Инфоурок Начальные классы КонспектыРазработка плана урока на тему Ардақты ана 4класс

Разработка плана урока на тему Ардақты ана 4класс

Скачать материал

Айыртау ауданы Әлжан орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Муграж Жания әдебиеттік оқу

4-сынып

Сабақтың тақырыбы:Ардақты ана

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тақырып бойынша сөйлеуге үйрету, өлеңнің идеясын түсіну,ананың қадірін білу.

Күтілетін нәтиже:

1. Тақырып бойынша сөйлей біледі, өз ойын жеткізе алады.

2. Өздерінің іс-әрекеттеріне анализ жасай алады.

3. Ананы құрметтеудің жолдарын ажырата алады.

Қолданылатын әдістер: сұрақ-жауап(оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер), зерттеушілік әңгіме (диалогтік оқыту), бағалау (оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау), психологиялық ахуалды орнату(қалай оқу керектігін үйрету), сөз жұмбақ,  постер жасау, «ыстық орындық»(сыни тұрғыдан ойлауға үйрету)

Жұмыс түрлері:жеке жұмыс, жұппен жұмыс, топпен жұмыс

Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар:оқулық, ватман, түрлі-түсті фломастер мен маркерлер, стикерлер, кеспелер.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

     1.Сәлемдесу,оқушылардың сабаққа деген дайындығын тексеру,сыныпты    түгендеу.

     2.Психологиялық ахуалды орнату:гүл сыйлау арқылы бір-біріне тілек      айту.

    Топқа бөліну. Мақал қиындысы арқылы екі топқа бөліну.

               1.Анаңа ауыр сөз айтпа,

                  Атыңа ауыр жүк артпа.

               2.Ананың  сүті-бал,

                  Баланың тілі-бал.

    3.Бағалау критерийлермен таныстыру.

-В және С оқушылар бағалайды

2.Топ ережесін еске түсіру

-әр оқушы бір ережеден бірін-бірі қайталамай  айтып береді(топтық бағалау)

-өз тобындағы рөлдерін анықтау

3.Үй тапсырмасын тексеру:

-А оқушы ана туралы өзінің жазған өлеңін оқиды

4.Жаңа тақырып.Блум таксономиясы бойынша

1. Білім деңгейі. Сөзжұмбақ

-сөзжұмбақты шешу арқылы тақырыпты ашу

2.Түсіну деңгейі

1-тапсырма: «Ардақты ана» өлеңін мәнерлеп оқу

2-тапсырма:Жұппен жұмыс, бір-біріне  өлеңнің мазмұнын өз сөзімен   түсіндіру (бағалау)

Сергіту сәті

3.Қолдану деңгейі. Оқулықпен жұмыс:

-топпен келісіп сұраққа жауап береді.

1. Баланың анасына деген алғыс тілегін қай жолдардан білуге болады?

2.Ананы барлық адамдар неге құрметтейді?

 -топтар жауабын айтады (бағалау)

4. Талдау деңгейі.Мақалмен жұмыс

Тапсырма:

-шашылған сөздерден мақал құрап, дәптерге жазу:

алып , ат,   анадан,  туады, биеден,туады.

аналы, өзі ,тоқ,   баланың , көзі, тоқ,анасыз, баланың

Жауабы:Алып анадан туады,

                Ат биеден туады.

               Аналы баланың өзі тоқ,
               Анасыз баланың көзі тоқ.
-оқулықтағы мақалдың мағынасын  түсіндіру(бағалау)

5.Жинақтау деңгейі.Топтық жұмыс

-«Ананың қас қабағына қарау» тақырыбында постер жасау.

-әр топ өз жұмысын қорғайды, бірін-бірі бағалайды.

6. Бағалау деңгейі.

-Бүгінгі сабақта ана туралы не естеріңде қалды?

-Бүгіннен бастап анаға деген көзқарастарың өзгерді ме?

«Ананың ойы ұяда, баланың ойы қияда»-деген сөзді  қалай түсінесіңдер?

5.Үйге тапсырма беру:

6. Бағалау

Кері байланыс. «Бесбармақ»

Бағалау критерийлері бойынша кестені толтыру

Оқушының аты

үй жұмысын орындауы

топтағы рөлін атқаруы

Мәнерлеп оқу

Белсенді қатысу

Постер жасау

барлық тапсырмаларды орындау

Жалпы ұпай саны

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Разработка плана урока на тему Ардақты ана 4класс"

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 2 месяца

Директор десткого сада

Получите профессию

Технолог-калькулятор общественного питания

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Краткое описание документа:

Айыртау ауданы Әлжан орта мектебі

бастауыш сынып мұғалімі

Муграж Жания әдебиеттік оқу

4-сынып

Сабақтың тақырыбы:Ардақты ана

Сабақтың мақсаты:Оқушыларды тақырып бойынша сөйлеуге үйрету, өлеңнің идеясын түсіну,ананың қадірін білу.

Күтілетін нәтиже:

1. Тақырып бойынша сөйлей біледі, өз ойын жеткізе алады.

2. Өздерінің іс-әрекеттеріне анализ жасай алады.

3. Ананы құрметтеудің жолдарын ажырата алады.

Қолданылатын әдістер: сұрақ-жауап(оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер), зерттеушілік әңгіме (диалогтік оқыту), бағалау (оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау), психологиялық ахуалды орнату(қалай оқу керектігін үйрету), сөз жұмбақ,  постер жасау, «ыстық орындық»(сыни тұрғыдан ойлауға үйрету)

Жұмыс түрлері:жеке жұмыс, жұппен жұмыс, топпен жұмыс

Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар:оқулық, ватман, түрлі-түсті фломастер мен маркерлер, стикерлер, кеспелер.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

     1.Сәлемдесу,оқушылардың сабаққа деген дайындығын тексеру,сыныпты    түгендеу.

     2.Психологиялық ахуалды орнату:гүл сыйлау арқылы бір-біріне тілек      айту.

    Топқа бөліну. Мақал қиындысы арқылы екі топқа бөліну.

               1.Анаңа ауыр сөз айтпа,

                  Атыңа ауыр жүк артпа.

               2.Ананың  сүті-бал,

                  Баланың тілі-бал.

    3.Бағалау критерийлермен таныстыру.

-В және С оқушылар бағалайды

2.Топ ережесін еске түсіру

-әр оқушы бір ережеден бірін-бірі қайталамай  айтып береді(топтық бағалау)

-өз тобындағы рөлдерін анықтау

3.Үй тапсырмасын тексеру:

-А оқушы ана туралы өзінің жазған өлеңін оқиды

4.Жаңа тақырып.Блум таксономиясы бойынша

1. Білім деңгейі. Сөзжұмбақ

-сөзжұмбақты шешу арқылы тақырыпты ашу

2.Түсіну деңгейі

1-тапсырма: «Ардақты ана» өлеңін мәнерлеп оқу

2-тапсырма:Жұппен жұмыс, бір-біріне  өлеңнің мазмұнын өз сөзімен   түсіндіру (бағалау)

Сергіту сәті

3.Қолдану деңгейі. Оқулықпен жұмыс:

-топпен келісіп сұраққа жауап береді.

1. Баланың анасына деген алғыс тілегін қай жолдардан білуге болады?

2.Ананы барлық адамдар неге құрметтейді?

 -топтар жауабын айтады (бағалау)

4. Талдау деңгейі.Мақалмен жұмыс

Тапсырма:

-шашылған сөздерден мақал құрап, дәптерге жазу:

алып , ат,   анадан,  туады, биеден,туады.

аналы, өзі ,тоқ,   баланың , көзі, тоқ,анасыз, баланың

Жауабы:Алып анадан туады,

                Ат биеден туады.

               Аналы баланың өзі тоқ,
               Анасыз баланың көзі тоқ.
-оқулықтағы мақалдың мағынасын  түсіндіру(бағалау)

5.Жинақтау деңгейі.Топтық жұмыс

-«Ананың қас қабағына қарау» тақырыбында постер жасау.

-әр топ өз жұмысын қорғайды, бірін-бірі бағалайды.

6. Бағалау деңгейі.

-Бүгінгі сабақта ана туралы не естеріңде қалды?

-Бүгіннен бастап анаға деген көзқарастарың өзгерді ме?

«Ананың ойы ұяда, баланың ойы қияда»-деген сөзді  қалай түсінесіңдер?

5.Үйге тапсырма беру:

6. Бағалау

Кері байланыс. «Бесбармақ»

Бағалау критерийлері бойынша кестені толтыру

Оқушының аты

үй жұмысын орындауы

топтағы рөлін атқаруы

Мәнерлеп оқу

Белсенді қатысу

Постер жасау

барлық тапсырмаларды орындау

Жалпы ұпай саны

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Скачать материал
