Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Разработка урока по украинскому языку с использованием ИКТ на тему "Повторення та узагальнення вивченого про прикметник"

Разработка урока по украинскому языку с использованием ИКТ на тему "Повторення та узагальнення вивченого про прикметник"

  • Украинский язык

Название документа мой урок.doc

Поделитесь материалом с коллегами:

Тема:Узагальнення й систематизація знань з теми « Прикметник»

Мета:систематизувати знання учнів з теми « Прикметник», вдосконалювати вміння і навички правопису прикметників; розвивати вміння знаходити прикметники в тексті, робити їх морфологічний розбір, використовувати в усному та писемному мовленні; розвивати логічне мислення учнів; виховувати любов до природи , замилування її красою

Тип уроку: систематизація й узагальнення знань, вмінь, навичок.

Обладнання: дошка, тексти творів,презентація, музичні замальовки зими, тестові завдання, тлумачний словник.

Хід уроку

І.Організаційний момент.

ІІ. Оголошення теми та мети уроку.

Доброгодня , діти. Ви були в лісі, коли там панує зима? Сьогодні в нас буде така нагода.Крім того повторимо та узагальнемо вивчене про прикметник.А щоб урок був успішним, треба визначити, чого ж ви очікуєте від роботи на уроці.



Знати:

- визначення прикметника;

- групи прикметників за значенням, їх творення;

  • ступені порівняння прикметників;

  • творення прикметників.

Уміти:

- знаходити прикметники;

  • правильно їх писати;

  • використовувати у мовленні

Зрозуміти: для чого вживаються прикметники в мовленні


ІІІ.Узагальнення матеріалу

1.Музичні замальовки зимового лісу( відео).Які враження викликали ці картини? Висловіть їх за допомогою одного речення.





2. Робота з текстом

Визначити головну думку.Які слова допомагають її розкрити?Випишіть їх.Яка роль прикметників у мовленні?

Ліс узимку незвичайний ,чарівливий. Заходиш у це царство неземної краси й опиняєшся в полоні дивовижних вражень, коли навіть слова сказати не можеш голосно, аби не сполохати якогось дива. Он дерева набрали на своє гілля стільки пухнастого снігу, що здається не витримають дрібненькі галузки, і зрине вниз білий водоспад. Усі дерева, кущі стоять припорошені сніжинками, ніби готуючись до якогось балу. Та пташки зовсім на це не зважають, їм приємно перелітати з гілки на гілку й струшувати сніг. Білочки теж вискакують на прогулянку, щоб розвеселити себе й довколишніх птахів, які відразу злітають, якщо десь осиплеться сніг. І ліс наповнюється поодинокими звуками, такими ніжними й неповторними, ніби сама природа щось шепоче. Так приємно стояти й слухати ліс.

ГАЛУ́ЗА, и, жін. Те саме, що гілля.

3.Інтерактивна гра «Я знаю,що…»

4.Повідомлення на лінгвістичну тему « Прикметник як частина мови»

5.Синтаксичний розбір речення .Морфологічний розбір прикметника.

Ліс узимку незвичайний ,чарівливий.


Фізкультхвилинка


6.Тестові завдання на перевірку знань правопису прикметників:не з прикметниками, правопис суфіксів прикметників, написання складних прикметників, н і нн у прикметниках.

1. Визначити рядок прикметників, у яких суфікси записано без помилок.

А. Гарнесинький, чистісинький, вірнесинький.

Б. Новісенький, вузинький, самісенький.

В. Більшенький, цілісінький, милесенький.

2. Визначити речення, у якому не з прикметником пишеться окремо.

А Не/велика була, що минула середа (Нар. творчість).

Б Не/гожий день — вовкові праця (Нар. творчість).

В Не/червоне сонце взимку заходить — морозу не чекай (Нар. творчість).

3. Визначити рядок, у якому всі прикметники пишуться з нн.

А. Безтом..ий, іме..ий, букве..ий.

Б. Дерев'я..ий, різьбя..ий,скля..ий.

В. Нездійсне..ий, свяще..ий, шабло..ий.

4. Визначити рядок, у якому всі прикметники пишуться разом.

А. Блідо/рожевий, вибірково/вимірювальний, військово/авіаційний.

Б.Біло/сніжний, диво/вижний, жовто/гарячий.

В. Водо/відливний, електро/хімічний, сніжно/білий.

5.Укажіть ряд прикметників, де всі прикметники утворені правильно:

А.Кагарлицький, ригський,празький

Б.Чешський, паризький, козацький

В. Туристський, криворізький, німецький

7.Самоперевірка.

8.Робота над помилками за таблицею «Слово , правило, приклад»

1.Неповторний, ранній, білосніжний, справжнісінький.

9.Зверни увагу!

Утворення ступенів порівняння прикметників.

Переклад слів. Самый лучший,более глубокий, ярчайший, самый вкусный,теплее,менее высокий

10 .Творча робота .Складання сенкану

ІV. Підсумок уроку.

«На уроці я навчився...»

Я дізналася, що...»

«Мені сподобалося...»

- Що було цікавого на уроці?

- Які види роботи на уроці вам сподобались?



V.Домашнє завдання.





Название документа презентация к уроку.pptx

Узагальнення та систематизація вивченого з теми “Прикметник”
Учні повинні Знати: визначення прикметника; групи прикметників за значенням,...
Уміти: знаходити прикметники; правильно їх писати; використовувати у мовленні...
Робота з текстом
Источники http://savepic.net/230495.jpg фон http://pic4you.ru/allimage/y2011...
Словникова робота ГАЛУ́ЗА, и, жін. Те саме, що гілля.
 Тестування
Самоперевірка 1.в 2.в 3.в 4.б 5.в
Творча робота СЕНКАН
Незакінчене речення Наш урок завершився, і я хочу сказати, що … …
1 из 11

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Узагальнення та систематизація вивченого з теми “Прикметник”
Описание слайда:

Узагальнення та систематизація вивченого з теми “Прикметник”

№ слайда 2 Учні повинні Знати: визначення прикметника; групи прикметників за значенням,
Описание слайда:

Учні повинні Знати: визначення прикметника; групи прикметників за значенням, їх творення; ступені порівняння прикметників

№ слайда 3 Уміти: знаходити прикметники; правильно їх писати; використовувати у мовленні
Описание слайда:

Уміти: знаходити прикметники; правильно їх писати; використовувати у мовленні Зрозуміти: для чого вживаються прикметники в мовленні 

№ слайда 4 Робота з текстом
Описание слайда:

Робота з текстом

№ слайда 5 Источники http://savepic.net/230495.jpg фон http://pic4you.ru/allimage/y2011
Описание слайда:

Источники http://savepic.net/230495.jpg фон http://pic4you.ru/allimage/y2011/10-15/12216/1292780.png узор http://s40.radikal.ru/i090/1211/23/64543b3bf.png шишки Ліс узимку незвичайний ,чарівний! Заходиш у це царство неземної краси й опиняєшся в полоні дивовижних вражень, коли навіть слова сказати не можеш голосно, аби не сполохати якогось дива. Он дерева набрали на своє гілля стільки пухнастого снігу, що здається не витримають дрібненькі галузки, і зрине вниз білий водоспад. Усі дерева, кущі стоять припорошені сніжинками, ніби готуючись до якогось балу. Та пташки зовсім на це не зважають, їм приємно перелітати з гілки на гілку й струшувати сніг. Білочки теж вискакують на прогулянку, щоб розвеселити себе й довколишніх птахів, які відразу злітають, якщо десь осиплеться сніг. І ліс наповнюється поодинокими звуками, такими ніжними й неповторними, ніби сама природа щось шепоче. Так приємно стояти й слухати ліс.

№ слайда 6 Словникова робота ГАЛУ́ЗА, и, жін. Те саме, що гілля.
Описание слайда:

Словникова робота ГАЛУ́ЗА, и, жін. Те саме, що гілля.

№ слайда 7
Описание слайда:

№ слайда 8  Тестування
Описание слайда:

Тестування

№ слайда 9 Самоперевірка 1.в 2.в 3.в 4.б 5.в
Описание слайда:

Самоперевірка 1.в 2.в 3.в 4.б 5.в

№ слайда 10 Творча робота СЕНКАН
Описание слайда:

Творча робота СЕНКАН

№ слайда 11 Незакінчене речення Наш урок завершився, і я хочу сказати, що … …
Описание слайда:

Незакінчене речення Наш урок завершився, і я хочу сказати, що … …

Автор
Дата добавления 24.08.2016
Раздел Украинский язык
Подраздел Конспекты
Просмотров19
Номер материала ДБ-164598
Получить свидетельство о публикации