Пәні: Қазақ тілі
Сыныбы:5а
Тақырыбы:Мақал-мәтелдер.
Мақсаты:
Міндеттері:Мақал-мәтелдердің ерекшеліктерін білу,оқушылардың ойлау қабілеттерін,танымдық ізденістерін ,тіл байлықтарын жан-жақты дамыту.Мақал-мәтелдердің өсиеттік , ғибраттық мәнін білуге тәрбиелеу.
Түрі:аралас
Әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап,пікірталас,сахналау/диалогтік оқыту/ қызығушылықты ояту.миға шабуыл, ой қозғау/сыни тұрғыдан ойлау/.
Көрнелігі: интерактивті тақта, ресурстар,ватман, түрлі қарындаштар.
Нәтижесі:Өз пікірін қорғай алу,дәлелдей алады,әр түрлі шығармашылық жұмыстарға, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.
Сабақтың барысы:
|
№ |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Дифференсация |
|
1 |
Кіріспе бөлім. Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық дайындық. Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық!
Қызығушылықты ояту.Тұсаукесер. -Балалар, жұмысты әрі қарай жалғастыру үшін тақтадағы сөйлемдерге назар аударайық. Білім -қымбат, білу-қиын. Ықыласты шәкіртке сабақтың ауыры жоқ. Еңбек етсең –емерсің. -Балалар, бұл мақалдарды сабағымыздың ұраны етіп алайық.Демек, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы...
|
Интерактивті тақтадағы сәлемдесуді қосыла оқып, іс-әрекетті қайталайды.
Тақтадағы сөйлемдерді оқып, олардың мақал-мәтелдер екенін айтады.
Мақал-мәтелдер. |
Топпен жұмыс. Бір-біріне жақсы көңіл-күй тілейді.
Жаңа сабақтың тақырыбын анықтады. |
|
2 |
Негізгі бөлім. Тақтадағы сызба-кесте арқылы жаңа сабақты түсіндіру.
Топқа бөлу.
Пікірталас. Мақалдың жалғасын тап,қай топ тез табады? Аз сөз-...........,көп сөз-......... Өнер алды-қызыл................ Денсаулық-........................... Отанды сүю-......................... Отансыз адам-...................... Сабыр түбі-..........................
Ой қозғау. Топтар мақалды сурет ретінде салып, келесі топ ол мақалды сурет арқылы табу керек.
Сергіту сәті.Әзіл сұрақтар. Қар жана ма?
Сахналау. Бір топ екінші топқа мақал айтады,олар сахналап көрсетуі қажет.
|
Ұлдар, қыздар болып екі топқа бөлінеді.Топтарына ат қойып, ұран ойлап табады.
Алтын,көмір Тіл Зор байлық Отбасынан басталады Ормансыз бұлбұл Сары алтын
Қалауын тапса –қар жанар. Көп түкірсе-көл. Ақымақ бас аяққа тыным бермейді. Тауық түсінде тары көрер.
|
|
|
|
Қорытынды бөлім. Екі топ мақал-мәтелдер айтып жарысады. Үй жұмысы. Кері байланыс. Бағалау. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Мақал-мәтелдердіңерекшеліктерін білу,оқушылардың ойлау қабілеттерін,танымдық ізденістерін ,тіл байлықтарын жан-жақты дамыту.Мақал-мәтелдердің өсиеттік , ғибраттық мәнін білуге тәрбиелеу.Түрі:аралас
Әдіс-тәсілі:сұрақ-жауап,пікірталас,сахналау/диалогтік оқыту/ қызығушылықты ояту.миға шабуыл, ой қозғау/сыни тұрғыдан ойлау/.
Көрнелігі: интерактивті тақта, ресурстар,ватман, түрлі қарындаштар.
Нәтижесі:Өз пікірін қорғай алу,дәлелдей алады,әр түрлі шығармашылық жұмыстарға, топпен жұмыс істеуге дағдыланады.
Профессия: Методист
Профессия: Руководитель отделения (департамента, комплекса, управления, центра) библиотеки
Профессия: Педагог-библиотекарь
Профессия: Библиотекарь
Профессия: Специалист по микрокопированию и оцифровке документов
В каталоге 6 648 курсов по разным направлениям