Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Конспекты / Рационал сандарға амалдар қолдану
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Рационал сандарға амалдар қолдану

библиотека
материалов

Пәні: математика 6 сынып

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану, деңгейлік

тапсырмалар.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: оқушылардың рационал сандарға амалдар қолдану жөніндегі білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау.

Дамытушылық: оқушылардың ой-өрісін кеңейту, ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелілік: оқушыларды ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, еңбек ете білуге тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: жеке жұмыс, топтық жұмыс.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, таратпа материалдар.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру (оқушыларды түгендеу, сабаққа дайындығын тексеру, сабақтың мақсатын айту)

Бүгінгі сабақтағы мақсатымыз – «қайталау- оқу анасы» деген қағидаға сүйене отырып, алған білімдерімізді есеп шығаруда пайдалана алу.



2. Үй жұмысын тексеру. (тақта арқылы) №579

1) 0,5 *hello_html_57229d80.gif = - 6,5 Жауабы : х = 4; х = 1.

2) | 9 – 4х| : 8 + 0,875 =1 Жауабы: х = 2; х = 2,5.

3) 6,8 : | 5х -24| + 2,3 = 4 Жауабы: х = 4,85; х = 4,75.
4) | 4х - 9| * 2,6 + 3,8 = 22 Жауабы: х = 4; х = 0,5


Кім ойшыл?

1. Жұлдызшаларды тиісті “+” немесе “-” таңбасымен ауыстырыңдар:

* 18 + (*5)= -23

*4 · (*12)= 48

*51,5 + (*51,5)=0

*18,4 + (*5.9)=-12,5

3. Қайталау сұрақтары

«Жауабын тап» ойынын ойнаймыз.

1. Санақ басынан санды кескіндейтін нүктеге дейін қашықтық ____

(санның модулі) деп аталады.

2. Кез келген теріс сан нөлден _____ (кіші).

3. Екі теріс санның қайсысының модулі үлкен болса, сол сан _____ (кіші).

4. -25 пен -18-дің қосындысының модулі неге тең? (-43)

5. -4 · (-8,5) көбейтіндісін есепте. (34)

6. -0,25х=5 теңдеуін шеш. (х=-20)

7. -4·38,7 · (-2,5) тиімді тәсілмен есепте. (387)

8. -8+х+(-22) өрнегін ықщамда.(-30+х)

(интерактивті тақтада жауаптарды жылжыту арқылы тексеріледі)

- Таңбалар ережесін жаз







Кім жылдам?

Деңгейлік тапсырмалар





деңгей

есептер



1 топ



2 топ



3 топ



А




581



2) (0,25-1): (-5)



4) 1,4:(-7)+(- 0,8)



6) 5,6:(-4)+0,4



582



2) -6(1,5+а)



4) hello_html_m3d9de681.gif



6) hello_html_m38736c18.gif



В



586



1)hello_html_1290ab84.gif



2)hello_html_75d0a09a.gif



3) hello_html_1f5fa835.gif:hello_html_73722dd9.gif



С




592



2)hello_html_m156d2d7f.gif




3) hello_html_276d5ddd.gif



4) hello_html_74d76815.gif



hello_html_2a4acab2.png

Жауаптары интерактивті тақтада біртіндеп ашу арқылы тексеріледі.





Графикалық диктант және тест жұмысы

(Оқушылардың жартысы графикалық диктантты, жартысы тест жұмысын орындайды)

Тест жұмысы.

Қосуды орында:-11,6+(-4,8)

А/15,9 В/ -7,1 С/-16,4 Д/ 7,1

Азайтуды орында: -4,7-(-3,1)

А/ -1,6 В/ 7,8 С. 1,6 Д/ -7,8

Амалды орында: -5*0,3

А/ -1,5 В/ -0,15 С/ 15 Д/ 1,5

Амалды орында: -1,2/(-4)

А/ -3 В/ 0,3 С/ 3 Д/ -0,3

Теңдеуді шеш: -5/а=-10

А/ 2 В/ -2 С/ 0,5 Д/ -0,5

Қарама –қарсы сандардың қосындысы ... тең:
А/ 0 В) 1 С/ -1 Д/ -2
7. Теңдеудің түбірін көрсет: |х|+1=4
А/ -5; 5; В/ -3; 3; С/ -3 Д/ 6; -6
8. –(-(-(-74))) неге тең?
А/ -74; В/ 74; С/ 0 Д/ -47
9. -30; 0,2; -9; -0,8 сандарының қайсысының модулі үлкен?
А/ 0,2; В/ -9; С/-30 Д/-0,8
10. -20; 0,4: -7,4 ; -2 сандарының қайсысының модулі кіші?
А/ -20; В/ 0,4; С/ -7,4 Д/ -2

11.Жұлдызшаның орнына теңдік тура болатындай, таңбаны қой:

-(*5) = - 5 *(- 3,9) = 3,9

* (+0,2) = - 0,2 - (*0,75) = 0,75


12. Марат ойлаған санын – 7-ге көбейтіп, нәтижесіне 15,7 санын қосқанда қосынды -11,6-ға тең болды. Марат қандай сан ойлады?


Жауаптары интерактивті тақтада біртіндеп ашу арқылы тексеріледі.



7. Оқушыларды бағалау.

Бағалау парағы:

р/с

Аты-жөні

Үй тапсырмасы

Кім ойшыл?

Кім жылдам?

Оқулықпен жұмыс

Тест

Қорытынды баға

1








2








3










7. Үйге тапсырма: № 581 (тақ) № 582 (тақ); №586 (1).

Бүгінгі сабағымызды қорытындылайық. Натурал сан, бүтін сан, рационал сандарды Эйлер – Венн дөңгелектерімен көрсетейік. Рационал сандарды оқып-үйрену қажет пе? Өмірде кездесетін мысалдарға назар аударайық. (сурет бойынша)



















































































«№5 Күршім орта мектебі» КММ















ТАҚЫРЫБЫ: «Рационал сандарға амалдар қолдану»

6 сынып

Бегешова А.М.





























2014-2015 оқу жылы


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
