Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Украинский язык / Конспекты / Розробка уроку " ЧАСИ ДІЄСЛІВ"

Розробка уроку " ЧАСИ ДІЄСЛІВ"

  • Украинский язык

Поделитесь материалом с коллегами:

Тема. ЧАСИ ДІЄСЛІВ

Мета: закріпити й поглибити знання учнів про часи дієслова; розвивати в учнів уміння визначати час дієслів, використовувати вивчені правила на практиці; розвивати пам’ять, логічне мислення, удосконалювати культуру усного та писемного мовлення; виховувати в учнів любов до природи.

Методи і прийоми: розповідь вчителя, вправ, гра.

Очікувані результати: учні визначають вид дієслів.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань



Обладнання: підручник, дидактичний матеріал,таблиця



ПЕРЕБІГ УРОКУ



I. ОРГМОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

1.Перевірка домашнього завдання(заслуховування дитячих творів про архітектурні пам’ятки нашого міста).

2.Гра «Хто більше»

Навести приклади прислів’їв. Виписати з них дієслова. Поставити їх у формі інфінітива, визначити вид. Перемагає той, хто наведе більше прикладів.

III.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

IV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.Робота з таблицею.

За допомогою узагальнювальної таблиці пригадати вивчене про часи дієслів.

ЧАСИ ДІЄСЛІВ

минулий

теперішній

майбутній

Дієслова минулого часу змінюються за родами та числами.

Творяться від основи інфінітива+суфікси –в-,

-л- (знала,учив).

Дієслова теперішнього часу змінюються за особами та числами.Творяться від основи теперішнього часу недоконаного виду (знаю, думаю).

Має три форми: просту, складну і складену.

VI.ОСМИСЛЕННЯ НОВИХ ЗНАНЬ ,УМІНЬ

Виконання вправ

1.Усна вибіркова вправа.

Прослухати текст, визначити час дієслів.

Школярі садять фруктові дерева. Вчора привезли молоді щепи та копали ямки. Влітку будуть доглядати деревця: поливатимуть їх, знищуватимуть гусінь.

2.Розподільна вправа.

Подані слова записати у три стовпчика залежно від того, в якому часі вони вжиті. З других букв повинно скластися шість недописаних слів у рядку з народної пісні «Чом, чом...?»

Озивається, стямився, вечоріє, забув, стихне, дивуватимусь, смієшся,

скористалися, клубочаться, змеркне, шелестить, вернемося, кліпнув, смеркає, снитиметься, сюрчали, збагнула,хочете, підпадьомкатиме, заїжджав, дякуємо.

3.Вибірково-розподільний диктант.

Виписати з наведеного тексту в три колонки дієслова минулого, теперішнього та майбутнього часу. Визначити число дієслів, у дієсловах теперішнього та майбутнього часу - особу, а в дієсловах минулого часу однини –рід.

І уявилась Хариті вижата нива,а на ній стоять полукіпки і блищать проти сонця, як золоті. І сама Харитя стоїть на полі, дивиться на свою працю і думає, як би це звести у стодолу. От що вона зробить: піде до хрещеного батька , обійме його рученьками за шию і скаже: «Татку мій любий та милий! Я вже вам бавитиму маленького Андрійчика. Буду йому за няньку, тільки звезіть нам хліб та складіть у стодолу».

4.Диктант із коментуванням

Записати текст,визначити час дієслів

Це було темного зимового вечора. Сонце сховалося за обрій. Зарожевів сніговий килим. Стало тихо. Замерехтіли зорі в глибокому небі.

Раптом з півночі насунула чорна хмара. Попливла над снігами. Потемнів сніговий килим. Посипались сніжинки. Тихо лягали на поле, на ліс, на дорогу. Я прислухався до тихого снігопаду і чув ніжний дзвін. Немов десь далеко дзвеніла велика кришталева чаша, до якої доторкався срібний молоточок.

VII.ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ

Логічний диктант

До фразеологічних зворотів дібрати відповідні сполучення слів.

Виділити в них дієслова минулого часу.

1.Піймав облизня 1.Робити щось без бажання

2.Гаплик пришити. 2.Накинувся з погрозами.

3.Розводити кислиці 3.Знайти співчуття.

4.Накрив мокрим рядном 4.Залишився ні з чим.

5.Як мокре горить 5.Зробити дошкульне зауваження.

6.Нагріти душу 6.Плакати.

VIII..КОНТРОЛЬНО –КОРИГУВАЛЬНИЙ ЕТАП

А.Бесіда.

Що нового ви дізналися про дієслова?

Чим різняться часові форми дієслова?

Як визначити час дієслова?

Вправа на закріплення

Визначити в творі дієслова, визначити їх час

Поле чорніє. Проходять хмари

Гаптують небо химерною грою.

Пролісків перших блакитні отари.

Земле! Як тепло нам із тобою!

IX.ПІДСУМКИ .РЕФЛЕКСІЯ.

Інтерактивна вправа „Мікрофон”

Продовжити речення:”Сьогодні урок допоміг мені...”

Х. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Скласти зв’язну відповідь у науковому стилі про часи дієслів (усно).

Скласти письмово невелику розповідь про відомого письменника,

використовуючи дієслова минулого часу.



Автор
Дата добавления 02.03.2016
Раздел Украинский язык
Подраздел Конспекты
Просмотров94
Номер материала ДВ-499619
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх