Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Розробка уроку з природознавства на тему "Птахи" ( 3 клас )

Розробка уроку з природознавства на тему "Птахи" ( 3 клас )


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_4198ffee.gifhello_html_5aab76b7.gifhello_html_5331cef2.gifhello_html_m4e47dd2d.gifhello_html_m9bedecd.gifhello_html_m4ed91115.gifhello_html_736d8db9.gifhello_html_m38b40131.gifТема: Птахи.

Мета:

  • Ознайомити з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі;

  • розвивати вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати

  • виховувати бережливе ставлення до птахів.

Обладнання: мультимедійна презентація, аудіо записи, демонстраційні картки, картки оперативного контролю.



Хід уроку

І. Організація класу.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Підготовка до сприймання нового матеріалу.

Відгадування загадок:

Спереду шильце,

Ззаду вильце,

Швидко скрізь

Цей птах літає,

Безліч мошок поїдає.

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.

(ластівка)

Відгадайте, діти, хто

Має носик-долото?

Ним комах з кори виймає,

Про здоров’я лісу дбає? (дятел)



У червоних чоботях,

в білому халаті,

Він весною прилетів

і сидить на хаті. (лелека)





Маленький хлопчик у сірій свитинці

По дворах стрибає, крихти збирає. (горобець )



Ось хатина, в ній – співак

Як цю пташку звати… (шпак )



Хто гнізда свого не має,

Яйця іншим підкладає,

А у лісі в холодку

Все кує, мудруля,

Хто вона? ( зозуля )



Стрекотуха білобока

Звуть усі її … ( сорока )



В лісі на зеленій гілці

Ніби грав хтось на сопілці.

Підійшов поближче я

І побачив… ( солов'я )



ІІІ. Повідомлення теми уроку.

  • Як одним словом можна назвати слова – відгадки ?

  • Який птах, на вашу думку зайвий ?

  • Молодці, ви правильно відгадали. Сьогодні ми будемо продовжувати поглиблювати знання про птахів.

  • Навіщо нам вивчати тему «Птахи» ?

  • Наука яка вивчає дану групу тварин називається – орнітологія.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Гронування






ПТАХИ











  • Поєднайте зображення з птахами ( розвиток мовлення )


Плаче шпак уранці після зливи,

Де шумлять на греблі явори,

Що шпаківню вітер чорногривий

Перекинув денцем догори.

Борсаються бідні шпаченята,

Як його зарадити біді?

Кліпають із пітьми оченятами:

Випадемо, татку, що тоді?

Ще якби їм день чи півторадні,

Ще якби їм днів хоча б із п'ять!

Бо вони ще ж зовсім безпорадні, —

Падаючи, ще не полетять.

Як же, хлопці, хатку ви прибили,

Що її порушили вітри?!

Плаче шпак уранці після зливи,

Де шумлять на греблі явори...




  1. Повідомлення завдань уроку.

  • Ознайомити з життям птахів, зі змінами, що відбуваються в їх житті; показати зв’язок змін у житті птахів зі змінами в природі;

  • розвивати вміння розрізняти перелітних й осілих птахів своєї місцевості, спостережливість, уміння порівнювати, узагальнювати

  • виховувати бережливе ставлення до птахів.


  1. « Мозковий штурм » - що вам відомо про будову птахів?

Пригадай:

Тіло птахів укрите пір’ям і поділяється на голову, шию, тулуб і кінцівки. Зубів нема, але є дзьоб.

Запам’ятай:

Перелітні птахи – це птахи, які збираються у великі зграї і відлітають у теплі краї (ластівки, стрижі, солов’ї, зозулі, дикі качки, гуси…)

Осілі птахи – це птахи, які знаходять корм узимку і не відлітають у теплі краї (горобці, голуби, дятли…)

Кочові птахи – це птахи, які восени збираються в зграї і кочують у пошуках їжі (граки, сороки, синиці, галки…)



  1. Гра «Встанови відповідність».

  2. Поділ птахів за способом живлення:

Рослиноїдні М’ясоїдні Всеїдні

Глухар орел ворона

Голуб яструб сойка

Чиж шуліка горобець


Фізкультхвилинка

Гуси-лебеді летіли.

На галявці тихо сіли.

Один - піднялись, обтрусились.

Два – круг себе покрутились.

Три, чотири – політали.

Пять – за парти посідали.


V. Узагальнення і систематизація знань.

1. Робота з підручником. (ст.109-111)

2. Роздатковий матеріал

3. Робота в групах.

Гра «Вгадай пташку» - групи отримують зображення птаха. Потрібно відгадати назву птаха за його описом, який підберуть діти.

  1. Цікаво знати:

  • Тіло лебедя покривають близько

25 тисяч пір'їн.


  • У процесі роботи дзьоб дятла

безперервно стирається, але в той

же час відростає на 0,1-0,3 мм в день.

  • Серце синички б’ється з частотою

500 ударів за хвилину, а за сильного

збудження частота скорочень

збільшується до 1000 ударів за хвилину.



VІ. Підведення підсумків. Рефлексія.

  • Гра «Загубилось слово»

  • Бережливе ставлення до птахів.( власний приклад)

  • Чи взяли щось корисне, чи дізнались щось нове і цікаве?

VІІ. Повідомлення домашнього завдання.

  • Виконати практичне завдання ( роздатковий матеріал )

  • Підібрати прикмети, що пов’язані з пташхами.

5



Автор
Дата добавления 01.03.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров1114
Номер материала ДВ-498089
Получить свидетельство о публикации


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх