Выбранный для просмотра документ Блок-схема диктант.docx
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Выбранный для просмотра документ Деңгейлік тапсырмалар.docx
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Выбранный для просмотра документ Кубизм тапсырмалары.docx
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Выбранный для просмотра документ Паскаль программалау тілі.docx
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Выбранный для просмотра документ Программалау.ppt
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
1 слайд
Білім деген биік шың,
Бақытқа сені жеткізер.
Білім деген ақылшың,
Қиындықтан өткізер.
2 слайд
Кубизм
3 слайд
Алгоритм дегеніміз не?
Графикалық түрде жазу дегеніміз не?
.
Алгоритмді жазу формаларын ата.
Алгоритмнің қандай типтері бар.
Алгоритмнің атқарушыларын ата.
Тармақталу алгоритмі дегеніміз не?
Ескерту: Слайдтың көрсетілуі барысында әрбір доп үш реттен тышқан көмегімен шертіледі. 1-ші сұрақ пайда болады, 2-ші сұрақ жойылады, 3-ші доп қақпаға енеді.
Алгоритмнің қасиеттерін ата.
Теңбіл доп
4 слайд
Информатикалық диктант
5 слайд
"Графика" сөзжұмбағы
Ақпаратты қағазға баыс шығаруға арналған құрылғы
қалай аталады?
2. Берілген есептің шығару жолын реттелген тізбектер
түрінде жазу қалай аталады?
3. Мәтіндік, графикалық ақпаратты компьютерге енгізуге
арналған құрылғы
4. Дыбыстық ақпаратты шығаруға арналған құрылғы
5. Сақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны болып
табылатын қоршаған әлем туралы мәлімет.
6. Компьютердің интернетке қатынасуы үшін қажетті карта.
7. Тышқан құрылғысынығ оры тіліндегі атауы.
6 слайд
"Графика" сөзжұмбағы
П
АФ
С
К
А
Л
Ь
Р
Е
Т
Р
И
Н
М
Т
И
Л
Г
О
Р
К
А
Н
Р
Е
О
Л
О
Н
К
А
Т
А
Қ
П
А
Р
Ш
Ы
М
І
Л
І
К
Ж
Е
Ақпаратты қағазға баыс шығаруға арналған құрылғы
қалай аталады?
2. Берілген есептің шығару жолын реттелген тізбектер
түрінде жазу қалай аталады?
3. Мәтіндік, графикалық ақпаратты компьютерге енгізуге
арналған құрылғы
4. Дыбыстық ақпаратты шығаруға арналған құрылғы
5. Сақтау, түрлендіру, жөнелту және пайдалану нысаны болып
табылатын қоршаған әлем туралы мәлімет.
6. Компьютердің интернетке қатынасуы үшін қажетті карта.
7. Тышқан құрылғысынығ оры тіліндегі атауы.
7 слайд
Сабақтың тақырыбы:
Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алгоритм алфавиті. Арифметикалық өрнектерді жазу.
Сабақтың мақсаты: Паскаль тілінің алфавитімен танысады. Программаның құрылымымен танысып, арифметикалық өрнектерді программалау тілінде жазып үйренеді. Ұшқырлыққа, ойын тез жинақтауға, топта жұмыс істеуге дағдыланады.
8 слайд
Сұрақты қағып ал
9 слайд
Деңгейлік тапсырмалар
10 слайд
Үй тапсырмасы:
Тақырыпты дәптерге конспектілеп келу,
оқу, мазмұндау. 2 сұрақтан құрап келу.
11 слайд
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Выбранный для просмотра документ Қысқа мерзімді жоспар.docx
Скачать материал ""Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі" тақырыбында информатика пәнінен ашық сабақ жоспары және презентация. (7- сынып)"
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Сабақ
2- сабақ
Сабақ өтілетін күн:
Орны: информатика кабинеті
Барлық оқушы саны: 13
Қатысқаны: 13
Сынып
7- сынып
Сілтеме
Оқу жоспары, оқулық, күнтізбелік жоспар.
Сабақ тақырыбы
Программалау – алгоритмді формальды жазу тәсілі. Алфавит. Программалау тілінің синтаксисі. Арифметикалық өрнектерді жазу ережесі.
Жалпы мақсаттар
Паскаль тілінің алфавитімен танысады. Программаның құрылымымен танысып, арифметикалық өрнектерді программалау тілінде жазып үйренеді. Ұшқырлыққа, ойын тез жинақтауға, топта жұмыс істеуге дағдыланады.
Түйінді идеялар
Программалау, Паскаль программалау тілі, программалау тілінің әліпбиі, Паскаль тілінің элементтері, арифметикалық өрнектерді жазу ережесі.
Әдіс-тәсілдер
Топпен, жекелей, жұппен, АКТ, миға шабуыл, кубизм әдісі, сұрақты қағып ал, деңгейлік тапсырмалар, ойлан жауап бер, өзін-өзі бағалау, кері байланыс.
Көрнекіліктер
Үлестірмелі тапсырма мен конверттер, стикер, проектілі тақта, қима қағаздар
Дереккөз
дер
Оқулық, дидактикалық материалдар, интернет ресурстары
Оқыту нәтижелері
· Паскаль программалау тілінің алфавиті, программалау тілінің синтаксисімен танысады.
Сабақ барысы
Уақыты
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Сабақ кезеңдері
1-кезең.
Қызығушылықты ояту:
3 мин
7 мин
5 мин
Түрлі түсті әріптер бойынша топқа бөлу.
Топ ережесін еске түсіру. Сабақ барысынды бағынуға шақыру.
Әр топқа бағалау парақшаларын тарату.
1- тапсырма.
Кубизм әдісі. Әр топқа кубикте шыққан түс бойынша конверттегі тапсырманы беру.
1) Алгоритм және оның қасиеттері туралы айтып бер.
2) Алгоритмді атқарушылар, жазу формалары және блок- схема.
3) Алгоритм типтері туралы айтып беріңдер және мысалдар келтіріңдер.
2. «Теңбіл доп» ойыны миға шабуыл әдісі. Мұғалім сұрақ қояды. Жауап бере алмаса топ мүшелері көмектесе алады.
1) Алгоритм дегеніміз не?
2) Алгоритмнің атқарушыларын ата.
3) Алгоритмді жазу формаларын ата.
4) Графикалық түрде жазу дегеніміз не?
5) Алгоритмнің қасиеттерін ата.
6) Алгоритмнің қандай типтері бар.
7) Тармақталу алгоритмі дегеніміз не?
8) Сызықтық алгоритм дегеніміз не?
9) Циклдік алгоритм дегеніміз не?
3. Информатикалық диктант. Кестеде әрбір оқушыға блок- схема таратылады.
Оқушылар әріптерді ала отырып, сол әріптен басталатын информатикалық терминді атап, анықтама береді.
Әріптің түсі бойынша топқа бөлінеді.
Ережені бір оқушы тақтадан оқиды, естеріне түсіреді
Сабақ барысында топ басшысы өзін және топ мүшелерін сабақтың әр этапы бойынша бағалап отырады.
Кубикті лақтырады, қай түс келеді, сол түсті конверттегі тапсырманы орындайды. Топпен ақылдасып жауап береді.
Мұғалім жасырын белгі салып кеткен оқушы жауап беруді бастайды.
Оқушылар сұраққа шапшаң жауап береді. Жауап беруге қиналса, басқа топ мүшелері көмектесе алады.
Әрбір оқушы, жеке тапсырманы орындап, блок- схемалардың қызметін жазады.
2-кезең. Мағынаны ажырату:
20 мин
2 мин
4 . Жаңа сабақтың мақсаты. Оқушыларға «Балалар, алгоритмді компьютерде орындау үшін не істеу керек?» деген сұрақтар қояды.
5. Сөзжұмбақ. Шешімін тапқанда «Паскаль» деген сөз пайда болады.
6. Жаңа тақырып. Әр топқа оқып меңгеруге арналған материалдар үлестіріледі. Тақырыпты оқып, түсініп, топ ішінде пікір алмасу үшін бөлініп беріледі.
7. Сұқсаусақ әдісі.
Мұғалім атаған реттегі оқушы тақырыпты айтуды бастайды.
5. Сергіту сәті. «Физминутка» би билету
Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, жаңа сабақты оқып, үйренуге өз мақсаттарын қояды.
Сөзжұмбақты орындарында отырып шешеді.
Әркім жекелей тақырыпты меңгеріп, бірлесіп шешім қабылдайды. Топ ішінде пікір алмасады.
Оқушылар сұқсаусақтарын бірінің үстіне бірін орналастырады.
3-кезең. Ой- толғаныс:
5 мин
8. Сұрақты қағып ал. Әр топқа 1 сұрақ құрап, стикерге жазу тапсырмасы беріледі.
7. Деңгейлік тапсырмалар. Әр топқа А, В, С- деңгейлі тапсырмалар беріледі.
Бірігіп сұрақ құрап, басқа топтағы бір оқушының арқасына жапсырады, сол оқушы сұраққа жауап береді.
Әр оқушы дәптерге А-деңгейінен бастап, шамасы жеткенше деңгейлік тапсырмаларды орындайды.
Келесі оқуға арналған тапсырмалар.
1 мин
Тақырыпты дәптерге конспектілеп келу, оқу, мазмұндау. Үйден 2 сұрақтан құрап келу.
Бағалау
2 мин
Бағалау парақшасы арқылы бағалау, сабақтан алған әсерлерін және ұсыныстарын стикерге жазып тақтадағы смайликтерге іледі, алған формативті бағалары бойынша жиынтық бағалау
Өзін-өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерлерін және ұсыныстарын стикерге жазып тақтаға іледі.
6 663 478 материалов в базе
Настоящий материал опубликован пользователем Чакетаева Айкерим Алибековна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалВаша скидка на курсы
40%Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Мини-курс
2 ч.