Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Разработка урока по украинскому языку
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Разработка урока по украинскому языку

библиотека
материалов

Донецька загальноосвітня школа

I- III ступенів №71 ім.П.Ф.Батули










Розробка уроку

з українського мови

в 2 – А класі





Підготувала

вчитель початкових класів

Ярошевич С.В.













Українська мова


Тема уроку. Буква І і.

Мета уроку. Ознайомити учнів із новою буквою, її звуковим значенням,

вміння правильно читати слова з буквою і , писати букву І і ,

розвивати читацькі та мовленнєві вміння і навички, збагачувати

словниковий запас учнів; виховувати охайність, бережливість,

повагу до хліба.

Обладнання: предметні малюнки, таблиці, дошки, квітка – семицвітка ,

зразок української та російської букви І і , словникові слова,

плакат « За столом ».

Тип уроку: вивчення нових знань ( урок – гра ).


Хід уроку


I. Організаційний момент.

Повторення вірша учнями.

Пролунав дзвінок ,

Починається урок.

Працюватиме старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у 2- А класі

Діти – просто молодці !


Учитель. Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно, гарно

І виконувати те,

Про що мова зараз йде.


II. Мотивація навчальної діяльності.


1. Учитель. Діти, сьогодні до нашого ліцею надійшов лист, на ньому написано: учням 2- А класу ( зачитую листа).

Доброго ранку, любі діти!

Я квітка - семицвітка!

Запрошую вас зі мною навчатись і грати. Для цього ви повинні відірвати по одній пелюстці і виконувати завдання. А хором промовляти такі слова:

« Пелюстку відірвемо,

Гуртом усе почнемо!»

За гарні, чіткі й правильні відповіді я подарую вам маленькі квіточки, квітка- семицвітка.


III. Активізація набутих знань.

1. 1-а пелюстка ( червона)

Зі мною будете грати,

Знання закріпляти.


а ) Повторення вивченої лексики. Гра « Що це?» Робота в парах. ( за малюнками)

б ) Перевірка домашнього завдання. Гра « Мікрофон». Назвати слова з подовженими приголосними.

в ) Читання слів, поданих на дошці.

колосся взуття

стаття суддя

знання плаття

навчання писання

- Які слова не зустрілися при виконанні домашнього завдання?

г ) Виконання вправ на розширення поля читання.

Читання слів- пірамідок. Робота в парах ( самостійно, напівголосно, вголос).


т о но ра друг

н а во да чайка

д у са ма дорога

р ю ро са бабуся


Завдання 1- ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі червоні квіточки.


2. 2 -а пелюстка ( жовта)

Дружно, швидко вимовляй,

Чистомовки, скоромовки промовляй!

Вправи у виразному й швидкому промовленні:

а ) Повторення чистомовки. ( Хором , в парах, окремі учні).

Ду – ду – ду - я на річку піду.

Лю – лю - лю - риби я наловлю.

Ну – ну – ну - рибу з річки тягну.

На – на – на - витягаю лина.

Ро – ро – ро - риби повне відро.

б) Конкурс кращого скоромовця.

Коси, коса, поки роса.

Завдання 2- ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі жовті квіточки.


3. 3-тя пелюстка ( фіолетова)

Все вивчене пригадай,

До слів схему підбирай.


Звуко – буквенні вправи. Робота за групами.

Ф . РБ .

Г . РБ . З

ПЛ . Щ

а) Впізнай слова, додай пропущені букви.

б) Зроби звукову схему до 3-го слова.

Перевірка роботи за групами.

Завдання 3-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі фіолетові квіточки.

4. 4 – та пелюстка. ( жовтогаряча).

Хто ж там, хто вже так стомився

І наліво похилився?

Треба дружно вам всім встати,

Фізкультпаузу почати.

IV. Фізкультхвилинка.

Завдання 4-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі жовтогарячі квіточки.


V. Первинне сприймання й усвідомлення матеріалу.

5 – та пелюстка ( зелена)

Зі мною ви пограйте,

Нову літеру вивчайте.

1. Вивчення звука [ і ] у словах ( за предметними малюнками).

- У словах індик, ірис, сідло, суниці визначте спільний звук.

2. Ознайомлення із буквою і.

а) артикуляція звука [ і ].

При вимові звука [ і ] повітря проходить вільно, утворюється за допомогою голосу,

належить до голосних звуків.

б) На письмі позначається буквою І і.

в) Визначення місця звука [ і ] у словах : коні, іграшка, ліс.

3. Робота за підручником ( стор. 46).

а) Зіставлення вимови і написання слів із буквами и( і) в російській та українській

мовах на прикладі слів Ира – Іра , линия – лінія.

Висновок: Звуки однакові, букви різні.

б) Читання слів, стор 46.

Перед [ і ] приголосні вимовляються мяко.

в) Читання слів за підручником ( Вчитель, діти хором, окремі учні)

літо – літній, осінь - осінній.

- Назвіть слово з подовженим приголосним. (осінній).

г) Читання слів під малюнками.

Віночок і стрічка, цвіт яблуні, пролісок.

д) Складання речення зі словом пролісок.

- Поширте це речення.

є ) Відгадування загадки. ( Годинник)

- На яке правило це слово?

Завдання 5-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі зелені квіточки.

VI. Закріплення й осмислення нових знань.

1. 6- та пелюстка ( коричнева)

Букву І і вивчайте,

Про каліграфію не забувайте!


а ) Каліграфічна пятихвилинка.

( друковані зошити)

  1. Пояснення вчителем написання букви І і.

  2. Написання учнями букви І і за зразком в зошитах.

Завдання 6-ої пелюстки виконано, найкращі учні одержують маленькі коричневі квіточки.


2. 7 –ма пелюстка ( блакитна)

Гарно всі читаємо.

Текст новий вивчаємо!

а ) Читання вчителем тексту « Смачного» до малюнку, стор.47.

б) Словникова робота.

Біля - возле,

Обідній - обеденный,

Смачного- приятного аппетита,

Склянка – стакан.

в) Читання тексту учнями ( напівголосне читання).

г) Читання тексту окремими учнями( вголос).

д) Вибіркове читання.

- прочитайте слова з буквою і.

е) Бесіда за текстом « Смачного».

- Кого ви бачите на малюнку?

- Що стоїть на столі?

- Що налито у склянки?

є) Відгадування загадки. ( Хліб)

ж) Бесіда вчителя про хліб. ( Повага, бережливе ставлення).


VII. Підсумок уроку.

Учитель. Урок підходить до кінця, пелюсток вже нема!

Квітка – семицвітка, прощавай, лети.

З радістю ми грались, щиро, від душі.

Пелюстки чарівні ти подарувала.

Грою зацікавила, знань усім додала

Скажемо всі разом: дякуємо тобі!

А вона вам:

2- А , ви – просто молодці! ( на дошці запис « Молодці»)

- Покажіть квіточки, які ви одержали?



Автор
Дата добавления 11.05.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров138
Номер материала ДБ-076313
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
