Инфоурок / Технология / Презентации / Презентация-урок по технологии на тему “Құрал-жабдықтар және Қылара” (8 класс)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Презентация-урок по технологии на тему “Құрал-жабдықтар және Қылара” (8 класс)

библиотека
материалов
 Технология пәні
 Ағаш түрлері фанер
пҚұ Құрал-жабдықтар және қылара
Сабақ мақсаты Білімділік:Қылара құралымен таныстыру, қалай жұмыс жүргізуіне...
 Қылара түрлері
Ағаш бұйымдары
 Қамшы бөліктері
 Сыр сандық
Сыр сандық сұрақтары 1.Үстелше-білдек дегеніміз не ? 2. Қауіпсіздік ережесін...
Назарларыңызға Рахмет
13 1

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1  Технология пәні
Описание слайда:

Технология пәні

№ слайда 2  Ағаш түрлері фанер
Описание слайда:

Ағаш түрлері фанер

№ слайда 3 пҚұ Құрал-жабдықтар және қылара
Описание слайда:

пҚұ Құрал-жабдықтар және қылара

№ слайда 4 Сабақ мақсаты Білімділік:Қылара құралымен таныстыру, қалай жұмыс жүргізуіне
Описание слайда:

Сабақ мақсаты Білімділік:Қылара құралымен таныстыру, қалай жұмыс жүргізуіне үйрету. Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, өнерге баулу,ойлау қабілетін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды шыдамдылыққа, тианақты жұмыс жасауға, құралдарды ұқыпты ұстауға тәрбиелеу.

№ слайда 5  Қылара түрлері
Описание слайда:

Қылара түрлері

№ слайда 6
Описание слайда:

№ слайда 7 Ағаш бұйымдары
Описание слайда:

Ағаш бұйымдары

№ слайда 8
Описание слайда:

№ слайда 9  Қамшы бөліктері
Описание слайда:

Қамшы бөліктері

№ слайда 10
Описание слайда:

№ слайда 11  Сыр сандық
Описание слайда:

Сыр сандық

№ слайда 12 Сыр сандық сұрақтары 1.Үстелше-білдек дегеніміз не ? 2. Қауіпсіздік ережесін
Описание слайда:

Сыр сандық сұрақтары 1.Үстелше-білдек дегеніміз не ? 2. Қауіпсіздік ережесін түсіндір ? 3.Бұрандамақысқыш дегеніміз не ? 4.Бұранда бұрандылық дегеніміз не ? 5.Қылараның түрлерін ата ,жұмыс жасау тәсілін түсіндір ? 6. Зімпара қағаз дегеніміз не ? 7.Бұрыштық сызғыш пен қалай жұмыс жүргізуге болады ?

№ слайда 13 Назарларыңызға Рахмет
Описание слайда:

Назарларыңызға Рахмет



Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru

Краткое описание документа:

Сабақ жоспары

Сыныбы: 8

Күн, айы, жылы: 18.04.1015 ж

Пән аты:Технология

Тоқсан: ІҮ

Мұғалім:Бақытқали Азат Бақытқалиұлы

Сабақ тақырыбы: “Құрал-жабдықтар және Қылара”

Сабақ мақсаты:

Білімділік: Қылара құралымен таныстыру , қалай жұмыс жүргізуіне үйрету қауіпсіздік ережесін түсіндіру.

Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылықтарын арттыру ,өнерге баулу , ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушылардыадамгершілікке ,сыпайлыққа , тианақты жұмыс жасауга , құралдарды ұқыпты ұстауға тәрбиелеу.

Сабақ түрі: Дәстүрлі сабақ

Сабақтың әдіс тәсілдері : түсіндіру , сұрақ жауап ,жұмыс жасауға үйрету.

Сабақ көрнекілігі: құралдар , слайд қосымша оқулықтар.

Пәнаралық байланыс: Бейнелеу , география .

Сабақ барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі:

а) Оқушылармен салемдесу

ә)Оқушылардың сабаққа қатысын тексеру

б)Оқушылардың зейіндерін сабаққа аудару

ІІ.Үй тапсырмасын сұрау тексеру: Оушылар жұмыстарын тексеру , сұрақтар қою. Жұмыстың қателігінтүзету.

1.Фанер дегеніміз не?2. ПВА желімі дегеніміз қандай қалай қолданады ?3. Шпон ағашы дегеніміз не ?

ІІІ.Білімдерінжан-жақты тексеру.Сыр сандық

1.Қашау дегеніміз не?

2.Бұрғы дегеніміз не?

3. Шеберүстел дегеніміз не?

4. Ағаш оюдың қандай түрлері бар ?

5. Сандық дегеніміз не, түрлерін атаңдар ?

6.Асадал дегеніміз не ?

7. Ағаш мүкісі дегеніміз не

ІҮ. Жаңа сабақты түсіндіру .

Адамзат барлық барлық уақытта өзінің үйін , үйге керекжарақтарды ойып, қашап жасаған, сондай-ақ оны ою-өрнектермен әшекейлеп,ағашқа күйдіркп өрнек салып, бедер, нақыш қондырып сәндік қолданбалы өнер түрлерімен безендірген. Қазіргі кезде жұқатақтайларды аса шеберлікпен аралап өрнектеу кеңінен тарағанжәне үйге керек жарақтарды жасап алаламыз жұқа ағаштардан әр түрлі заттар жасау үшін қылара құралымен танысуымыз керек.Қыларамен өрнектеп, әшекейлер аралауға балаларғана емес, ересек адамдарда қызығадыаралап үйренушыдамдылыққа , ұқыптылыққаұйретеді.Жұмыс істегенде тапжылмай отыруға тура келедіқ.Қыларалардың барлығыПтәрізді доға пішінді тұтқалы немесе ара төсеміне арналған қыспақ ерінді болып келмейді, олар әр түрлі құрылымды болады.Қылара құрылысы ара жақтауы, сабы сақинасы, бұранда, тығырық, сомын не (бұрандалық),қосқұлақ, қыспақ , ара төсемі, оймасы не ( бұрандама)болады. Қылараға арналған ара төсемдері .Қайырылған ірі тістіқыларамен фанерді аралауға ,ұсақ тістікішкентай қыларамен қатты материалдарды аралауға болады.Мұндай аралармен аралағанда төмен қарай бірбағытта аралайды.Үстелге- білдек ұсақ болшектерді өңдеуге ыңғайлы болу үшін қолданылады.Оны жұмыс үстеліне бұрандамақысқышпен не бұрамашегемен бекітеді.Бұрандамақысқыш желімделген бұйым болшектерін қысып ұстауға , сондай-ақ материадарды өңдеу кезінде оны жұмыс үстеліне бекітуге арналған.

Ү. Жаңа сабақты бекіту.

1.Үстелше-білдек дегеніміз не?2.Бұрандамақысқыш дегеніміз не?3. Қыларамен жұмыс жасағандағы қауіпсіздік ережесін түсіндір?4. Бұранда бұрандалық дегеніміз не?5. Қылараның қандай түрлері бар, жұмыс жасау тәсілін түсіндір?6. Қыларамен қандай бұйымдар жасауғаболады?

ҮІ. Сабақты қорытындылау.

Сұрақ – жауаптар арқылы ,оқушыларғаөткен сабағымыздың түсінгенін түсінбегенінтолықтырып , сабағымызды қортындылау.

ҮІІ. БағалауОқушылардың сабаққа қатынасуын бағалау.

ҮІІ.Үйге тапсырма беру. Сабақта аяқталмай қалған жұмыстарын үйірме сабағында аяқтау
