337545
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 6.900 руб.;
- курсы повышения квалификации от 1.500 руб.
Престижные документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ 50%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО сейчас!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности № 5201 выдана ООО "Инфоурок")

ИнфоурокРусский языкКонспектыРазработка + презентация урока на тему "Зиянды тағамдар"

Разработка + презентация урока на тему "Зиянды тағамдар"

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ 8 кл 3 фаст фуд.docx

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

hello_html_m4f969de5.gifhello_html_m4f969de5.gifhello_html_m4f969de5.gifhello_html_m4f969de5.gifhello_html_m4f969de5.gifhello_html_m4f969de5.gif



Сабақтың тақырыбы:

Зиянды тағамдар.

http://www.edabezvreda.ru/pict/st205.jpg


Дайындаған: Тасбулатова С.Қ.





ММ «Жалғысқан ОМ»


Сабақтың тақырыбы: Зиянды тағамдар.

Сынып: 5

Күні_________

Мақсат:Жеке, топпен жұмыс жасай отыра, диалогтік әңгімеге қатыса отырабір-бірінің жұмысын бағалай білуге үйрету; зиянды тағамдард екенін білу.

Күтілетін нәтиже:

Оқытудың нәтижесі(табыс критерийлері):

1)Төмен деңгейлі оқушы үшін: «Фаст-фуд» сөзінің мағынасын түсінеді, оған жататын тағам түрлерін атайды

2)Орта деңгейлі оқушы үшін:«фаст-фудтың» жағымды, жағымсыз жақтарын ажыратады, өз ойын қорытындылайды.

3)Жоғары деңгейлі оқушы үшін:сабақ тақырыбы бойынша өзіне қорытынды жасайды, дәлелдейді, ақпаратты жүйелейді

Түйінді идеялар:

1) «Фаст-фуд» бізге керек, керек емес бойынша өз ойларын жеткізу

2) Өз идеяларын ұсыну ( топтық жұмыс барысында)

3) мәтін мазмұнын талдай отыра , негізгі ойларын таба білу

4) сабақ бойынша рефлексия жаза білу


уақыт

Сабақ кезеңдері

Педагог қызметі

Оқушы қызметі

Ұйымдастыру формасы

Бағалау түрі

2мин

І Ұйымдастыру кезеңі

А) амандасу

В) жылы атмосфера орнату

- Сәлеметсіңдерме

-Көңіл-күйлерің қандай?

-Қазір біз шаттық шеңберіне тұрып, бүгінгі сабаққа бір-бірімізге жылы тілек айтайық

( шаттық шеңберін ұйымдастырады, өзі тілек айтуды бастайды)

Тілек айтады

Ойын түрінде

Мүғалім бағасы

4мин

ІІ. Жаңа сабаққа кіріспе

Бейнероликті көріп, сабақ тақырыбын анықтаңдар

- Фильм не туралы?

-Онда қандай тамақ түрлерін дайындайды?

-Оларды бір сөзбен қалай айтуға болады?

Бейнероликті көреді, тақырыпты анықтайды

Сыныппен

-

2мин

ІІІ Үй тапсырмасын тексеру

-Балалар сіздерге қандай тапсырма берілді?

-Зиянды тағамдарға нелер жатады?

-( бір слайдта дұрыс, сәйкес емес суреттер)

Слайдтарын көрсетеді, зиянды тағам түрлерін атайды

Жұппен

Сынып бағасы( дұрыс па? Неге?)

3мин

ІV. Жаңа сабақ

А) топтық жұмысты ұйымдастыру

В) топ ережесін еске түсіру

Тез

- Бүгін біз топта жұмыс жүргіземіз. Ол үшін үш топқа бөлінеміз

- Сонымен біз топқа бөліндік.

-Ал топта жұмыс жасау үшін не керек? Өткен сабақта қандай ережелерді атадық?

-Ережелер не үшін керек?

(ережелерді еске түсіріп талқылайды)

Суреттерді таңдайды, топқа бөлінеді











Ережелерді еске түсіреді, сұрақтарға жауап береді

Сыныппен

-

2 мин

С) Жаңа сөздікпен жұмыс

- Бүгінгі сабақта келесі жаңа сөздермен жұмыс істейміз.

пікірталас-дискуссия

шұғыл- быстро

ағза-организм

ауруға шалдығу, аурады- заболеть

семіздікке шалдығу –страдать ожирением

қатаң тыйым салған

құмар болу-увлекаться

жаңа сөздерді оқиды ,сөз тіркестер құрастырады , жазады


Жеке

-

5мин+ 2мин 15 +5 мин

20 мин

Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар беру D) мәтінмен жұмыс

( орындауға және қорғауға барлығы 15)

Критерийлер /топтар үшін/

1. Тапсырма орындалуы толық/толық емес

дұрыстығы

дұрыс/дұрыс емес

2. шығармашылық жұмыс

шығармашылықты танытты/ танытпады

қосымша материалды қолданды/қолданбады

3. қорғау

сөйлеу мәдениетін көрсете алды/көрсете алмады

4. логикалық байланыс

болды/ болмады

  1. Белсенділік

  2. Роль атқаруы

  3. Ерекшелігі

  4. Бағасы


І топ тапсырмалары:

Білім деңгейі

1) 99 бет мәтіннен «фаст-фуд» сөзінің мағынасын табыңдар.

1 оқушы ғаламтордан

-Бұл сөз қай тілден алынған?

-Қандай мағына береді?

Түсіну деңгейі

1) «фаст-фудқа» жататын тағам мен сусын түрлерін атаңдар

2) Тақырып бойыша сұрақ-жауап құрастырыңдар

1 оқушы ғаламтордан

Мәтінді оқиды, «фаст-фуд» сөзінің мағынасын табады, тағамдарды атайды

топпен

Бағалаушыны таңдау, бағалауды ұйымдастыру( ұпай беру)


ІІ топ тапсырмалары:

Түсіну деңгейіСұрақтар:

- «Фаст-фуд» тағам түрлерін қайдан сатып аламыз

- Сен қандай өнімдер ұнатып жейсің?

Қолдану деңгейі

«Фаст-фудқа» анти жарнама жасаңдар (Фастфуд әкелу, футболка

кола, бейсболка)

Сұрақтарға жауап береді, шығармашылық танытады

топпен



ІІІ топ тапсырмалары:

Талдау деңгейі Тапсырма

«фаст-фудт » бізге керек, себебі...

«фаст-фудт » бізге керек емес, себебі...

-Ғаламтордан дәлілдеуші материал табыңдар.

Бағалау деңгейі

«Сен бүгіннен бастап фаст-фуд өнімдерін жейсің бе?» сұрағына жауап беру (жазбаша , жеке)


жағымды, жағымсыз жақтарын ажыратады, өз ойларын стикерлерге жазады

Топпен, жеке


6мин


V. Жаңа тақырыпты бекіту

бейнероликті көру

- Фильм кейпкерлері саған ұнады ма? Неге?

-Қалай ойлайсың, олар не себепті сондай?

-Осы фильм, өмір нені дәлелдейді?

Көреді, сұрақтарға жауап береді

жеке

Мұғалім бағасы

3мин

V. Қорытынды жасау

Сұрақтарға жауап беру:

Бүгінгі сабақта нені білдің?

Фаст-фудтың қандай жақтары көбірек?

«Сен бүгіннен бастап фаст-фуд өнімдерін жейсің бе?» Неге?

Ойланады, сұрақтарға жауап береді

жеке


3мин

VІ Бағалау

  • Бүгінгі сабақта кімнің жұмысы ұнады? Неге ?

Жауапты стикерге жазады

Бір-бірін бағалайды

жеке

Бір-бірін бағалау ( стикерде)

1мин

VІІ. Үй жұмысы

Зиянды тағамдар тақырыбы бойынша мини эссе жазу

Үй жұмысын жазып алады

жеке






Аты

Белсенділік

танытты/ танытпады

Рөл атқарды/ атқармады

Ерекшелік

бағасы




























Аты

Белсенділік

танытты/ танытпады

Рөл атқарды/ атқармады

Ерекшелік

бағасы




























Аты

Белсенділік

танытты/ танытпады

Рөл атқарды/ атқармады

Ерекшелік

бағасы




























Аты

Белсенділік

танытты/ танытпады

Рөл атқарды/ атқармады

Ерекшелік

бағасы




























Выбранный для просмотра документ фаст фуд.pptx

библиотека
материалов
 Дайындаған: Тасбулатова С.Қ.
Қарашаның екісі Сынып жұмысы “ ? ” ? -Онда қандай тамақ түрлерін дайындайды?...
Сабақтың тақырыбы: Зиянды тағам түрлері
Топтық жұмыс Топта жұмыс істеу ережелері Тәртіпті сақтау Белсенді болу Шығарм...
Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы...
Топтық жұмыс Тапсырманы орындау -5 минут Қорғау – 3 минут Бір-бірін Бағалау!!!
Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы...
- Кейпкерлер саған ұнады ма? Неге? -Қалай ойлайсың, олар не сепеті сондай? -О...
Топ ішінде бір-бірін бағалау Кімнің жұмысы ұнады? Неге? /Стикерге жазу/ Аты Б...
«Фаст-фуд» қандай сөз? Фаст-фуд түрлері қандай? Фаст-фудты қайдан сатып алам...
“Зиянды тағамдар” тақырыбы бойынша мини эссе жазу Үй жұмысы:

Описание презентации по отдельным слайдам:

1 слайд  Дайындаған: Тасбулатова С.Қ.
Описание слайда:

Дайындаған: Тасбулатова С.Қ.

2 слайд Қарашаның екісі Сынып жұмысы “ ? ” ? -Онда қандай тамақ түрлерін дайындайды?
Описание слайда:

Қарашаның екісі Сынып жұмысы “ ? ” ? -Онда қандай тамақ түрлерін дайындайды? -Оларды бір сөзбен қалай айтуға болады?

3 слайд Сабақтың тақырыбы: Зиянды тағам түрлері
Описание слайда:

Сабақтың тақырыбы: Зиянды тағам түрлері

4 слайд Топтық жұмыс Топта жұмыс істеу ережелері Тәртіпті сақтау Белсенді болу Шығарм
Описание слайда:

Топтық жұмыс Топта жұмыс істеу ережелері Тәртіпті сақтау Белсенді болу Шығармашылықпен жұмыс істеу Бір-бірін тыңдау, бағалау Кезекпен сөйлеу Көмектесу, көмек сұрау Бір шешім қабылдау

5 слайд Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы
Описание слайда:

Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы дұрыс/бұрыс емес 2. Шығармашылық жұмыс шығармашылықты танытты / танытпады қосымша материалды қолданды / қолданбады 3. Қорғау Сөйлеу мәдениетін көрсете алды / көрсете алмады Логикалық байланыс болды/ болмады

6 слайд Топтық жұмыс Тапсырманы орындау -5 минут Қорғау – 3 минут Бір-бірін Бағалау!!!
Описание слайда:

Топтық жұмыс Тапсырманы орындау -5 минут Қорғау – 3 минут Бір-бірін Бағалау!!!

7 слайд Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы
Описание слайда:

Топтық жұмысты бағалау керек : Тапсырма орындалуы толық/толық емес Дұрыстығы дұрыс/дұрыс емес 2. Шығармашылық жұмыс шығармашылықты танытты / танытпады қосымша материалды қолданды / қолданбады 3. Қорғау Сөйлеу мәдениетін көрсете алды / көрсете алмады Логикалық байланыс болды/ болмады

8 слайд - Кейпкерлер саған ұнады ма? Неге? -Қалай ойлайсың, олар не сепеті сондай? -О
Описание слайда:

- Кейпкерлер саған ұнады ма? Неге? -Қалай ойлайсың, олар не сепеті сондай? -Осы әңгімелер, өмір нені дәлелдейді? - Бүгінгі сабақта нені білдің? -Фаст-фудтың қандай жақтары көбірек? -Сен бүгіннен бастап фаст-фуд өнімдерін жейсің бе? -Неге?

9 слайд Топ ішінде бір-бірін бағалау Кімнің жұмысы ұнады? Неге? /Стикерге жазу/ Аты Б
Описание слайда:

Топ ішінде бір-бірін бағалау Кімнің жұмысы ұнады? Неге? /Стикерге жазу/ Аты Белсенділік танытты/ танытпады Рөлатқарды/ атқармады Ерекшелік бағасы

10 слайд «Фаст-фуд» қандай сөз? Фаст-фуд түрлері қандай? Фаст-фудты қайдан сатып алам
Описание слайда:

«Фаст-фуд» қандай сөз? Фаст-фуд түрлері қандай? Фаст-фудты қайдан сатып аламыз? Фаст-фуд неге сатылады? Фаст-фуд зияны қандай?

11 слайд “Зиянды тағамдар” тақырыбы бойынша мини эссе жазу Үй жұмысы:
Описание слайда:

“Зиянды тағамдар” тақырыбы бойынша мини эссе жазу Үй жұмысы:
