Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Конспекты / Разработка урока геометрии " Равнобедренный треугольник"

Разработка урока геометрии " Равнобедренный треугольник"



Осталось всего 4 дня приёма заявок на
Международный конкурс "Мириады открытий"
(конкурс сразу по 24 предметам за один оргвзнос)


  • Математика

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_6c50be4e.gifhello_html_477dd39b.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m3dbfc228.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_m3dbfc228.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_7ece43ea.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m2a7690f7.gifhello_html_7ceab760.gifhello_html_m30995952.gifhello_html_19258790.gifhello_html_m147388d0.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m2b9de01.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m4f1d5a97.gifhello_html_m6d42b309.gifhello_html_m1d46d7ca.gifhello_html_430dc711.gifhello_html_m695897b8.gifhello_html_m4fba21b8.gifhello_html_e51fb83.gifhello_html_3d1d077a.gifhello_html_58258ea9.gifhello_html_m1d46d7ca.gifУрок №

Тема уроку Рівнобедрений трикутник

Мета уроку: домогтися свідомого розуміння учнями

  • означення рівнобедреного трикутника, назви його елементів;

  • означення рівностороннього трикутника та того факту , що рівносторонній трикутник можна вважати рівнобедреним;

  • теореми що виражає властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи .

сформувати первинні вміння :

  • використовувати означення, розпізнавати на рисунку або за умовою рівнобедрений трикутник та назви його елементів;

  • відтворювати теорему про властивість кутів при основі рівнобедреного трикутника, властивість бісектриси проведеної до основи та використовувати при розв’язуванні задач.

Розвивати логічне, раціональне і критичне мислення, сприяти розвитку « ситуації успіху», формувати вміння співпраці.

Виховувати працьовитість, об’єктивність в оцінюванні результатів власної й колективної праці.



Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність та обладнання: Таблиці «Рівнобедрений трикутник», «Медіана, висота, бісектриса трикутника», слайди з теми, опорні конспекти, картки для усного рахунку.







Хід уроку.



І.Організаційний момент.



ІІ. Актуалізація опорних знань.



Для роботи на уроці клас об єднати у дві групи (за різними навчальними досягненнями).



Усні вправи.



  1. Дайте означення трикутника.

  2. Які трикутники називаються рівними?

  3. Якщо К М Р = ДСВ , що це означає?

  4. Сформулюйте І і ІІ ознаки рівності трикутників.

  5. Як класифікуються трикутники за кутами, сторонами?

Чи рівні трикутники? (якщо так, то за якою ознакою) .









І гр. ІІ гр.

А В С Д







К О Р Н М Х Q А





А В С Д





М Р О Е



Кожна група отримує завдання «Розв’яжи кросворд»(за результатами кросворда оголошується тема уроку).



Який трикутник зайвий і чому?













ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

(Мета та завдання уроку.)

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Означення рівнобедреного трикутника.



Учням пропонується кілька видів трикутників, серед яких є рівнобедрений. Треба дати відповідь на запитання « Який з трикутників ви б назвали рівнобедреним?»





А ВС – основа(а) , Р = а + 2в

АВ, АС – бічні(в)

бічна бічна

В С

Основа

  1. Означення рівностороннього трикутника.

Рівносторонній трикутник є окремим видом рівнобедреного трикутника.



К



КМ=КР=МР (а) , Р= 3а





М Р



Ознака рівнобедреного трикутника.



Теорема . У рівнобедреного трикутника кути при основі рівні, а бісектриса проведена до основи є медіаною і висотою.





В Дано : АВС , АВ=ВС, ВК- бісектриса

Довести:1.< А = <С , 2. АК=КС, 3. ВК АС.





Доведення.

С

Розглянемо АВК і СВК : < 1 = < 2, так як ВК – бісектриса, АВ = ВС (за умовою), ВК спільна . Значить АВК = СВК (за І ознакою рівності трикутників ). Відповідні кути і сторони рівні: < А = < С, АК=КС значить ВК – медіана, <АКВ =<СКВ, а ці кути суміжні їх сума = 180 , значить , <АКВ =<СКВ = 90 , значить ВК АС, ВК – висота , що і треба було довести.





Що ж можна сказати про градусну міру кутів у рівностороннього трикутника? (проблема).



Звернуть увагу учнів на опорний конспект , таблицю.



V. Розв’язування задач



1. Усні вправи за малюнками (по групам).



Який це трикутник ? Знайдіть градусну міру всіх кутів трикутника.



Р М



< М = 80,

< К = 40 , ДР = РК

АМ=ВМ



К А В

А №2.

Периметр рівнобедреного трикутника дорівнює 2,6 м. Знайти сторони трикутника , якщо його основа більша за бічну сторону на 0,2 м.



VІ. Підсумок уроку.

Яке число можна поставити замість зірочки , щоб АВС був рівнобедрений : а). з основою АВ, б). з основою АС. Для кожного випадку назвіть рівні кути.(а - І гр., б – ІІ гр.).

В



4 *



А 5 С

VІІ. Домашнє завдання

Прочитати, вивчити означення, довести теорему §13 , розв’язати задачі №389 , №394 , №404(а)



























Рівнобедрений трикутник

Ознака Означення

Якщо в АВС АВС - рівнобедрений АВС- рівносторонній

< А= <В, (з основою АВ)

то АС=ВС С С1

бічна бічна вид



А В А 1 В1

основа



Властивість Властивість

Якщо в АВС АС=ВС, <А1 =<В1=<С1

то <А = <В





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 14.01.2016
Раздел Математика
Подраздел Конспекты
Просмотров88
Номер материала ДВ-338677
Получить свидетельство о публикации