Инфоурок Начальные классы КонспектыРазработка по математики " Қайталау"

Разработка по математики " Қайталау"

Скачать материал

Математика 2-сынып 17.03.2015

Тақырыбы: «Қайталау»

Мақсаты: 1.Білімділік

Әр жұмысты тыңғылықты ойлауды , альтернативті шешімдерді , сан

ұғымын өмірде пайдалана білуге үйрету.

Қоғамның болашаққа көзі ашық азаматын дайындау

2. Тәрбиелік

Жеке тұлға ретінде өз ойын еркін айтуға тәрбиелеу

Ауызбірлікке баулу

3. Дамытушылық

Өз көзқарастарын тұжырымдап , оларды жеткізуге үйрету

Ойлау қабілеттерін дамыту

Көрнекілігі: әр орталыққа арналған тапсырмалар топтамасы

Жабдығы: интерактивті тақта

Типі: қайталау

Түрі : сынақ алаңы

Формасы: жеке



Сабақ барысы:

І Ұйымдастыру бөлімі:

Сабақтың ерекшелігі:

1) әр орталықта мұғалімдердің атсалысуы

2) жұмысты реттеуші мұғалім-оператор

3) көзқарас білдіруші мұғалімдердің қатысуы

ІІ Психологиялық дайындық:

Өзімізге ғана сенеміз, шыншыл әрі әділ түрде сабаққа қатысамыз, өнімді жұмыс жасаймыз



Орталықтар

Оқу орталығы Практика орталығы Логика орталығы

  1. Теорияның жетекші рөлі

  2. Теорияның практикамен ұштасуы

  3. Білімді мыңды жығады





Әр топтың тақырыптары:

1-топ ----Сандар, оларды қосу, азайту

2-топ-----Ұзындық өлшем бірліктері

3-топ----Уақыт өлшем бірліктері



Оқу орталығында----түсіндіру, дәлелдеу

Практика орталығында----есептер шығару

Логика орталығы-----білімді шыңдау

Бағалау парағы

1-топ –бағалау белгісі---дельфин

Ұраны: « Ақылды , мейірімді баламыз!»

2-топ---бағалау белгісі---тау

Ұраны: «Талабымыз таудай баламыз!»

3-топ---бағалау белгісі---жұлдыз

Ұраны: «Жұлдыздай боп жанамыз!»



ІІІ Орталықтармен жұмыс:

Жұмыс жүйесі

А)

  1. 3-топ----логика орталығы

  2. 2-топ---практика орталығы

  3. 1-топ оқу орталығы



Бағалау

Ә)

1) 2-топ---логика орталығы

2) 1-топ---практика орталығы

3) 3-топ---оқу орталығы

Бағалау

Б)

1) 1-топ---логика орталығы

2) 3-топ---практика орталығы

3) 2-топ---оқу орталығы

Бағалау



Тапсырмалар жүйесі

1-айналым

3-топ---Логика орталығы

Мадияр

Ағасы мен қарындасы бірге 20жаста. Ағасы қарындасынан 2 жас үлкен. Ағасы неше жаста, қарындасы ше? (11,9 жас)



Жанасыл

Қазір кешкі тоғыз жарым. Бұл неше сағат , неше минут? ( 21 сағ 30 мин)



Аяулым

Інісі 5 жаста . Ал әпкесі 8 жаста. 10жылдан кейін әпкесі інісінен неше жас үлкен болады? ( 3 жас)



Айя

Ақтабан мен Марғаудың жастарын қосқанда 7 жас , 2 жылдан кейін олар неше жасқа толады?

(11 жыл)

Еркебұлан

? апта + ? апта----1 ай 3 апта , 9 күн



Әділет

? ғасыр + ? жыл---- 300 жыл



Несібелі

? мин + ?мин ---2 сағ 60 мин, 60 мин





2-топ ---- Практика орталығы



  1. 70000м ---?км

  2. 9дм 5 см ---? см 2 м 6 см ----?см

  3. Ұзындығы 12 см , ені одан 6 см қысқа болатын тік төртбұрыштың периметрін тап

  4. 101 жыл ----?ғас ? жыл

  5. 4 см кесінді сызып , оны екіге бөл



1 топ -----Оқу орталығы



Ерұлан

25 саны туралы мәлімет бер

Сағди

447 ---4006-+40+7 қандай заңдылық



Алтынай

296---санында барлығы 29 онд . Неліктен?

Ғазиза

247+112----359 Бұл қалай?

Аружан Ә

500-200---300 теңдігін оқы

Тілеуқабыл

а -18 өрнегін оқы



Бағалау



2-айналым

2-топ---Логика орталығы

Үміт

12 метрлік бауды 3 бөлікке бөлу үшін неше рет кесу керек ?( 2 рет)



Әліби

Бала арқанмен 3 м биіктікке көтерілді . бұл арқанның төрттен бір бөлігі . сонда арқанның ұзындығы неше метр? (12м)



Әлішер

Үлкен адамның бойы 1680 мм бола ма ? Есепте



Ғания

Арманның үйінен мектепке дейін 45 м. Ол білім алу үшін неше метр жерді жүріп өтуі керек? (90м)



Гүлназ

Периметрі 16 см тік төртбұрыштың ұзындығы 5см , ені қанша? (16-5-5---6-3—3см)



Аружан С

3 дм – 15 см ---- ? см ( 15 см)







Нұрайым

Үшбұрыштың бір бұрышын кескенде неше бұрыш қалады?төртбұрыш)



Мағжан

Лентаның 2 шеті бар. Оны екі рет қиып алса, неше шеті қалады?(2 шеті)







1-топ---- Практика орталығы



  1. Х+11---72-2

  2. 147+95---

  3. 6+ .........................----24 32- 8 -....................-----0

  4. Сыныпта 12 қыз бала және одан 2-еуі артық ер бала бар. Сыныпта қанша оқушы бар?

  5. 540+30------?онд+?онд ----№ онд

  6. 680-30------( ? + ?) -30



3-топ ---оқу орталығы

Мадияр

Жолаушы ұшақпен 3 сағ ұшты да, автобуспен 5 сағ және пойызбен 1 тәул жүрді. Жолаушы жолда қанша уақыт болды?



Жанасыл

1 сағ 23 мин ----83 мин бұл қалай?





Аяулым

4 мезгіл ----12 ай Түсіндір

Несібелі

Биыл тәуелсіздікке 24 жыл толады. Оны қалай есептеген?



Әділет

Биыл Ата Заңға 20 жыл толады. Бұл қалай?



Еркебұлан

506 жыл -----5 ғас 6 жыл Түсіндір



Айя

Бұрын қазақтар уақыт өлшемдерін табиғатқа қарап қалай есептеген?



Бағалау



3-айналым

1-топ----- Логика орталығы

Алтынай

Мысықтың 6 мысықайлары бар. Олардың жартысынан көбі шикіл сары, қалғандарының түсі ақ, Сонда шикіл сары нешеу, ақ нешеу? ( 4+2---6)



Сағди

Вазада 3 алма мен 7 мандарин жатты. Кешкі тамақта барлық алма және сонша мандарин желінді. Демек қанша мандарин қалуы керек?( 4 мандарин)



Ғазиза

Мына сандар қалай орналасқан?

34, 41, 49, 59 (7,8,9-ға өскен)



Аружан Ә

Үміттің 4 жұп туфлиі бар. Оң аяғына киетін туфлиі нешеу?(4)



Тілеуқабыл

Мараттың айтуынша оның жасы 10-нан көп емес , 10-нан аз емес . Мараттың жасы нешеде? ( 10 жас)



Ерұлан

Мысықтың аяғында 5 тырнақтан, балапанның аяғында 4 тырнақтан болады. Аулада 3 мысық 2 балапан жүр. Барлығында неше тырнақ бар?)(1 мысықта ---20 тырнақ 3 мысықта -60 тырнақ)

1-балапанда –8 тырнақ 2 балапанда---16 тырнақ

60+16----76 тырнақ)





3-топ ---Практика орталығы

Тест

  1. 63 с---? А) 1 мин Ә ) 1мин 3 с Б) 2мин 3с



  1. 2 сағ 9 мин ----- ? а) 29 мин Ә 169 мин Б) 129 мин



  1. 4 ғас 12 ай ----? А) 401 жыл Ә) 412 жыл Б) 402 жыл



  1. 3 тәул ---? А) 36 сағ Ә) 24 сағ б) 72 сағ



  1. 90 мин ---? А) 2 сағ 0 мин Ә) 1 сағ 30 мин б) 9 сағ 0 мин



  1. 18 күн ----? А) 2 апта 2 күн Ә) 2 апта 3 күн Б) 2 апта 4 күн



  1. 24 ай --- ? А) 1жыл ә) 2 жыл Б) 1 жарым жыл



  1. Екінші мүшел жас а) 13 жас ә) 25 жас Б) 37 жас



  1. Күн тас төбеге келген уақыт? А) таңғы уақыт Ә)түскі уақыт б) кешкі уақыт





  1. Ұлы Отан соғысы 1945 жылы аяқталды. 2020 жылы Жеңістің неше жылдығы тойланады? А) 65 ә) 70 б) 75



Жауаптары:

  1. Ә

  2. Б

  3. А

  4. Б

  5. Ә

  6. Б

  7. Ә

  8. Ә

  9. Ә

  10. Б







2-топ ------Оқу орталығы

Нұрайым

Ұзындық өлшем бірліктерін өсу ретімен ата:



Аружан С

Үшбұрыштың периметрін қалай есептейміз?



Ғания

Ұзындығы 16 дм , ені одан 9 дм қысқа болатын тік төртбұрыштың периметрін қалай табамыз?



Үміт

Қазақ бұрын ұзындықты қалай өлшеген?



Гүлназ

Периметрі 16 см болатын шаршының қабырғасын қалай табамыз?



Әліби

888 см ---8 м 8 дм 8 см түсіндір



Мағжан

42 см ---4 дм 2 см Түсіндір



Әлішер

Таяқшаның ұзындығы 8 см , ал қарындаштың ұзындығы 20 см . Қарындашпен 8 рет өлшеген үстелді таяқшамен 20 рет өлшейді екен. Бұны қалай түсіндіруге болады?

Бағалау

ІҮ Қорытынды бөлімі:

Балалар , біз сонымен 3 орталықта да өз білімімізді сынап көрсеттік. Рахмет!!!!!!!!

Енді білім нәтижесіне назар аударалық

  1. Дельфиндер

  2. Таулар

  3. Жұлдыздар



Біз бүгін болашағымыздан үлкен үміт күттіретін жеңімпаз балаларымызды « Алтын басты адамға» теңеп, мынадай бас киімді сыйға тартамыз



Ү Үйге тапсырма : №1----№7 (200-201-беттер)+логика





« Жетеліге 7 өсиет» аңызында Ұлықпан хакім мың жасаған екен. Ерекше таланты мол білікті және зеректі гі арқасында даңқы шартарапқа жайылған . Қандай қиын дауды болмасын оңай шешіп , қандай кеселді болмасын емдеп , жазып отырған. Күндердің күнінде Ұлықпан өз шәкірттеріне жеті өсиет айтыпты:

  1. Ерте тұру

  2. Орта тазалығын сақтау

  3. Дене шынықтыру

  4. Үнемі денені таза ұстау , ыңғайлы киіну

  5. Үнемі сергек жүру

  6. Артық тамақ ішпеу

  7. Көп ұйықтап жалқау болмау

Осындай ғұлама өсиетті жадымызда сақтап жүрейік .























































































Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Разработка по математики " Қайталау""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Корреспондент

Получите профессию

Экскурсовод (гид)

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать
