Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Классному руководителю / Конспекты / Розробка виховної години "Декларація прав дитини. Основний закон держави".

Розробка виховної години "Декларація прав дитини. Основний закон держави".

  • Классному руководителю

Поделитесь материалом с коллегами:

hello_html_24cc4be.gifhello_html_m1f1560df.gifДодаток 2

Тема: Декларація прав дитини. Основний закон

держави.

Мета: дати уявлення про права дитини, ознайомити з деякими статтями Конституції України, які гарантують захист прав дитини; організувати дослідження значень слів «правило», «право», «закон»; розвивати вміння критично мислити; виховувати почуття товаришування і почуття відповідальності за свої вчинки.

Обладнання: картки з порадами, плакати з малюнками, підручник.

Хід заняття

  1. Привітання

На сьогоднішньому уроці ми будемо говорити про важливі державні проблеми, тому й почнемо його з прослуховування найголовнішої пісні нашої країни – Гімна. Гімн виконується в урочистих випадках і слухають його стоячи, майже президент. (Звучить гімн)



  1. Актуалізація опорних знань

  • В якій країні ми живемо?

  • Як називаються люди нашої країни?

  • Чи повинні люди нашої країни турбуватися про порядок?

  • Що необхідно робити, щоб в нашій країні був порядок? ( опитування проводиться по методу «Мікрофон»)

  • А хто повинен дотримуватись порядку?

  1. Повідомлення теми уроку

Діти – це маленькі громадяни нашої країни. Вони, як і дорослі, мають свої права і обов’язки. Сьогодні на уроці ми ознайомимось з основним законом нашої держави, дізнаємось про Декларацію прав дитини, з’ясуємо які права та обов’язки мають діти.



  1. Вивчення нового матеріалу.

Роз’яснення слів:

«правило»

  • Де у житті ви зустрічались зі словом «правило»? (відповіді дітей: правило дорожнього руху, правила у написанні слів, правило поведінки за столом,…) Знайдіть на картках, що ж таке правило, зачитайте

Правило – те, що ви повинні робити, щоб бути корисним собі й іншим людям.

Як ви розумієте словосполучення « Залізне правило»?

«право»

Проводиться аналогічна робота

Право – те, що ви можете робити і в чому вам не можна відмовляти.

Здавна люди сперечались хто пав, а хто ні. З цього приводу розгорались великі конфлікти. Щоб цього не було прийняли Декларацію прав людини. Декларація – документ, в якому викладені важливі правила, обов’язки усіх громадян. Біля 50 років назад була прийнята Декларація пав дитини. В ній викладені умови, при яких усі діти Землі будуть щасливі.(Робота за таблицею і підручником. Учні читають права і знаходять їх символи на таблиці.)

«закон»

Проводиться аналогічна робота

  1. Фізкультхвилинка проводиться у вигляді гри «Продовжи вислов»

Вчитель читає висловлювання, як що воно підходить до речення «Мої обов’язки це …», то учні хлопають в долоні, а якщо не підходить, розводять руками.

  • Допомагати мамі

  • Вчити уроки

  • Голосно розмовляти з рідними і друзями

  • Турбуватися про своє здоров’я

  • Уважно ставитись до прав інших людей

  • Не виконувати режим дня

  1. Закріплення отриманих знань.

Робота в групах

Перша група отримує малюнки з зображенням прав дитини. Учні обговорюють і готуються до виступу.

Друга група працює за таблицею



Третя група працює над текстом Є. Пермяка «Саме страшне» (Діти обговорюють текст і з’ясовують які права порушував Вова).

Проводиться презентація групових робіт

  1. Тестування

- Як називається Основний Закон України, де записані права і обов’язки:

а) Декларація прав людини

б) Конституція України

- Які порушення закону є в діях мачухи по відношенню до Попелюшки в казці Ш. Перо « Попелюшка»?

а) любов і повага батьків

б) право на життя

- Яке право порушив Іван-царенко у казці «Царівна-жаба»

а) на особистість

б) на навчання

- які права порушив Карабас-барабас у казці «Буратіно»

а) право на медичне обслуговування

б) не одна дитина не повинна бути ображена

Перевірка (учні міняються відповідями і перевіряють один одного)

1 б; 2 а; 3 а; 4 б.

  1. Підсумок уроку

  • Про які важливі документи йшла мова на уроці?

  • Коли була прийнята Конституція України?

  • Чим обов’язки відрізняються від прав?

  1. Домашнє завдання

Скласти повідомлення або намалювати на тему: «Обов’язки, які я виконую з задоволенням”, прочитати текст у підручнику.



Безымянный

Початок уроку.

Створення необхідного емоційного настрою

Слухання Гімну України


Метод «Мікрофон»

Словникова робота.

Вивчення основних термінів

Интервью у Андрея















Доска







Возле доски учитель







дети возле доски с картинками 2













Дети возле доски с картинками















Дети с таблицей возле доски 2















Дети с таблицей возле доски











Презентація результатів

групової роботи



Работа в группах





















Робота в групах





Работа в группах 2 ряд





















Автор
Дата добавления 18.12.2015
Раздел Классному руководителю
Подраздел Конспекты
Просмотров118
Номер материала ДВ-270457
Получить свидетельство о публикации

Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх