Күні:
20.01.2016
|
Пәні:
Алгебра
|
Сыныбы:
7 «ғ»
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Өрнектерді
тепе-тең түрлендіру
|
Сабақтың мақсаты:
|
Қысқаша
көбейту формулаларын қолдана отырып, өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер
шығаруға дағдыландыру.
|
Күтілетін нәтиже:
|
Өрнектерді
тепе-тең түрлендіруді меңгере отырып, өз бетімен дәлелдеуге дағдыланады.
|
Табыс критерийі:
|
Қысқаша
көбейтудің формулары арқылы тепе – тең өрнектерді түрлендіру кезінде алған
теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.
|
Модульдердің кіріктірілуі:
|
Оқыту
мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, СТО, оқыту мен оқуда АКТ-ны бағалау,
Оқытудағы басқару мен көшбасшылық, Оқыту үшін және оқуды бағалау, Жас ерекшеліктеріне
сәйкес оқыту және оқу, Талантты және дарынды балаларды оқыту.
|
Дерек көздер, көрнекіліктер:
|
Оқулық
«Алгебра 7-сынып, плакаттар, «Бағалау» парағы, интерактивті тақта, «Ой
қозғау» қайталау,
|
Сабақтың кезеңдері (уақыт)
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Ұйымдастыру
кезеңі
(5
мин)
|
1.Сәлемдесу.
2.
Шеңберде тұрып, мұғалімнің дайындаған тақпағын айтады.
3.Топқа
бөлу. Күлегештерді тандап алып, түстеріне сәйкес бөлінеді.
|
1.Сәлемдеседі.
2.
Оқушылар мұғалімнің тапсырмасын хормен қайталайды. Ынтымақтастық атмосферасы
орнайды.
3.
Күлегештерді қолданып, өздерінің креативті идеяларынан өздеріне керемет ат
ойластырады.
|
Үй
жұмысын сұрау
(7
мин)
|
Дәптерлерді
тексерген нәтижелерін айту.
|
Өздеріне
бағалау парақшаларына ұпайларын қойып отырады.
|
Жаңа
сабақты түсіндіру
(8
мин)
|
Жаңа
тақырыптың анықтамасын келтіре отырып, есептеу тәсілдеріне мысаллар келтіру
арқылы тоқталады.
|
1.
Сабақтың тақырыбы бойынша оқушылар өз пікірлерін айта алады. Сұрақтарға жауап
береді.
|
Жаңа
сабақты пысықтау
(8
мин)
|
1.Топтық
жұмыс жасау арқылы әр бала жұмыстанады
2.
Деңгейлік тапсырмаларды шешу арқылы әр бала өзінің білім деңгейін көрсетуге
мүмкіндік алады.
|
1.
Оқушылар есептерді бірлесіп шығара отырып, кейбір сұрақтарына жауап алады,
бір – бірін үйретеді, есепті шешеді.
Әр
оқушы өзі шығарған есептерін тақтада қорғайды.
|
Сергіту
сәті
(3
мин)
|
Көңілді
балақайлардың биі
|
Бір
сәтке шаршағандарын ұмытып, бойларын жазып, миын демалдырып, сабаққа ерекше
қызығушылықпен кіріседі.
|
Сабақты
қорытындылау
(5
мин)
|
«Өрмекші
торы» стратегиясы бойынша жіп беру.
|
Оқушылар
шеңбер бойында тұрып, сұрақ қоя отырып, жіпті екінші оқушыға береді. Өрмекші
торын құрады.
|
Бағалау
(3
мин)
|
1.Әрбір
оқушының атын атап, шапалақ арқылы бағалаймыз.
2.
Топты бағалау парағы арқылы әр бала сабақ процесінде жинаған ұпайы бойынша
бағаланады.
3.Стикерлерге
алған әсерлері мен экрандагы күлегештерге сәйкес көңіл күйлері белгіленеді.
|
1.Оқушылар
өз жетістіктерін ескерген сыныптастарына риза болып, марқайып қалады.
2.
Әр оқушының сабақ кезеңдеріндегі белсенділігі мен тәртібі де есепке алынады.
3.
Оқушылардың қорытынды бағасы қойылады.
|
Рефлексия
(2
мин)
|
«Чемодан, ет тартқыш, қоқыс шелек» рефлексиясы
|
- егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлыған сәтті
орындаған болсаң, онда стикерді чемоданға сал.
- егер сен белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, ет
тартқышқа сал.
- егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып,
мұғалімнің көмегі қажет болса, қоқыс шелекке таста.
|
Үйге
тапсырма
(2
мин)
|
«Сұрақтар
қорабына» сұрақтар салдырту.
№223
есеп
|
«Сұрақтар
қорабына әрбір оқушы бір сұрақ жазады. Бәрі салып болған соң, қай алады.
Келесі сабаққа сол сұрақтың жауабын тауып келеді.»Күнделікке жазады, бағасын
қойдырады.
|
|
|
|
|