Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Разработка урока "Рационал сандарға амал қолдану"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Математика

Разработка урока "Рационал сандарға амал қолдану"

библиотека
материалов

Сабақтың тақырыбы: Рационал сандарға амалдар қолдану (бекіту сабағы)

Мақсаты:

А) Білімділік: Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп, жинақтап жүйелеу. Рационал сандарға амалдар қолдану ережесін бекіту.

Ә) Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру. Ой-өрісін кеңейту. Теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру;

Б) Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа, тез шешім қабылдай білуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып тәрбиелеу. Сабақтың түрі: бекіту сабағы

Сабақтың әдісі: ауызша тапсырмалар, сұрақ-жауап, деңгейлік тапсырма

Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта

Сабақты жоспарлау:

1.Ұйымдастыру.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Практикалық кезең

4.Қорытынды

5.Үйге тапсырма

Сабақтың барысы:

Ұйымдастыру кезеңі:

а) Сәлемдесу

ә) Оқушыларды түгендеу

б) Оқушылардың назарын сабаққа аудару

в) Сабақтың мақсатымен таныстыру

Үй тапсырмасын тексеру:

-63 * (7-11) = 252

9,9 * (3-5) = -19,8

-2,2 * (8-3) = -11

(26-11) * (-0,4)= -6

(32-40) * 3,5= -28

(0,99-1) *26= -0,26

Сұрақ жауап

1.Таңбалары бірдей сандар көбейтілсе (бөлінсе),

көбейтінді (бөлінді) қандай сан болады ?

2.Таңбалары әр түрлі сандар көбейтілсе (бөлінсе),

көбейтінді (бөлінді) қандай сан болады ?

3.Егер төрт теріс сан көбейтілсе, онда

көбейтіндісі қандай сан болады ?

4.Егер бес теріс көбейтілсе, көбейтінді қандай

болады ?

5.Таңбалар ережесін қайталау.

1 тапсырма: Дұрыс жауабын орнына апарып қой:

(9-17) : (8-12) = 2

(-32:8) -0,5 * (-6) = -1

-2 * (-0,7) – (-28) :4 = 8,4

(-17 * 3) :100 – 0,49 = -1

2 тапсырма: Салыстырыңдар:

hello_html_43d36825.png


hello_html_1b707e42.png


hello_html_m208e8cd4.png


hello_html_m54c1e65b.png


hello_html_5010fa99.png


hello_html_m7d083199.png


Сергіту сәті. (Мысық пен тышқан)

3 тапсырма: Деңгейлік тапсырмалар.

А тобы

Өрнекті ықшамдаңдар: № 587

(1, 3, 5)

В тобы

Теңдеуді шешіңдер: № 593 (2,3,4)

С тобы

Есептеңдер: № 599 (1, 2, 3)

Жауаптарын тексеру:

Қорытындылау:

Ауызша тапсырмалар:

1 топ 2 топ 3 топ

-3 + (-11)= (-30) - 10= -42- (-3) =

-6,4 * 2= -10,5:(-21 = -4,8* (-0,6)=

48 : (-1,6)= -30 * 3= -6,4 : 4 =


Үй тапсырмасы:


Рационал сандарға амалдар қолдау

582 (А тобы)

592 (В тобы)

598 (С тобы)

Рационал сандарға амалдар

қолдануға есептер құрастыру


Оқушыларды бағалау





Автор
Дата добавления 26.12.2015
Раздел Математика
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров127
Номер материала ДВ-290550
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
