. Егер бөлгіш бөлінгіштен кіші болса, бөліндіде қандай сан шығады?
2.Мәтінді игерту бағыты: Есептер шығару № 1159;№1162
№ 1159: 1,7; 0,45; 2,4: 8,8; 4,25; 2,5
3.Теориялық бағыт:
4.Шығармашылық бағыт.Барлық топқа есеп беріледі: №1162, топпен шығарып, дайын жауабын А4 қағазына жазады.
1)7 2) 0,4 3) 3 4) 0,7 5) 0,5 6) 1,8 7) 0,3 8) 12,8 9)2,2
VІ.Дәптермен жұмыс: Тапсырма ортаға А4 қағазына жазылып беріледі;оқушылар дәптерлеріне жазады.Ұқыпты жазу керек екені ескерледі,
а) (Блум таксономиясын қолдану):
|||деңгей қарапайым білім мен түсінік деңгейінде игеруді білдіреді:
Білу Түсіну
Бүгін не білдік? Жауаптары:
Қалай орындадық?
Не түсіндік?
Не түсінбедік?
||деңгей тапсырмалары алған білімін қолдана білу және талдау деңгейінде игеруді білдіреді:
Қолдану Талдау
б)(Еркін жауап стратегиясы)
1.Ізденушілер тобы.
Сұрақ.
Жауап.
2.Шығармашылар тобы.
Сұрақ.
Жауап.
VІІ.Сергіту сәті.
VІІІ.Білімді бекіту Оқушыларға шығармашылық тапсырма ретінде «миға шабуыл» стратегиясын қолданып ереже айтқызамын.
Сонымен, Ондық бөлшектті қалай бөлеміз? Ережесін қорытып шығарайық:
(Топтастыру.Кластер құру)
ІX.Қорытындылау (сұрақ-жауап, арқылы)
Не
Түсіндім……………….
Көрдім……………..
естідім ……………….
Жаздым……………………
Сезіндім…………………
а)бағалау: сабақтың әр бағыты жазылған бағалау парағы арқылы сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды мадақтау, тиісті бағаларын қою, өзін-өзі бағалау, топпен бағалау.
Қателесіп, не болмаса тапсырмаларды орындауда қиналған оқушыларды да ынталандыру.
ә) үй тапсыпрмасы:
1. Бөлшекке ондық бөлшекке қатысты бүкіл тақырыпты қайталау,
2.Ережелер жазып ,жаттау
3.№1163, 1164 қосымша 1176 (С-деңгейінен) есептер
6 660 710 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Айдарбекова Нурсулу Сейсенхановна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс профессиональной переподготовки
600 ч.
Курс повышения квалификации
72 ч. — 180 ч.
Мини-курс
6 ч.