Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Украинский язык / Презентации / Презентація уроку з української мови
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Украинский язык

Презентація уроку з української мови

библиотека
материалов

Валеокомпонент на уроках української мови

в 5 класі


Тема. Звуки голосні й приголосні. Приголосні дзвінкі та глухі, тверді й м׳які.


Мета: поглибити знання учнів про голосні й приголосні звуки, удосконалити уміння та навички учнів, пов׳язані з розрізненням

твердих і м׳яких, дзвінких і глухих приголосних; учити використовувати цілющі властивості рослин; любити й поважати рідну природу.


Тип уроку:формування в учнів практичних умінь і навичок.


Обладнання: картки,кольорові смужки для визначення емоційного


сприйняття звуків, малюнки.


Епіграф : Це - матері мова Я звуки твої

Люблю,наче очі дитини...

О мово вкраїнська!...

Хто любить її,

Той любить мою Україну.


В. Сосюра



Хід уроку



1.Організаційний момент.


Емоційна підготовка учнів до сприйняття матеріалу уроку.


11.Актуалізація опорних знань учнів.


1.Гра»Так чи ні».


- Фонетика - розділ мовознавства,який вивчає звуки мови.

- Звук - найменша мовна одиниця.

- Поєднуючись ,звуки утворюють речення.

- Звуки мови слугують для утворення, розпізнавання та розрізнення

слів.

-В українській мові 5 голосних і 32 приголосних звуки.


111.Оголошення теми та мети уроку.

1 Мотивація навчальної діяльності учнів.


Вчитель. Мов - величезне надбання людства. Без міцних знань з


фонетики важко оволодіти літературною скарбницею. Для нашої


мови характерне чергування голосних і приголосних звуків, причому


дзвінких значно більше,ніж глухих,завдяки чому досягається мелодійність, плавність,милозвучність. Над звуковою системою української мови ми і будемо сьогодні працювати.


Завдання№1.

Віночок дівчину не тільки прикрашав, але й здоров’я давав.

3.Спишіть.Визначте кількість звуків і букв у виділених словах.

Порівняйте розповідь із звичаями, які відомі вам. Які рослини, що ростуть у вашій місцевості, мають лікувальні властивості? Які саме?


Починали носити віночок дівчата з трьох років.

Перший – для трирічної дівчинки плела мама, намочувала у росах, коли на небі сонце зійде. І купала його в росах сім днів, а тоді до скрині клала.У віночок вплітала чорнобривці, незабудки,барвінок, ромашки. Кожна квіточка лікувала дитину: чорнобривці допомагали позбутися головного болю,незабудки та барвінок зір розвивали, а ромашка серце заспокоювала

То був цілий ритуал, коли батько торкався вінком голівки та прохав у природи здоров’я й долі дитині….(З журналу.)


Тексти спроектовано на екран. DSC_5596.jpg


  • Виписати голосні звуки з першого тексту.


- Виписати приголосні звуки з другого тексту.

- Які приголосні не мають пари?

- Чи співпадають кольорові асоціації автора


з вашими?Поясніть, використовуючи картки).



Завдання№2.



Самостійна робота . Перед учнями малюнки і тексти.

Встановити відповідність.



Фото005
Фото002


1.Кошенятко маленьке захотіло привітати зі святом

свого найкращого друга. Подумало воно і вирішило віддати

йому найдорожче. Своє серце. Тільки як це зробити?

Фантастична ідея прийшла несподівано. Хіба важко вирізати

з паперу велике червоне серце і віддати його другові

назавжди? Це дуже важливо,коли тебе люблять. Шанобливе

ставлення потрібно рідним і близьким, знайомим і не дуже.


2. Зайчик Вухастик весело мандрував стежкою. День був надзвичайно теплим. Гарно пригрівало сонечко. Грунт настільки

прогрівся,що вже з׳явилася ніжно-зелена травичка.

Раптом зайчик побачив ніжну квітку. Бджілка прилетіла пола-

сувати її солодким нектаром. Жовто-червоний колір квітки

причарував Вухастика.

Дзенькнула прекрасна думка у його маленькій голівці. Джентль-

мен Вухастик зірвав квітку і весело пострибав привітати з вес-

ною свою маму.



  • Використовуючи тільки першу літеру кожного речення,виписати

з першого тексту тільки глухі приголосні,з другого тексту тільки

дзвінкі приголосні.


  • Чи вітаєте ви своїх рідних і друзів зі святом?


- Які подарунки дорогоцінні для людини?

- Згадайте, лікувальні властивості яких квіточок використовують у медицині, косметології?

Завдання№3


Робота з текстом.


Чай, який пили діди –прадіди наші, пили й у більш віддалені часи, задовго до того, як спізнали люди смак і аромат справжнього чаю і кави. Заварку для нього готували з чудодійних духмяних трав, свіжого або висушеного листя, ягід, за якими не їздили бозна – куди, а збирали там, де жили – побіля хат, на городі, на лісових галявинах, у полі, по берегах річок і озер, у власному садочку. І величали той чай шанобливо – богатирським напоєм, еліксиром молодості, чудодійним нектаром, бальзамом. Він бадьорить, підвищує настрій, а на початку трудового дня це не так уже й мало.

Ну чим не нектар?...(С.Янко.)


  • Назвати слова з м׳якими приголосними й сказати, якими буквами

позначаємо м׳якість приголосних на письмі.


  • До якого типу мовлення належить текст?


- Який напій вважали еліксиром життєдайності?

- Назвіть чудодійні властивості чаю.


Підсумок уроку.


  • Знайти різницю між голосними й приголосними звуками; твердими й м’якими; глухими й дзвінкими.

  • Що вдалось найкраще?

На цю проблему треба звернути увагу. Домашнє завдання. П.15 впр.24Написати розповідь про те, як фітотерапія допомагає зберегти гарне самопочуття.. Розтлумачити, що таке здоровий спосіб життя.




Краткое описание документа:

Тема. Звуки голосні й приголосні. Приголосні дзвінкі та глухі, тверді й м׳які.

 

Мета: поглибити знання учнів про голосні й приголосні звуки, удосконалити уміння та навички учнів, пов׳язані з розрізненням

твердих ім׳яких, дзвінких і глухих приголосних; учити використовувати цілющі властивості рослин; любити й поважати рідну природу.

 

Тип уроку:формування в учнів практичних умінь і навичок.

 

Обладнання: картки,кольорові смужки для визначення емоційного

 

сприйняття звуків, малюнки.

 

                                                   Епіграф : Це  - матері мова Я звуки твої

                                                                     Люблю,наче очі дитини...

                                                                     О мово вкраїнська!...

                                                                      Хто любить її,

                                                                     Той любить мою Україну.

 

                                                                                             В. Сосюра

 

 

Хід уроку

 

 

1.Організаційний момент.

 

Емоційна підготовка учнів до сприйняття матеріалу уроку.

 

11.Актуалізація опорних знань учнів.

 

1.Гра»Так чи ні».

 

- Фонетика - розділ мовознавства,який вивчає звуки мови.

- Звук - найменша мовна одиниця.

- Поєднуючись ,звуки утворюють речення.

- Звуки мови слугують для утворення, розпізнавання та розрізнення

слів.

-В українській мові 5 голосних і 32 приголосних звуки.

 

111.Оголошення теми та мети уроку.

1    Мотивація навчальної діяльності учнів.

 

Вчитель. Мов - величезне надбання людства. Без міцних знань з

 

фонетики важко оволодіти літературною скарбницею. Для нашої

 

мови характерне чергування голосних і приголосних звуків, причому

 

дзвінких значно більше,ніж глухих,завдяки чому досягається мелодійність, плавність,милозвучність. Над звуковою системою української мови ми і будемо сьогодні працювати.

 

Завдання№1.

Віночок дівчину не тільки прикрашав, але й здоров’я давав.

3.Спишіть.Визначте кількість звуків і букв у виділених словах.

Порівняйте розповідь із звичаями, які відомі вам. Які рослини, що ростуть у вашій місцевості, мають лікувальні властивості? Які саме?

  

 

  Починали носити віночок дівчата з трьох років.

      Перший – для трирічної дівчинки плела мама, намочувала у росах, коли на небі сонце зійде. І купала його в росах сім днів, а тоді до скрині клала.У віночок вплітала чорнобривці, незабудки,барвінок, ромашки. Кожна квіточка лікувала дитину: чорнобривці допомагали позбутися головного болю,незабудки та барвінок зір розвивали, а ромашка серце заспокоювала…

    То був цілий ритуал, коли батько торкався вінком голівки  та прохав у  природи  здоров’я  й   долі  дитині….(З журналу.)

 

Тексти спроектовано на екран.

 

-         Виписати голосні звуки з першого тексту.

 

 -  Виписати приголосні звуки з другого тексту.

-  Які приголосні не мають пари?

- Чи співпадають кольорові асоціації автора

 

 з вашими?Поясніть, використовуючи картки).

 

 

Завдання№2.

 

 

Самостійна робота . Перед учнями малюнки і тексти.

Встановити відповідність.

 

 

                            

 

1.Кошенятко маленьке захотіло привітати зі святом

свого найкращого друга. Подумало воно і вирішило віддати

 йому найдорожче. Своє серце. Тільки як це зробити?

Фантастична ідея прийшла несподівано. Хіба важко вирізати

  з паперу велике червоне серце і віддати його другові

назавжди? Це дуже важливо,коли тебе люблять. Шанобливе

 ставлення потрібно рідним і близьким, знайомим і не дуже.

 

2. Зайчик Вухастик весело мандрував стежкою. День був надзвичайно теплим. Гарно пригрівало сонечко. Грунт настільки

прогрівся,що вже з׳явилася ніжно-зелена травичка.

Раптом зайчик побачив ніжну квітку. Бджілка прилетіла пола-

сувати її солодким нектаром. Жовто-червоний колір квітки

причарував Вухастика.

Дзенькнула прекрасна думка у його маленькій голівці. Джентль-

мен Вухастик зірвав квітку і весело пострибав привітати з вес-

ною свою маму.

 

 

-         Використовуючи тільки першу літеру кожного речення,виписати

з першого тексту тільки глухі приголосні,з другого тексту тільки

дзвінкі приголосні.

 

-         Чи вітаєте ви своїх рідних і друзів зі святом?

 

- Які подарунки  дорогоцінні для людини?

 -  Згадайте, лікувальні властивості яких квіточок використовують у медицині, косметології?

Завдання№3

 

Робота з текстом.

 

            Чай, який пили діди –прадіди наші, пили й у більш віддалені часи, задовго до того, як спізнали люди смак і аромат справжнього чаю і кави. Заварку для нього готували з чудодійних духмяних трав, свіжого або висушеного листя, ягід, за якими не їздили бозна – куди, а збирали там, де жили – побіля хат, на городі,  на лісових галявинах, у полі, по берегах річок і озер, у власному садочку. І величали той чай шанобливо – богатирським напоєм, еліксиром молодості, чудодійним нектаром, бальзамом. Він бадьорить, підвищує настрій, а на початку трудового дня це не так уже й мало.

    Ну чим не нектар?...(С.Янко.)

 

-         Назвати слова з м׳якими приголосними й сказати, якими буквами

позначаємо м׳якість приголосних на письмі.

 

-         До якого типу мовлення належить текст?

 

 - Який  напій  вважали  еліксиром  життєдайності?

- Назвіть  чудодійні властивості чаю.

 

Підсумок уроку.

 

-         Знайти  різницю між голосними й приголосними звуками; твердими й м’якими;глухими й дзвінкими.

                 

-         Що вдалось найкраще?

На цю проблему треба звернути увагу.                                                   Домашнє завдання. П.15 впр.24Написати розповідь про те, як фітотерапія допомагає зберегти гарне самопочуття.. Розтлумачити, що таке здоровий спосіб життя.

 

 

 

Автор
Дата добавления 29.01.2015
Раздел Украинский язык
Подраздел Презентации
Просмотров460
Номер материала 349818
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
