Инфоурок / Математика / Другие методич. материалы / Өрнектерді түрлендіруде тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану (9 сынып)
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

Өрнектерді түрлендіруде тригонометриялық тепе-теңдіктерді қолдану (9 сынып)

библиотека
материалов

Зеленобор мектеп-гимназиясының

математика пәні мұғалімі

Мендибаева Гулнур Конырбаевна

Пәні: Алгебра

Күні:

Сыныбы: 9 «а»

Сабақтың тақырыбы: Өрнектерді түрлендіруде негізгі тригонометриялық

тепе-теңдіктерді қолдану

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді біледі, Өрнектерді түрлендіруде қолдана біледі, Тепе-теңдіктерді дәлелдей алады.

Дамытушылық: оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: оқушыларды ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа білімді меңгерту сабағы

Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі

1.Сәлемдесу

2.Оқушылардың сабаққа қатысуын түгелдеу.

3.Оқушыларды топқа бөлу (3 түсті стикермен). І топ «Синус», ІІ топ «Косинус», ІІІ топ «Тангенс, котангенс»

4.Оқушылар бір-біріне тілек айту.

5.Топ басшысын сайлау және бағалау парағын тарату.

ІІ.Миға шабуыл «Өрнектерді түрлендіру». Осы сөз бен өткен тақырыпты байланыстыра отырып бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын қалай шығарар едіңдер?


ІІІ.Өткен тақырыпты қайталау. «Жартысын тап»



IV.Жаңа сабақ. Постер қорғау

І топ – 1,4 мысалдар

ІІ топ – 2,5 мысалдар

ІІІ топ – 3,6 мысалдар

V.Сергіту сәті. (Эранда видеомен көрсетіледі)

VI.Жеке жұмыс (Тақтада екі оқушы, қалған оқушылар орындарында отырып шығарады).

1.Өрнекті ықшамдаңыз: tg– sin– tg sin

Жауабы: tg– sin– tg sin= tg– sin(1+ tg)=

tg– sin*1/ sin= tg–1


2. өрнегін ықшамдаңыз: мұндағы =

Жауабы:



VII.Жұптық жұмыс (оқулықпен жұмыс).

320 есеп



Жауабы:





Жауабы:



VIII.Сабақты қорытындылау. Топтық жұмыс «Математикалық домино».

sin2α-1+ cos2α+

(1+ sinα)(1-sinα)

cos2α

sin23x+ cos23x+1


IX.Бағалау (топ басшыларына бағалату)

X.Үйге тапсырма: №321 есеп, негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктерді қайталау.







































Бағалау парағы






























Бағалау парағы



































Бағалау парағы


