Қысқа мерзімді жоспар
САБАҚ: қазақ тілі Су –тіршілік көзі. Ә. Тәжібаев «Сырдария»өлеңі |
Мектеп: «Константиновка НМ» КММ |
|||||||||||
Күні: 27.05.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Искакова А.Б. |
|||||||||||
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар: 9 |
Қатыспағандар: - |
||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.06.Тақырып бойынша үйренген сөздерін қолдана отырып, мәтінде көтерілген мәселеге өз көзқарасын білдіру. Өлеңнің мазмұнымен танысып, идеясын ашу |
|||||||||||
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: Судың адам өмірінде қандай рөл атқаратыны туралы айтады. |
|||||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Күнделікті өмірмен байланыстырады. Ағзаның судан тұратынын біледі. Өлеңді мәнерлеп оқиды. |
||||||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін ажыратады. |
||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: жаңа сөздермен жұмыс жасайды. |
|||||||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: адам ағзасы, тіршілік, жер беті, мұз, бу, тұман. |
||||||||||||
Диалог құруға/ шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: адам ағзасы, тіршілік көзі, жер беті. |
||||||||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
||||||||||||
Судың адам өміріндегі рөлі қандай? |
||||||||||||
ишара: жауған жаңбыр. |
||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Ақын туралы біледі. |
|||||||||||
Жоспар |
||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||
Басы 4 минут |
Психологиялық жағымды ахуал туғызу Шаттық шеңбер «Тілек тілеу» Мақал-мәтелдер арқылы оқушыларды топқа бөлеміз. 1топ 2 топ 3топ Тақырыптың мағынасын ашу. Ой толғау -Әр топ берілген мақалдың мағынасын ашады, бүгінгі тақырыппен байланыстырады. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын оқушыларға жеткізу. |
Мақал - мәтелдер |
||||||||||
Ортасы 3 минут
5 минут
5 минут
10 минут
10 минут |
Бірлескен оқылым. «Мен- саған, сен- маған» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқушылар «Сырдария» атты өлеңімен танысады. Оқушылар өлеңді оқиды, мазмұнын түсінеді. Өлеңнің идеясы: Туған жерін сүю. 1-тапсырма: Жұптық жұмыс. «Жұптық әңгіме» әдісі. Оқушылар тақырып бойынша диалог құрастырады. 2-тапсырма: Топтық жұмыс. Әр топ өлеңнің мазмұны бойынша кластер құрастырады. 3-тапсырма: «Кім тез!» әдісі бойынша. Сөздерді мағынасына байланысты сәйкестендіреді. КЕРІ БАЙЛАНЫС: Стикерлер арқылы әр топ өз ойларын білдіреді.
|
портрет өлең
АКТ құралдары
флипчарт пен түрлі түсті қарындаш- тар |
||||||||||
Соңы 3 минут |
Қорытындылау. «Сұрақтар қоржыны» әдісі арқылы топтар сұрақтар әзірлейді, әр топ ол сұрақтарға жауап береді.
РЕФЛЕКСИЯ: «Екі жұлдыз бір тілек»
|
қағаздар, қоржын суреті |
||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Оқушылар өз пікірлерін түсінікті жеткізді.Сабақта белсенді жұмыс жасады, коммуникативтілік құзыреттіліктері дамыды. |
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Пəнаралық байланыс Оқушылардың критериалды бағалау жүйесі арқылы бағаладым. Сабақ барысында өз-өзін бағалау жүзеге асырылды. Сабақ Блум таксономиясы бойынша: білу,түсіну, қолдану, анализ негізінде құрастырылды. Пәнаралық байланыс биология, география пәндерімен байланысты болды. |
Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тəрбие элементі). Пәнаралық байланыс -биология, география . Оқушылар топта жұмыс жасағанда өзара қарым-қатынасқа түсті, ынтымақтастық, достық атмосферасын орнатты. |
||||||||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сəйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім жəне неге? |
Сабақ тақырыбына сәйкес оқу бағдарламасынан таңдап алынған оқу мақсаттары мен міндеттері тиімді орындалды. Оқушылар сабақта негізгі және қосымша ақпаратты анықтауды , мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырата білуді үйренді. Сабақ жоғары деңгейде өтті. Сабақ барысында саралау жоспарға сәйкес іске асты. Тапсырмалар оқушылардың білім деңгейі мен қызығушылықтарына сәйкес дәл таңдалды. Уақытты тиімді пайдаландым. |
|||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Бірлескен оқылым 2: Рефлексия Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Тиімді кері байланыс 2: Дескрипторлар Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? 1. Әр оқушының білім деңгейіне сәйкес тапсырмалар әзірлеу қажет.
|
||||||||||||
Настоящий материал опубликован пользователем Искакова Айнаш Беркутовна. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалФайл будет скачан в форматах:
Материал разработан автором:
Сидоренко Светлана Викторовна
учитель химии
Об авторе
Урок разработан на основе системно-деятельностного подхода по ФГОС. На уроке по теме «Водород» реализация принципа деятельности заключается в том, что формирование личности ученика и продвижение его в развитии осуществляется в процессе его собственной деятельности, направленной на «открытие нового знания». Учитель лишь направляет эту деятельность.
Курс повышения квалификации
Курс профессиональной переподготовки
Курс профессиональной переподготовки
Курс профессиональной переподготовки
300/600 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
7 244 230 материалов в базе
Вам будут доступны для скачивания все 220 652 материалы из нашего маркетплейса.
Мини-курс
2 ч.