Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Рационал сандар көбейту және бөлу
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

Рационал сандар көбейту және бөлу

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандар көбейту және бөлу

Мақсаты:

А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Рационал сандарға амалдар қолдану ережесін бекіту.

Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу. Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: ауызша тапсырмалар, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырма

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақты жоспарлау:

1.Ұйымдастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Практикалық кезең

4.Қорытынды

5.Үйге тапсырма

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

-15*(-6)=90

(-0.7)*(-0.7)=0.49

-270:(-5)=54

56:(-7)+3=-5

Сұрақ жауап

1.Таңбалары бірдей сандар көбейтілсе (бөлінсе),

көбейтінді (бөлінді) қандай сан болады ?

2.Таңбалары әр түрлі сандар көбейтілсе (бөлінсе),

көбейтінді (бөлінді) қандай сан болады ?

3.Егер төрт теріс сан көбейтілсе, онда

көбейтіндісі қандай сан болады ?

4.Егер бес теріс сан көбейтілсе, көбейтінді қандай

болады ?

5.Таңбалар ережесін қайталау.

1 тапсырма: өрнекті ықшамдау

1)(-a)*b*(-a)*b*(-a)=(-a)3b2

2)8m*(-n)*(-m)*2n=8m22n2

3)(-ab)*(-bc)*(-ca)=a2b2c2

4)(-2xy)*(-2yz)*(-2xz)*(-2xyz)=16x3y3z3

2 тапсырма: Салыстырыңдар:

(-3)*(-9)және27

126*(-9)және589

9*(-9)және81

12*10және(-120)

Сергіту сәті. (логикалық есептер)

3 тапсырма: Деңгейлік тапсырмалар.

А тобы

Өрнекті ықшамдаңдар: № 611

(1, 3, 5)

В тобы

Теңдеуді шешіңдер: № 620 (2,3,4)

С тобы

Есептеңдер: № 629 (1, 2, 3)

Жауаптарын тексеру:

Қорытындылау:

Ауызша тапсырмалар:

1 топ 2 топ 3 топ

-3 + (-11)= (-30) - 10= -42- (-3) =

-6,4 * 2= -10,5:(-21 = -4,8* (-0,6)=

48 : (-1,6)= -30 * 3= -6,4 : 4 =


Үй тапсырмасы: №596.№599


Оқушыларды бағалау


Автор
Дата добавления 14.05.2016
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров85
Номер материала ДБ-080926
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
