Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Рационал сандарды азайту. (6 сынып)

Рационал сандарды азайту. (6 сынып)

  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:



№27 Дихан орта мектебі









6-шеберлік сынып









Тақырыбы: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.













Математика пәнінің мұғалімі: Оразбаева С.









Күні: 28.11.2015ж

Сыныбы: 6

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарды азайту. Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығы.

Мақсаты:

  • Рационал сандарды азайта білуге үйренеді;Координаталық түзудегі кесіндінің ұзындығын таба біледі.

  • Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіреді. Ой-өрісін кеңейтеді. Теориялық білімін практикада қолдана біледі

  • Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай біледі, пәнге деген қызығушылығы артады.

Күтілетін нәтиже:

  • Рационал сандарды азайтуды біледі;

  • Координаталық түзуде кесіндінің ұзындығын таба алады;

  • Оқушылардың пәнге деген қызығушывлығы артады.

Әдіс-тәсілдер: топтастыру, «миға шабуыл» , тірек сызбалар, сәйкестендіру, тестік тапсырма.

Қолданылған модульдер: сто, акт, оқыту үшін бағалау, оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, оқытуды басқару жіне көшбасшылық.

Қолданылған ресурстар: кеспелер, стикерлер, интербелсенді тақта.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Стикерлердің түстеріне қарай екі топқа бөлемін. Әр топқа бағалау парағы беріледі

Оқушылар екі топқа бөлініп, өз топ басшыларын сайлайды.

Топ басшылары бағалау парағы арқылы өз топ мүшелерін бағалап отырады.

Білу

«Миға шабуыл

Миға шабуыл әдісі бойынша үй тапсырмасына қатысты сұрақтар қоямын.1.Таңбалары әр түрлі срационал сандарды қосу.

2. Теріс сандарды қосу

3. Координаталық түзудегі нүктелердің арақашықтығын қалай табамыз.


Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

Тірек сызбалары

Тірек сызбалары арқылы жаңа тақырыпты ашу

Оқушылар өз ойларын, пікірлерін айтады.

Қолдану

Есептер шығару

Оқулықтағы есептерді шығару

Оқушылар жұмыс дәптерлеріне берілген есептерді шығарады.

Сергіту сәті

Логикалық сұрақтар:

  • Егер тырна бір аяғымен тұрса 3 кг болады, ал егер екі аяғымен тұрса,оның салмағы қанша?

  • Үстел беті төртбұрышты, оның бір бұрышын арамен кесіп алсақ неше бұрыш қалады?

  • Төрт қойдың неше аяғы бар?

  • Наурыз тойы кезі. Ат жарысы өтуде. Үш пар ат 60км шауып өтсе, әр ат неше км-ден шабады? Бүтін сан, бөлшек сандар,

  • Барлығы да бар онда.

  • Бұл қандай сан айтыңдаршы

  • Оң, теріс сан бәрі осында

(Рационал сандар)

Нәрселерді санағанда,

Керек ол бізге ауадай.

Айтыңдаршы бұл қандай сан

Жан-жағыңа қарамай.

(Натурал сан)

Оқушылар «Сергіту сәтіндегі» логикалық есептерді шығару арқылы сын тұрғысынан ойлай отырып, ой-өрісі кеңейеді.























Талдау

Сәйкестендіру есептері

  • - 379 + 948 =

  • - 0,81 + 0,66 =

  • - 7,6 + 19,2 =

  • - 2,6 – (- 1,4) =

  • 3,2 – 6,28 =

  • - 1408,7 + 408 =

  • -817 + 817 =

  • - 13,25 – 11,05 =


  • - 0,15

  • - 1000,7

  • - 24,3

  • -1,2

  • 569

  • 0

  • - 3,08

  • 11,6

фламинго

  • - 42 + 18 =

  • - 3, 91 + 3,91 =

  • 15,3 + (- 2,3)=

  • 12 – (-2) =

  • 31 – 12 =

  • - 48 – 23 =

  • - 6,1 + 6,1 + 0 =

  • 15 – 20 =

  • - 25 – (- 5) =

  • - 102,08 – 0 =


  • 0

  • - 5

  • 19

  • - 24

  • - 102,08

  • 14

  • - 71

  • 13

  • - 20

дермохелис

Жинақтау

Тестік тапсырмалар

Амалдарды орындаңдар:

-29 + 50 =

А) 79 Б) 21 В) -21

-4,3 + 7,5 =

А) 11,8 Б) -3,2 В) 3,2

-1,8 – (-9,5) =

А) 7,7 Б) 10,3 В) -8,7

Теңдеуді Шешіңдер:

3,8 + х = - 2,7

А) -6,5 Б) -1,1 В) 0

Есептеңдер:

  • - 11,9 + (-6,7 +11,9)

А) 6,7 Б) 5,6 В) -6,7

  • - 9,1 – (7,6 – 9,1)

А) 7,6 Б) -6,7 В) -7,6



Оқушылар тестік тапсырмаларды орындайды

Бағалау

Топ басшылары бағалау парақшалары арқылы өз топ мүшелерін бағалайды.

Кері байланыс

БҮҮ кестесін толтыруға беремін.

Стикер толтырады

Оқушылар БҮҮ кестесін толтырады

Стикерге өз ойларын толтырады

Үйге тапсырма

491, 496 (1) есептер


Күнделіктеріне жазып алады















Бағалау критерийлері



Тапсырмалар







Оқушының

аты -жөні

Үй тапсырмасы

«миға шабуыл» әдісі


Постер қорғау


Ішіне/сыртына

І деңгейлік

ІІ деңгейлік

ІІІ деңгейлік

Ақпарат

тық диктант

Қорытынды



































































































Выберите курс повышения квалификации со скидкой 50%:

Автор
Дата добавления 13.02.2016
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров106
Номер материала ДВ-448560
Получить свидетельство о публикации