Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Другое / Конспекты / Рай категориясы 6 сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 26 апреля.

Подать заявку на курс
  • Другое

Рай категориясы 6 сынып

библиотека
материалов

Сабақтың жоспары

Сабақтың тақырыбы: Ашық рай

Сабақтың мақсаты: ашық райдың қызметін ұғындыру

Сабақтың әдісі: СТО технологиясын пайдалана отырып тақырыпты меңгерту

Пайдаланылған әдебиет: http://yandex. қазақ тілі

Сабақтың көрнекілігі: видео роликтер, слайдтар


Уақыты

Сабақтың ұйымдастыру формасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин

І.Ұйымдастыру бөлімі

Сыныптағы оқушыларды тексеру.

Мұғаліммен амандасу

2 мин

Топтасу

Топқа бөлу. Оқушылар реттік сан арқылы топқа бөлу

Оқушылар бірден төрке дейін кезек-кезек санап төрт топқа бөлінеді.

2 мин




5 мин

Психологиялық жағдаятты қалыптастыру


Үй тапсырмасы

«Сиқырлы сандықша» Қолыңа қандай сөз түссе өзіңді солаймын деп қабылда.


Үйге берілген 145-жаттығуды тексеру, және де райдың түрлерін еске түсіру мақсатын да өтілген сабақты сұрау

Оқушылар жүрекшелерге жазылған сөздерді оқиды.

Үйге берілген жаттығуды оқиды және де ережеге тоқталып өтеді.

10 мин


1 мин


5 мин

ІІІ. Жаңа сабақ


Ребус шешу


Электронды оқулық


Тақырыпты ребус арқылы табу

Слайдтан «Ашық рай» тақырыбына арналған ребус шығады.

hello_html_mbf83710.gif

Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында электронды оқулықты пайдалану, практикада қолдану.

Тақтаға назар аударады , берілген суреттердің керекті әріптерін теріп отырып тақырыпты табады.

Ашық райдың не екенін оқулықтағы видеоға қарап,тыңдап түсінеді.

Өздерін қоршаған ортадан тақырыпқа байланысты мысалдар келтіреді.

7 мин

ІV. Ой толғаныс

Кітаппен жұмыс.

Кітаптан 147-жаттығуды орындау

Шарты: Мәтін ішінен ашық райды тауып қай шақта тұрғанын анықтаңдар.


Оқушылар жаттығуды мұқият оқып шығады,тақтада орындап дәптерлеріне жазады. Сөйлем ішінен шақтың түрлерін ажыратады.

2 мин

Сергіту сәті

Қамажай биі

Оқушылар ортаға шығып электронды тақтаға назар сала отырып қамажай биінің қозғалысын қайталайды.

7 мин

V. Сабақты бекіту


Топтық жұмыс



Постер қорғау



Оқушылар қорыта келе өтілген тақырып бойынша не түсінгенін суреттер не болмаса тірек сызбалар арқылы түсіндіріп береді,топ болып жұмыс жасайды.

Жасаған жұмыстарын постерде көрсетеді.

3 мин

VІ. Сабақты бағалау

Бағалау критерилері:

Сабақтың әр бөліміне байланысты критерилер арқылы бағалау


3 мин

Кері байланыс парағы

Инсерт әдісі

Үш бағаналы қима қағаздар тарқатылады

hello_html_151952a1.gif


Бағаналарға өз пікірін жазады.

2 мин

Үйге тапсырма:

148- жаттығу:Мәтіннен ашық райды тауып морфологиялық талдау жасау

148-жаттығуды белгілеп алады.






















Сабақтың жоспары

Сабақтың тақырыбы: Рай категориясы

Сабақтың мақсаты: райдың қызметін ұғындыру

Сабақтың әдісі: СТО технологиясын пайдалана отырып тақырыпты меңгерту

Пайдаланылған әдебиет: http://yandex. қазақ тілі

Сабақтың көрнекілігі: видео роликтер, слайдтар


Уақыты

Сабақтың ұйымдастыру формасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин

І.Ұйымдастыру бөлімі

Сыныптағы оқушыларды тексеру.

Мұғаліммен амандасу

2 мин

Топтасу

Топқа бөлу. Оқушыларды сурет арқылы топқа бөлу

Оқушылар суреттердің ерекшелігіне қарай топқа бөлінеді.

2 мин




5 мин

Психологиялық жағдаятты қалыптастыру


Үй тапсырмасы

«Шаттық шеңбері» Бір-біріне жақсы көңіл күй сыйлау.


Үй тапсырмасын бес балдық тест арқылы бағалау. Тақтаға өткен тапсырмаға байланысты бес тест сұрақтарын шығару.

Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтады.

Тесттің дұрыс жауабын ғана белгілеп, дәптерлерін алмастырып, тақтадағы дұрыс жауаппен салыстырады.

10 мин














1 мин


5 мин

ІІІ. Жаңа сабақ


Миға шабуыл












Салыстыру әдісі


Электронды оқулық

Райдың түрлеріне байланысты төрт түрлі суретке назар аударып суреттердегі ерекшеліктерді атап өтеді де, тақырыпты табуға қадам тастайды.

hello_html_m1d5b103b.pnghello_html_m20b4816d.png

hello_html_4d94c2c6.pnghello_html_m6b1f0814.png

-Қалай ойлайсыз мына суреттерден не үшін көрсетіп отырмын?

- Неге төрт сурет сөрт түрлі?

- Әр суретке мысал келтіріңіздер

- Қалай деп ойлайсыз мысалдардың тақырыпқа қандай қатысы бар?


Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында электронды оқулықты пайдалану, практикада қолдану.

Тақтаға назар аударады , берілген суреттердің ерекшелігіне қарап мысал келтіреді.

Тақырыппен суреттің байланысын аша отырып райдың ерешесін шығарады.




Өз ережелерін оқулықтағы ережемен салыстырады.


Рай категориясының не екенін оқулықтағы видеоға қарап тыңдап түсінеді.

Өздерін қоршаған ортадан тақырыпқа байланысты мысалдар келтіреді.

7 мин

ІV. Ой толғаныс

Кітаппен жұмыс.

Кітаптан 141-жаттығуды орындау

Шарты: Мәтіннен райды тауып қай шақта тұрғанын анықтаңдар.


Оқушылар жаттығуды мұқият оқып шығады,тақтада орындап дәптерлеріне жазады. Сөйлем ішінен райды ажыратады.

2 мин

Сергіту сәті

Қара жорға биі

Оқушылар ортаға шығып электронды тақтаға назар сала отырып қара жорға биінің қозғалысын қайталайды.

2 мин

V. Сабақты бекіту


Топтық жұмыс



Постер қорғау



Оқушылар қорыта келе өтілген тақырып бойынша не түсінгенін суреттер не болмаса тірек сызбалар арқылы түсіндіріп береді,топ болып жұмыс жасайды.

Жасаған жұмыстарын постерде көрсетеді.

3 мин

VІ. Сабақты бағалау

Бағалау критерилері:

Сабақтың әр бөліміне байланысты критерилер арқылы бағалау


3 мин

Кері байланыс парағы

Инсерт әдісі

Үш бағаналы қима қағаздар тарқатылады

hello_html_151952a1.gif


Бағаналарға өз пікірін жазады.

2 мин

Үйге тапсырма:

145- жаттығу:Мәтіннен ашық райды тауып морфологиялық талдау жасау

145-жаттығуды белгілеп алады.














Сабақтың жоспары

Сабақтың тақырыбы: Осы шақ, Нақ осы шақ

Сабақтың мақсаты: осы шақтың қызметін ұғындыру

Сабақтың әдісі: СТО технологиясын пайдалана отырып тақырыпты меңгерту

Пайдаланылған әдебиет: http://yandex. қазақ тілі

Сабақтың көрнекілігі: видео роликтер, слайдтар


Уақыты

Сабақтың ұйымдастыру формасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

2 мин

І.Ұйымдастыру бөлімі

Сыныптағы оқушыларды тексеру.

Мұғаліммен амандасу

2 мин

Топтасу

Топқа бөлу. Оқушылар реттік сан арқылы топқа бөлу

Оқушылар бірден төрке дейін кезек-кезек санап төрт топқа бөлінеді.

2 мин




5 мин

Психологиялық жағдаятты қалыптастыру


Үй тапсырмасы

«Сиқырлы сандықша» Қолыңа қандай сөз түссе өзіңді солаймын деп қабылда.


Үйге берілген «Менің сыныбым»тақырыбында жазуға берілген мәтінді тексеру, және де мәтіндегі етістіктерді талдатқызу.

Оқушылар жүрекшелерге жазылған сөздерді оқиды.


Үйге берілген мәтінді оқиды және де ережеге тоқталып өтеді.

10 мин























1 мин


5 мин

ІІІ. Жаңа сабақ


Миға шабуыл





















Салыстыру әдісі


Электронды оқулық


Суреттке мысал келтіру арқылы тақырыппен байланысын анықтау

hello_html_419d3ea5.jpg

-Суреттен қандай іс-әрекеттерді көріп тұрсыз?

-Мысал келтіріңіз

-Қалай ойлайсыз тақырыпқа мысалдарыңыздың қатысы бар ма?

-Сонда осы шақ деп нені айтады екенбіз?

hello_html_m61fb1505.pnghello_html_5b8e616.png



hello_html_796941c8.pnghello_html_135f0492.png


Жаңа тақырыпты түсіндіру барысында электронды оқулықты пайдалану, практикада қолдану.


Тақтаға назар аударады , берілген суреттегі іс-әрекеттерге бірнеше мысалдар келтіреді.

Осы шаққа суреттің тікелей қатысын анықтап өздігінен ереже шығарады.



Екінші суреттегі іс-әрекеттерге назар салып нақ осы шақты табады.









Өз ережелерін эл. оқулықтағы ережемен салыстырады.

7 мин

ІV. Ой толғаныс

Кітаппен жұмыс.

Кітаптан 107-жаттығу

Оқып шығып, нақ осы шақты білдіріп тұрған етістіктерді табыңдар. Қалай жасалып тұрғанын түсіндіріңдер


Оқушылар жаттығуды мұқият оқып шығады,тақтада орындап дәптерлеріне жазады. Сөйлем ішінен осы шақты ажыратады.

2 мин

Сергіту сәті

«Сәлемдесу» ойыны: Қазір біз сендермен ойын ойнаймыз, қимылды тез жасауларың керек. «Бастаймыз» деген белгі берілгенде, мен қалай амандасу керек екенін айтамын, сонда сендер бір-бірлеріңмен тез-тез амандасасыңдар. Әр адаммен әртүрлі амандасасыңдар. Сонымен, көзбен… қолмен… иықпен… құлақпен… тіземен… иекпен… өкшемен… арқамен.


Оқушылар жетекшінің айтқанына назар аударып, сәлемдесудің түрлерін көрсетеді.

7 мин

V. Сабақты бекіту


Топтық жұмыс



Постер қорғау



Оқушылар қорыта келе өтілген тақырып бойынша не түсінгенін суреттер не болмаса тірек сызбалар арқылы түсіндіріп береді, топ болып жұмыс жасайды.

Жасаған жұмыстарын постерде көрсетеді.

3 мин

VІ. Сабақты бағалау

Бағалау критерилері:

Сабақтың әр бөліміне байланысты критерилер арқылы бағалау


3 мин

Кері байланыс парағы

Инсерт әдісі

Үш бағаналы қима қағаздар тарқатылады

hello_html_151952a1.gif


Бағаналарға өз пікірін жазады.

2 мин

Үйге тапсырма:

148- жаттығу:Мәтіннен ашық райды тауып морфологиялық талдау жасау

148-жаттығуды белгілеп алады.











Автор
Дата добавления 25.03.2016
Раздел Другое
Подраздел Конспекты
Просмотров136
Номер материала ДВ-554354
Получить свидетельство о публикации

"Инфоурок" приглашает всех педагогов и детей к участию в самой массовой интернет-олимпиаде «Весна 2017» с рекордно низкой оплатой за одного ученика - всего 45 рублей

В олимпиадах "Инфоурок" лучшие условия для учителей и учеников:

1. невероятно низкий размер орг.взноса — всего 58 рублей, из которых 13 рублей остаётся учителю на компенсацию расходов;
2. подходящие по сложности для большинства учеников задания;
3. призовой фонд 1.000.000 рублей для самых активных учителей;
4. официальные наградные документы для учителей бесплатно(от организатора - ООО "Инфоурок" - имеющего образовательную лицензию и свидетельство СМИ) - при участии от 10 учеников
5. бесплатный доступ ко всем видеоурокам проекта "Инфоурок";
6. легко подать заявку, не нужно отправлять ответы в бумажном виде;
7. родителям всех учеников - благодарственные письма от «Инфоурок».
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://infourok.ru/konkurs


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ


Идёт приём заявок на международный конкурс по математике "Весенний марафон" для учеников 1-11 классов и дошкольников

Уникальность конкурса в преимуществах для учителей и учеников:

1. Задания подходят для учеников с любым уровнем знаний;
2. Бесплатные наградные документы для учителей;
3. Невероятно низкий орг.взнос - всего 38 рублей;
4. Публикация рейтинга классов по итогам конкурса;
и многое другое...

Подайте заявку сейчас - https://urokimatematiki.ru
