Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Классному руководителю / Другие методич. материалы / Презентация воспитательной работы на тему "Тенге -мемлекет келбеті" (5 класс)
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Классному руководителю

Презентация воспитательной работы на тему "Тенге -мемлекет келбеті" (5 класс)

библиотека
материалов


Тақырыбы: Теңге – мемлекет келбеті

Мақсаты: Тәуелсіз еліміздің ең бірінші айрықша белгісі теңгемен тереңірек таныстыра отырып, сөздердің мағынасын, қолдану аясын жетебілуменен байлынысты оқушылардың мүмкіндігін дамыту; Туған жеріне, құндылықтарымызды қастерлеуге, Отанына деген сүйіспеншілігін ояту.

Көрнекілігі: алғашқы, кейінгі теңгелер үлгісі, «Теңге – мемлекет келбеті» жаңа өсиет сөздер.

Сабақтың барысы

1 кезең. Теңгенің шығу тарихы.

2 кезең. Ақшаның құдірет-қасиет.і

3 кезең. Ойын «Сиқырлы сандықша».

4 кезең. Ақшаның күші мен қасиетін білдіретін 7 ереже.

5 кезең. Ақша шақыру жаттығулары.

6 кезең. Мақал-мәтел «Тиыннан теңге құралады».

7 кезең. Скетч «Ақшаны алдап алу».

8 кезең. Ақшаны көбейту жолдары (Ақща қайтсе көбейеді?).

9 кезең. Қорытынды.


Кіріспе сөз: Тәуелсіз біздің еліміз жылдан-жылға көркейіп, дамып, өркендеп өсіп келеді.

Бұның басты себепкері елбасымыз Н.Ә. Назарбаев ағамыздың жылдағы халыққа жолдау жолдауының арқасы. Жолдауда келешекте қандай істер жасалу керек, дамыған елдер қатарына қалай жетуіміз керек, ол үшін көптеген қыруар істер атқару керек екендігін алдын-ала жоспарлап, билік басында отырғандарға тапсырма беру арқылы және сол тапсырманың тыңғылықты орындалуының арқасында іске асып келеді. Президент Мемлекетіміздің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын белгілеп беруінің арқасы.

Қазақстан Республикасы – егеменді, тәуелсіз демократикалық мемлекет. Оның өз Ата Заңы, мемлекеттік рәміздері, ұлттық валютасы бар.


  1. Теңгеміздің шығу тарихы (токталайық)

«Теңге» = теңге, тиын, ақша, валюта, қаржы, капитал.


1 оқушы: Тәуелсіз алған елдің ең бірінші айрықша белгісі – ұлттық валюта. Ол ҚР көлемінде пайдаланылатын заңды төлем құралы. Ақща - асыл қазына, халық – байлығы.

2 оқушы: Ақша адамдарға ежелден таныс. Бірақ қалай пайда болғандығы және қоғамдағы мәні көп уақытқа дейін беймәлім болды. Алғашқы кезде ақшаның ролін әртүрлі тауарлар атқарған. Мысалы.....

3 оқушы: Қазақ елі тәуелсідік алғаннан кейін сомның жаңа түрін пайдалануға басты қадам жасады. Ресей басшылары мен Қазақстан арасында бірнеше рет келісім жасалды. Алайда, әр кездесу сайын ресейліктердің жаңа талаптары көбейе берді. Тіпті, Қазақстанның экономикалық егемендігі шектелсін деген ұсыныстарға дейін жетті.



4 оқушы: Осы жағдайларды жаң-жақты тексеріп, таразыға салған. Республика басшылығы өзіндік ұлттық валюта енгізу керек деген шешімге тоқталды. Сөйтіп Қазақстан өкіметі мен Ұлттық банк ұлттық валюта банкноттарын дайындауға кірісті.

5 оқушы: Республика Президентінің Жарлығымен теңге 1993 жылы қарашаның 15-і күні енгізілді. Қазақстанның ұлттық валютаға өтуі Республикада, әлеуметтік экономикалық ркформа беталысын тәуелсіз және егеменді мемлекет ретінде мүмкіндік берді. Содан бері 15 қараша – теңге күні.


  1. Ақшаның құдірет-қасиеті.


6 оқушы: Ақша...Оның біздің өміріміздегі мақсаты қандай?

Біреулерге ол –бостандықтан қымбат, енді біреулерге-билік тұтқасы,ал

Үшінші біреулер үшін-қанағат алып,өмір ляззатындай боп көрінуі хақ.

Ал жалпы адамдар үшін ол-қажеттілік. Ақшасыз біз өмір сүре алмаймыз.

  • Ақшаның сезімталдық қасиеті.

  • Ақша дандайсуды білмейді.

  • Береген қолым алаған.


  1. Ойын Сиқырлы сандықша

1Ұлттық валюта қай жылы шығарылды?

2 Теңгеде кімдер бейнеленген? Олар кімдер?

3 Тәуелсіз елдің ең бірінші айрықша белгісі қандай?

4 Ерте заманда теңгелерді қайда жасаған?

5Теңгенің неше құпия қорғалысы бар?

6 Ақшаны қайда жинауға болады?

7 Ұлттық валюта дегеніміз не?

8 Ақшаны орынды жұмсай аламыз ба?


  1. Ақшаның күші мен қасиетін білдіретін 7 ереже


1 Мал- баққанға, ақша-адалдан тапқанға бітеді

2 Ақша туралы арам ой да-зиян

3Алаған қолым –береген. Үстемелеп берсеңіз,үстемелеп аласыз.

4Қайырымдылықпен айналыссаңыз, шығымның қайтарымы мол болады

5Басы артық дүниеңізді басқаларға беріңіз.

Алғысының күші ақша болып қайтады.

6 Жанашырлық жасағанды Жаратқан Ием жарылқайды.

Біреуге міндетті түрде көмектесетін болыңыз

7 Фәнидегі басты парызың-қайырым , садақа.

Оны ұмытсаң , өзің де ұмытыласың.


5.Ақша шақыру жаттығулары.


1 оқушы: Қай жерде ақша туралы әңгіме қозғалса да Сіз ақшаны жаманламаңыз. Бұл Сіздің өмірлік салт-дәстүр , дағдыңызға айналсын.

Ақшам жоқ, ақша жетпейді деп ешқашанда айтпаңыз. Олай десеңіз , Сізден ақша қашады. Керісінше, Сіз «Мені ақша жақсы көреді», «Күннен – күнге менің қаражатым көбейіп, табысым артып келеді» деген сөзді жиі-жиі айтыңыз, одай деуге қым-сынбаңыз, қорықпаңыз.


2 оқушы Ақша жинаңыз. Тек ақшаны тойға, жақсылыққа, оқуға жаңа дүние сатып алуға, саяхатқа шығуға, жақсы демалуға жинайтын болыңыз. Ақшаны «қара күнге» деп жинамаңыз. Ешқашан тың ойлардан, жаңа қадамдардан, жаңалықтардан, жақсы істерден бас тартпаңыз. Олар сізді жаңа табыстарға жетелейді.


3 оқушы Ақша жинауда, оны ұстап жұмсауда бай адамдардың психологиясын зерттеңіз, соларға еліктеңіз. Өзіңізді бай адамның орнындамын деп есептеңіз. Қоғамдық көлікпен жүрсеңіз «Мен мұны қарапайым адамдардың тыныс-тіршілігін білу үшін уақытша мініп жүрмін» деген ойда болыңыз.


4 оқушы : Ақшаны адал жолмен қалай тапсаңыз, оғанда солай адал болыңыз. Ұлық Пайғамбарымыз (с.ғ.с) хадис шәрібінде айтылғанындай, біреуге артық ақша бермеуді, біреуден артық ақша алмауды қадағалаңыз.


5 оқушы :Ақша-үлкен қуат көзі болғандықтан, әрі ұқыптылықты жақсы көретіндіктен ең бірінші жақсы әмиян таңдап алыңыз. Сосын оған әр тиынды дұрыстап тұрып салыңыз, әмияныңызды сыртынан сипап, оған жылы сөздер айтыңыз, ақшаның еркелеткенді жақсы көретінін естен шығармаңыз.


6 оқушы :Ақшаны жұмсаудағы ең басты қателіктердің бірі - оны қолдан- қолға беру.Сол себепті оны берерде ағаштан жасалған үстелдің немесе сөренің үстіне қойыңыз. Өйткені, адам өз қолымен ақшаны басқаның қолына берген де өз қуатын бірге беруі мүмкін. Ақша алғанда да байқаңыз: ауру немесе бұзық адамның қолынан алған ақша сәтсіздікке ұшыратады.


7 оқушы: Ақшаны түнде беруге, түнде алуға болмайды. Себебі: ақшада барлық табиғаттың құрылым бөлшектері тәрізді теңертен оянып, күн батқанда ұйықтайды. Сондықтанда ұйқыдағы ақшаны алып та, беріп те қажеті жоқ


8 оқушы:Ақша өзіңді жақсы көруі үшін алдымен Сіз ақшаны жақсы көріңіз.Алайда ақшаны ар-ұяттан, ұлттық мақсат-мүддеден жоғары қоймаңыз. Жетпей, таусылып, қарызға батып қалған кезде ғана ақшаны ойламай, оны әрдайым байлық ретінде жақсы көріп, оның молаятынына кәміл сеніңіз Ақша жолы болмайтын, өзіне-өзінің сенімі жоқ адамдардан қашады.



6.Мақал-мәтелдер.


  1. Теңге тиыннан құралады

  2. Ар-намысы таза адамның ақшасы аз болады

  3. Байлық пен мансап қолдың кірі

  4. Ақшасы көптің ұйқысы қашады

  5. Істің көзін тапқан байлыққа кенеледі

  6. Ақша қайырымдылықты жақсы көреді

  7. Ақшаң болса қалтаңда, маң-маң басып талтаңда

  8. Таза адамға мол ақша бітпейді

  9. Құнды теңге- берекесі елге

  10. Ақшаның көптігі- сараңдықтың белгісі

  11. Ақша қолдың кірі


  1. Көрініс. «Ақша алдап алу»


  1. Ақшаны көбейту жолдары (Ақша қайтсе көбейеді?)


Мамандар ақшаны көбейтуге игі ықпал жасайтын мынандай жолдарды ұсынады:


1 оқушы:Ең алдымен өзіңе қажетті қаржыны анықтап алып, таңертен ұйқыдан оянысымен бар ынта-ықыласыңмен, көзіңді қайта жұмып алған қалпыңызда «Мен әуелі соншама, сосын одан да көп ақшаны иеленгім келеді» деп дауыстап айтыңыз.


2оқушы:Өзіңізге қалаған байлығыңызды алу үшін немен төлей алатыныңызды адалынан айтып өз қалтаңызды сол арқылы кеңейтіңіз, сонда көзге көрінбейтін бұғаулардан құтыла бастайсыз. Сондай қолбайлаулардың бірі – кешке теледидар алдында жатып, тамашалау болуы мүмкін. Соны ойлаңыз.


3оқушы:Өз қалауыңызды жүзеге асыру үшін оның нақты жоспарын жасап, дереу іске кірісіңіз. Ең маңыздысы ішкі мүмкіндік. Сол арқылы өз қалтаңызды кеңейте аласыз. Іштей әрекет дұрыс болса, сыртқы жағдай да қолайлы бола түседі.


9. Қорытынды.




19 Д.Қонаев мектеп-гимназиясының 5 б сынып жетекшісі:


Шинасилова Д.Ж





Краткое описание документа:

 

Тақырыбы:  Теңге – мемлекет келбеті

Мақсаты:  Тәуелсіз еліміздің ең бірінші айрықша белгісі теңгемен тереңірек таныстыра отырып, сөздердің мағынасын, қолдану аясын жетебілуменен байлынысты  оқушылардың мүмкіндігін дамыту; Туған жеріне, құндылықтарымызды қастерлеуге, Отанына деген сүйіспеншілігін ояту.

Көрнекілігі:  алғашқы, кейінгі теңгелер үлгісі, «Теңге – мемлекет келбеті» жаңа өсиет сөздер.

Сабақтың барысы

1 кезең. Теңгенің шығу тарихы.

2 кезең. Ақшаның құдірет-қасиет.і

3 кезең. Ойын «Сиқырлы сандықша».

4 кезең. Ақшаның күші мен қасиетін білдіретін 7 ереже.

5 кезең. Ақша шақыру жаттығулары.

6 кезең. Мақал-мәтел «Тиыннан теңге құралады».

7 кезең. Скетч «Ақшаны алдап алу».

8 кезең. Ақшаны көбейту жолдары (Ақща қайтсе көбейеді?).

9 кезең. Қорытынды. 

 

Кіріспе сөз: Тәуелсіз біздің еліміз жылдан-жылға көркейіп, дамып, өркендеп өсіп келеді.

Бұның басты себепкері елбасымыз Н.Ә. Назарбаев ағамыздың жылдағы халыққа жолдау жолдауының арқасы. Жолдауда келешекте қандай істер жасалу керек, дамыған елдер қатарына қалай жетуіміз керек, ол үшін көптеген қыруар істер атқару керек екендігін алдын-ала жоспарлап, билік басында отырғандарға тапсырма беру арқылы және сол тапсырманың тыңғылықты орындалуының арқасында іске асып келеді. Президент Мемлекетіміздің ішкі және сыртқы саясатының негізгі бағыттарын белгілеп беруінің арқасы.

Қазақстан Республикасы – егеменді, тәуелсіз демократикалық мемлекет. Оның өз Ата Заңы, мемлекеттік рәміздері, ұлттық валютасы бар.

 

1.      Теңгеміздің шығу тарихы (токталайық)

«Теңге» = теңге, тиын, ақша, валюта, қаржы, капитал.

 

1 оқушы: Тәуелсіз алған елдің ең бірінші айрықша белгісі – ұлттық валюта. Ол ҚР көлемінде пайдаланылатын заңды төлем құралы. Ақща  - асыл қазына, халық – байлығы.

2 оқушы: Ақша адамдарға ежелден таныс. Бірақ қалай пайда болғандығы және қоғамдағы мәні көп уақытқа дейін беймәлім болды. Алғашқы кезде ақшаның ролін әртүрлі тауарлар атқарған. Мысалы.....

3 оқушы: Қазақ елі тәуелсідік алғаннан кейін сомның жаңа түрін пайдалануға басты қадам жасады. Ресей басшылары мен Қазақстан арасында бірнеше рет келісім жасалды. Алайда, әр кездесу сайын ресейліктердің жаңа талаптары көбейе берді. Тіпті, Қазақстанның экономикалық егемендігі шектелсін деген ұсыныстарға дейін жетті.

 

 

4 оқушы: Осы жағдайларды жаң-жақты тексеріп, таразыға салған. Республика басшылығы өзіндік ұлттық валюта енгізу керек деген шешімге тоқталды. Сөйтіп Қазақстан өкіметі мен Ұлттық банк ұлттық валюта банкноттарын дайындауға кірісті.

5 оқушы: Республика Президентінің Жарлығымен теңге 1993 жылы қарашаның 15-і күні енгізілді. Қазақстанның ұлттық валютаға өтуі Республикада, әлеуметтік экономикалық ркформа беталысын тәуелсіз және егеменді мемлекет ретінде мүмкіндік берді. Содан бері 15 қараша – теңге күні.

 

2.      Ақшаның құдірет-қасиеті.

 

6 оқушы: Ақша...Оның біздің өміріміздегі мақсаты қандай?

Біреулерге ол –бостандықтан қымбат, енді біреулерге-билік тұтқасы,ал

Үшінші біреулер үшін-қанағат алып,өмір ляззатындай боп көрінуі хақ.

Ал жалпы адамдар үшін ол-қажеттілік. Ақшасыз біз өмір сүре алмаймыз.

-         Ақшаның сезімталдық қасиеті.

-         Ақша дандайсуды білмейді.

-         Береген қолым алаған.

 

3.      Ойын Сиқырлы сандықша

1Ұлттық валюта қай жылы шығарылды?

2 Теңгеде кімдер бейнеленген?  Олар кімдер?

3 Тәуелсіз елдің ең бірінші айрықша белгісі қандай?

4 Ерте заманда теңгелерді қайда жасаған?

5Теңгенің неше құпия қорғалысы бар?

6 Ақшаны қайда жинауға болады?

7 Ұлттық валюта дегеніміз не?

8 Ақшаны орынды жұмсай аламыз ба?

 

4.      Ақшаның күші мен қасиетін білдіретін 7 ереже

 

1 Мал- баққанға, ақша-адалдан тапқанға бітеді

2  Ақша туралы арам ой да-зиян

3Алаған қолым –береген. Үстемелеп берсеңіз,үстемелеп аласыз.

4Қайырымдылықпен айналыссаңыз, шығымның қайтарымы мол болады

5Басы артық дүниеңізді басқаларға беріңіз.

Алғысының күші ақша болып қайтады.

6 Жанашырлық жасағанды Жаратқан Ием жарылқайды.

Біреуге міндетті түрде көмектесетін болыңыз

7 Фәнидегі басты парызың-қайырым , садақа.

Оны ұмытсаң , өзің де ұмытыласың.

 

5.Ақша шақыру жаттығулары.

 

1 оқушы: Қай жерде ақша туралы әңгіме қозғалса да Сіз ақшаны жаманламаңыз. Бұл Сіздің өмірлік салт-дәстүр , дағдыңызға айналсын.

Ақшам жоқ, ақша жетпейді деп ешқашанда айтпаңыз. Олай десеңіз , Сізден ақша қашады. Керісінше, Сіз «Мені ақша жақсы көреді», «Күннен – күнге менің қаражатым көбейіп, табысым артып келеді» деген сөзді жиі-жиі айтыңыз, одай деуге қым-сынбаңыз, қорықпаңыз.

 

2 оқушы Ақша жинаңыз. Тек ақшаны тойға, жақсылыққа, оқуға жаңа дүние сатып алуға, саяхатқа шығуға, жақсы демалуға жинайтын болыңыз. Ақшаны «қара күнге» деп жинамаңыз. Ешқашан тың ойлардан, жаңа қадамдардан, жаңалықтардан, жақсы істерден бас тартпаңыз. Олар сізді жаңа табыстарға жетелейді.

 

3 оқушы Ақша жинауда, оны ұстап жұмсауда бай адамдардың психологиясын зерттеңіз, соларға еліктеңіз. Өзіңізді бай адамның орнындамын деп есептеңіз. Қоғамдық көлікпен жүрсеңіз «Мен мұны қарапайым адамдардың тыныс-тіршілігін білу үшін уақытша мініп жүрмін» деген ойда болыңыз.

 

4 оқушы : Ақшаны адал жолмен қалай тапсаңыз, оғанда солай адал болыңыз. Ұлық Пайғамбарымыз (с.ғ.с) хадис шәрібінде айтылғанындай, біреуге артық ақша бермеуді, біреуден артық ақша алмауды қадағалаңыз.

 

5 оқушы :Ақша-үлкен қуат көзі болғандықтан, әрі ұқыптылықты жақсы көретіндіктен ең бірінші жақсы әмиян таңдап алыңыз. Сосын оған әр тиынды дұрыстап тұрып салыңыз, әмияныңызды сыртынан сипап, оған жылы сөздер айтыңыз, ақшаның еркелеткенді жақсы көретінін естен шығармаңыз.

 

6 оқушы :Ақшаны жұмсаудағы ең басты қателіктердің бірі - оны қолдан- қолға беру.Сол себепті оны берерде ағаштан жасалған үстелдің немесе сөренің үстіне қойыңыз. Өйткені, адам өз қолымен ақшаны басқаның қолына берген де өз қуатын бірге беруі мүмкін. Ақша алғанда да байқаңыз: ауру немесе бұзық адамның қолынан алған ақша сәтсіздікке ұшыратады. 

 

7 оқушы: Ақшаны түнде беруге, түнде алуға болмайды. Себебі: ақшада барлық табиғаттың құрылым бөлшектері тәрізді теңертен оянып, күн батқанда ұйықтайды. Сондықтанда ұйқыдағы ақшаны алып та, беріп те қажеті жоқ

 

8 оқушы:Ақша өзіңді жақсы көруі үшін алдымен Сіз ақшаны жақсы көріңіз.Алайда ақшаны ар-ұяттан, ұлттық мақсат-мүддеден жоғары қоймаңыз. Жетпей, таусылып, қарызға батып қалған кезде ғана ақшаны ойламай, оны әрдайым байлық ретінде жақсы көріп, оның молаятынына кәміл сеніңіз Ақша жолы болмайтын, өзіне-өзінің сенімі жоқ адамдардан қашады.

 

 

6.Мақал-мәтелдер.

 

1        Теңге тиыннан құралады

2        Ар-намысы таза адамның ақшасы аз болады

3        Байлық пен мансап қолдың кірі

4        Ақшасы көптің ұйқысы қашады

5        Істің көзін тапқан байлыққа кенеледі

6        Ақша қайырымдылықты жақсы көреді

7        Ақшаң болса қалтаңда, маң-маң басып талтаңда

8        Таза адамға мол ақша бітпейді

9        Құнды теңге- берекесі елге

10   Ақшаның көптігі- сараңдықтың белгісі

11   Ақша қолдың кірі

 

7.      Көрініс. «Ақша алдап алу»

 

8.      Ақшаны көбейту жолдары (Ақша қайтсе көбейеді?)

 

Мамандар ақшаны көбейтуге игі ықпал жасайтын мынандай жолдарды ұсынады:

 

1 оқушы:Ең алдымен өзіңе қажетті қаржыны анықтап алып, таңертен ұйқыдан оянысымен бар ынта-ықыласыңмен, көзіңді қайта жұмып алған қалпыңызда «Мен әуелі соншама, сосын одан да көп ақшаны иеленгім келеді» деп дауыстап айтыңыз.

 

2оқушы:Өзіңізге қалаған байлығыңызды алу үшін немен төлей алатыныңызды адалынан айтып өз қалтаңызды сол арқылы кеңейтіңіз, сонда көзге көрінбейтін бұғаулардан құтыла бастайсыз. Сондай қолбайлаулардың бірі – кешке теледидар алдында жатып, тамашалау болуы мүмкін. Соны ойлаңыз.

 

3оқушы:Өз қалауыңызды жүзеге асыру үшін оның нақты жоспарын жасап, дереу іске кірісіңіз. Ең маңыздысы ішкі мүмкіндік. Сол арқылы өз қалтаңызды кеңейте аласыз. Іштей әрекет дұрыс болса, сыртқы жағдай да қолайлы бола түседі.

 

9.  Қорытынды.

 

 

 

№19 Д.Қонаев мектеп-гимназиясының 5 б сынып жетекшісі:

 

                                                                   Шинасилова Д.Ж

 

 

 

 

 

Автор
Дата добавления 09.02.2015
Раздел Классному руководителю
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров497
Номер материала 375227
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
