Инфоурок / Начальные классы / Презентации / Презентация по казахскому языку на тему "Уақыт"( 4 класс)
Обращаем Ваше внимание: Министерство образования и науки рекомендует в 2017/2018 учебном году включать в программы образовательные события, приуроченные к году экологии (2017 год объявлен годом экологии в Российской Федерации).

Учителям 1-11 классов и воспитателям рекомендуем принять участие в Международном конкурсе «Я люблю природу», приуроченном к году экологии. Все ученики будут награждены красочными наградными материалами, а учителя получат бесплатные свидетельства о подготовке участников и призёров международного конкурса.

СЕГОДНЯ (15 ДЕКАБРЯ) ПОСЛЕДНИЙ ДЕНЬ ПРИЁМА ЗАЯВОК!

Конкурс "Я люблю природу"

Презентация по казахскому языку на тему "Уақыт"( 4 класс)



Московские документы для аттестации!

124 курса профессиональной переподготовки от 4 795 руб.
274 курса повышения квалификации от 1 225 руб.

Для выбора курса воспользуйтесь поиском на сайте KURSY.ORG


Вы получите официальный Диплом или Удостоверение установленного образца в соответствии с требованиями государства (образовательная Лицензия № 038767 выдана ООО "Столичный учебный центр" Департаментом образования города МОСКВА).

ДИПЛОМ от Столичного учебного центра: KURSY.ORG


библиотека
материалов

Cабақтың тақырыбы: Уақыт.

Сабақтың мақсаты:

Сабақтың білімділік мақсаты: Алдында өткен тақырыптар бойынша білімдерін ойын түрінде жинақтау ,пысықтау.

Дамытушылық мақсаты: Өткен тақырыптар бойынша сөздерді пысықтап, меңгерту, ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, оқушылардың ойлау қабілеттерін, белсенділігін, қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік мақсаты : уақытты үнемдеуге, тілді қадірлеп қастерлеуге,сөз мағынасын дұрыс түсініп,қолдана білуге тәрбиелеу,жақсы қасиеттерге баулу,жылдың әр мезгілі өзінің әсемдігі, қажеттілігі бар екенін таныту.

Сабақтың түрі:  Интерактивті

топтық жұмыс, ойын, диалог,сұрақ жауап, шығармашылық жұмыс,АКТ өзін өзі бағалау.


Көрнекілігі:
1. Интерактивті тақта
3. Жыл мезгілдері бейнеленген суреттер, аннимациялар.

Сабақтың өтілу барысы:

I. Ұйымдастыру кезеңі.

– Сәлеметсіңдер ме, балалар!

-Біздің сынып қандай?

-Ал мектеп ше?

-Мұғалімдер қандай?

-Жолдастарың қандай?

-Көңіл күйлерің қандай?

II Үй жұмысын тексеру. Зат есімнің септік жалғаулары.(падежные окончания имен существительных)

Атау септік(именительный) Именительный падеж

Ілік септік( родительный) Родительный падеж

Барыс септік (направительно-дательный) Дательный падеж

Табыс септік (Винительный) Винительный падеж

Жатыс септік(местный падеж) Творительный падеж

Шығыс септік( исходный падеж) Предложный падеж

Комектес септік (творительно- соединительный)


«Жұлдызды сәт» ойыны. /тақырып бойынша сұрақтар қою/

дұрыс жауап берген оқушыға жұлдыз беріліп отырады.

Сен таңертең нешеде тұрасың?

Сонан соң не істейсің?

Сағат нешеде мектепке барасың?

Сабақ нешеде басталады?

Бүгін канша сабақ болады?

Қазір қай сабақ отіп жатыр?

Қазақ тілі сабағы саған ұнай ма?

Сагат нешеге дейін мектепте боласың?

Балалар Біз қай мемлекетте тұрамыз? Алдымызда қандай мереке болады?

-Дұрыс, 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күні. (слаид Назарбаев)


III.Сөздік жұмысы.

Таңертен -утром

Түсте- в полдень

Ертең-завтра

Бүгін-сегодня

Кеше-вчера

1.Сөздер мен сөз тіркестерінің мағыналарын түсіндіру, сөздік дәптерлерге жазу.

2.Сөздерді дұрыс айтуға дағдыландыру.

3.Сөздер мен сөз тіркестерін құрастыру.

4. Сөйлемдер құрау.

IV Жаңа сабаққа дайындық./Қызығушылықтарын ояту/

Сөзжұмбақ сұрақтары:

1.горы

2. утро

3. позвать

4. двадцать

5. В полдень


Y. Ой қозғау.

Түстерге байланысты екі топқа бөліну. Топ бойынша тапсырма беру.

1 – топ: Көктем мезгілі қандай?

2 – топ: Қыс мезгілі қандай?

Топпен жұмыс істеу./ассосация құру, сурет салу/

Топ ішінен бір оқушы шығып қорғайды.


Y I. Мағынаны тану.(Слайдқа қарап жыл мезгілін танып айту)

1.Бұл күні жаңбыр жауады,күн салқын болады.

2.Күн жылы болады, құстар жылы жақтан ұшып келеді.

3.Қар жауып, суық болады.

4.Күн ыстық болады,аулада әдемі гүлдер өседі.

Сағат нешеде?

1.Мен мектепке бардым

2.Сабақта болдым.

3.Асханаға бардым.

4.Мектептен шықтым.

5.Үйге келдім.

6.Кешкі ас іштім.

7.Сабақ оқыдым.

Енді дәптерді ашыңдар.Бүгінгі күнді жазыңдар

КӨРКЕМ ЖАЗУ: «Қ» Қазақстан , қара , арқан, қарға, Қарағанды қаласы, ақпан, қаңтар.

Дәптермен жұмыс 5 тап. Мәтінді оқып , дәптерге жазады

Уақыт өлшемі

Оқулықпен жұмыс. 4 тап.

«Оқы , оқығанды көңілге тоқы!» оқушылар сұрақтарды өз бетімен оқып, бір біріне түсіндіреді.

Y11. Сергіту сәті: «Кім шапшаң?»

Кітапханада 3 бөлме,

Әр бөлмеде 10 шкаф.

Әр шкафта 5 сөре,

Санай алсаң егерде

Айтып берші анықтап. /150/ Сәйкес қимыл жасау.

Бекіту:

МЕНІ АУЫСТЫР!

Қашан? (Дүйсенбіде - в понедельник)

Дүйсенбі Сейсенбі Сәрсенбі Бейсенбі Жұма Сенбі Жексенбі

Сандарды сөйлет!

Сағат Тәулік Апта Ай Жыл Күн - 60, 24 , 7, 4, 12, 365.

YII1.Сабақты қорытындылау.

«Ой қорыту»

  • Бүгінгі сабақта көңіл күйіміз қалай болды? /смайликтермен белгілеу/

  • Біз қалай оқуымыз керек?

  • Қазақстанның гүлдеуіне үлесімізді қосамызІ

Бағалау

Үй жұмысы: Оқушылар өз деңгейлеріне қарай шағын шығарма жазып келеді.



















Очень низкие цены на курсы переподготовки от Московского учебного центра для педагогов

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 65% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: KURSY.ORG

