Разработка урока по казахскому языку на тему: "Сөз және оның мағынасы" (3 класс)

    DOCX

№ 1.     Тақырыбы: Сөз және оның мағынасы

Мақсаты: Сөз және оның мағынасы  туралы 2-кластағы алған білімін қайталап, еске түсіре отырып, жаттығулар орындау; сөздік қорын, ауызша сөйлеу тілін дамыту;  дәптермен, тақтамен жұмыс жасауда ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, жаттығу жұмыстары. Сабақтың көрнекіліктері:   тірек сызбалар, мазмұнды суреттер

Сабақтың барысы:     І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.

ІІ.  Мақсат қою кезеңі: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ.  Жаңа материалмен жұмыс: а) өткенді еске түсіру. Сөз  дегеніміз не? Сөздің қандай мағыналарын білесің? ә) оқулықпен жұмыс. 1-жаттығу (тірек сызба көмегімен сөз таптарын еске түсіру) б) дәптермен жұмыс.  Күн ретін жазу.  Көркем  жазу А а А а  Алма.

2-жаттығу. Сөздерді оқу, ондағы ұқсастық пен айырмашылықты бөліп көрсету, сөйлем құрау. Мысалы: Жазда аралар гүлдерден бал жинайды. Айдостың ала сиыры жайылып жүр. 3-жаттығу. Аспанда: ай, жұлдыз, күн, бұлттар, құстар, тікұшақ. Жерде:  топырақ, тастар, жәндіктер. Суда: балықтар, балдырлар, кеме, қайық .

в) Сергіту жаттығуы. 4-жаттығуды өзіндік жұмыс ретінде балаларға сурет бойынша  сөйлем құрап жаздырту. 5-жаттығу Оқушылардың үстел жайында білімдерін ауызша сұрау, суретпен жұмыс жүргізу.

ІҮ.Бекіту: а) 6-жаттығудағы ақпаратты  есте сақтап талдау. ә) Ойын «Кім тапқыр?» Ойының шарты:  оқушыларды 4 топқа бөліп, зат, сын, сан есім, етістік бойынша сөздер айтқызу, сұрақ қою.

Ү. Қорытындылау а) Балалар, бүгін біз не үйрендік? ә) Сөз туралы не білеміз? Сөз мағынасына қарай  қалай бөлінеді? 

ҮІ.  Үйге тапсырма: 7- жаттығу 5-бет. ҮІІ. Оқушыларды бағалау

 

Краткое описание материала

Мақсаты: Сөз және оның мағынасы  туралы 2-кластағы алған білімін қайталап, еске түсіре отырып, жаттығулар орындау; сөздік қорын, ауызша сөйлеу тілін дамыту;  дәптермен, тақтамен жұмыс жасауда ұқыптылыққа, тазалыққа тәрбиелеу

 

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ.

Сабақтың әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап, көрнекілік, жаттығу жұмыстары.

Сабақтың көрнекіліктері:   тірек сызбалар, мазмұнды суреттер

Сабақтың барысы:     І. Ұйымдастыру кезеңі: сабаққа даярлық.

ІІ.  Мақсат қою кезеңі: сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

ІІІ.  Жаңа материалмен жұмыс: а) өткенді еске түсіру. Сөз  дегеніміз не? Сөздің қандай мағыналарын білесің? ә) оқулықпен жұмыс. 1-жаттығу (тірек сызба көмегімен сөз таптарын еске түсіру) б) дәптермен жұмыс.  Күн ретін жазу.  Көркем  жазу А а А а  Алма.

2-жаттығу. Сөздерді оқу, ондағы ұқсастық пен айырмашылықты бөліп көрсету, сөйлем құрау. Мысалы: Жазда аралар гүлдерден бал жинайды. Айдостың ала сиыры жайылып жүр. 3-жаттығу. Аспанда: ай, жұлдыз, күн, бұлттар, құстар, тікұшақ. Жерде:  топырақ, тастар, жәндіктер. Суда: балықтар, балдырлар, кеме, қайық .

в) Сергіту жаттығуы. 4-жаттығуды өзіндік жұмыс ретінде балаларға сурет бойынша  сөйлем құрап жаздырту. 5-жаттығу Оқушылардың үстел жайында білімдерін ауызша сұрау, суретпен жұмыс жүргізу.

ІҮ.Бекіту: а) 6-жаттығудағы ақпаратты  есте сақтап талдау. ә) Ойын «Кім тапқыр?» Ойының шарты:  оқушыларды 4 топқа бөліп, зат, сын, сан есім, етістік бойынша сөздер айтқызу, сұрақ қою.

Ү. Қорытындылау а) Балалар, бүгін біз не үйрендік? ә) Сөз туралы не білеміз? Сөз мағынасына қарай  қалай бөлінеді? 

 

ҮІ.  Үйге тапсырма: 7- жаттығу 5-бет. ҮІІ. Оқушыларды бағалау

Разработка урока по казахскому языку на тему: "Сөз және оның мағынасы" (3 класс)

Файл будет скачан в формате:

    DOCX

Автор материала

Актамбердинова Лейла Мухаметкалиевна

Учитель начальных классов

  • На сайте: 10 лет и 5 месяцев
  • Всего просмотров: 129293
  • Подписчики: 0
  • Всего материалов: 31
  • 129293
    просмотров
  • 31
    материалов
  • 0
    подписчиков

Настоящий материал опубликован пользователем Актамбердинова Лейла Мухаметкалиевна.
Инфоурок является информационным посредником. Всю ответственность за опубликованные материалы несут пользователи, загрузившие материал на сайт. Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.

Другие материалы
