Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / Математика / Презентации / Розробка уроку з геометрії + презентація
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • Математика

Розробка уроку з геометрії + презентація

Выберите документ из архива для просмотра:

Выбранный для просмотра документ УРОК ГЕОМЕТРІЇ.doc

библиотека
материалов

УРОК ГЕОМЕТРІЇ. 7 КЛАС

Слайд 2.

Тема уроку: Сума кутів трикутника.

Мета уроку: знати і вміти доводити теорему про суму кутів трикутника; формувати

вміння і навички розв'язування задач на застосування теореми; розвивати

спостережливість, вміння робити висновки, встановлювати причино

наслідкові зв'язки; виховувати культуру математичної мови, формувати

соціальну, комунікативну компетентності.

Тип уроку: комбінований.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент.

II. Актуалізація опорних знань.

Два учні біля дошки записують рішення домашнього завдання. В цей час йде фронтальна робота з класом:

Слайд 3 – 6.

  1. З'ясувати, чи є прямі а і b паралельні чи ні. Відповідь пояснити.

hello_html_1ac2eb4e.jpg

Слайд 7.

2. Дай відповіді на запитання.


hello_html_14112de8.jpg

1. ے3 = 120°. Знайти інші кути


2. ے 4= ے 5 = 50°. Що можна сказати про кути


6 і З; 5 і 3; 4 і 3?


3. Чому дорівнює сума внутрішніх односторонніх кутів, якщо внутрішні різносторонні кути рівні?


Слайд 8 -10

3. Що ви бачите на малюнках? Перелічити всі відомі геометричні фігури (учні називають всі фігури: від точок до різного виду кутів).

hello_html_m6ea535a9.jpghello_html_30b45487.jpghello_html_792696e2.jpg


4. Перевірка домашнього завдання.

III. Мотивація навчання

Подальша робота проводиться в групах. За результатами фронтального опитування вчитель вибирає трьох найбільш активних, краще підготовлених учнів. Це капітани груп. Кожен капітан по черзі набирає собі з решти учнів команду. Коли команди сформовані, учням пропонується таке завдання: виміряти транспортиром всі кути трикутника і знайти їх суму. Перша група працює з гострокутним трикутником, друга - з прямокутним, а третя - з тупокутним. Після чого учні приходять до висновку, що сума кутів будь-якого трикутника дорівнює 180°.


IV. Засвоєння нового матеріалу

Формулюється теорема про суму кутів трикутника. Учням пропонується самостійно довести цю теорему за готовими малюнками. Перша група працює з рис.1, друга - з рис.2, третя - з рис. 3. Так як з цими малюнками учні вже працювали, то для доведення теореми достатньо 5 ~ 7 хвилин. Після чого кожна група виконує доведення теореми по своєму малюнку. В результаті розглянуті три види доведення теореми.


Рис. 1

ے 5 + ے 2 + ے 4 = 180°. Так як ے 5 = ے 3, а ے 4 = ے 1, кути внутрішні навхрест лежачі при паралельних прямих, то ے 1 + ے 2 + ے 3 = 180°.


Рис.2

ے 8 + ے 6 + ے 7 = 180°. Так як ے 7 = ے 3, а ے 6 = ے 1, як відповідні при паралельних прямих, а ے 8 = ے 2, як вертикальні кути, то ے 1 + ے 2 + ے 3= 180°.


Рис.З

ے 5 + ے 1 = 90°, ے 4 + ے 6 = 90°, а в сумі ці кути дають 180. Так як ے 5 = ے 2,

а ے 6 = ے 3, як кути внутрішні різносторонні при паралельних прямих, то

ے 1 + ے 2 + ے З + ے 4 = 180°.

V. Релаксація.

Хвилинка відпочинку для очей: закрити очі на кілька секунд; сильно заплющити, а потім відкрити і дивитися вдалину; трохи поморгати очима; не повертаючи голови, подивитися на стелю, на дошку, на вікна, на двері.

Слайд 11-12

VI. Закріплення нового матеріалу

1. Усно розв'язати задачі за готовими рисунками


hello_html_1792a70b.jpghello_html_83397a6.jpghello_html_m47fcd4ca.jpghello_html_mea2b415.jpg

Слайд 13

2. Серед даних трикутників знайти прямокутний і пояснити свій вибір.

hello_html_m1272481a.jpghello_html_m2bb67b6d.jpg

VII.Рефлексія

IX. На полях зошита оцінити свій настрій, вказавши один відповідний смайлик:

VIII. Домашнє завдання. Вчити п. 33, вміти доводити теорему.

Розв’язати: а) №18(3), б) № 22(3), в) №25. Слайд 14.

Завдання задається за рівнями:а) - середній; а) і б) - достатній; а), б) і в) - високий.

Выбранный для просмотра документ геометрія 7 клас.ppt

библиотека
материалов
Геометрія 7 клас Урок презентація Підготувала вчитель математики Гірницької з...
Класна робота Тема: Сума кутів трикутника Мета: ознайомити учнів з теоремою п...
З'ясувати паралельність прямих а та b c а 250 b 250
 c a 450 b 450
 c a 270 b 1530
 c a 680 b 1320
c a 1 2 3 4 b 5 6 7 8 Кут 4 = 1200. знайдіть всі кути ے3 = ے6. що можна сказ...
Що ви бачите на малюнку. Назвіть всі відомі геометричні фігури B 4 5 2 A 1 3...
 B 7 8 6 4 2 5 1 3 A C рис. 2
 B 2 3 5 6 1 7 8 4 A C
Знайти кути трикутників ? ? 700 600 300
Знайти кути трикутників
Який трикутник прямокутний? А 800 К С 600 500 В F M 300 750 P N 250 R
Домашнє завдання Вчити п. 33, доведення теореми. Розв'язати: а) № 18 (3); б)...
источник шаблона: «http://pedsovet.su/»
15 1

Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Описание презентации по отдельным слайдам:

№ слайда 1 Геометрія 7 клас Урок презентація Підготувала вчитель математики Гірницької з
Описание слайда:

Геометрія 7 клас Урок презентація Підготувала вчитель математики Гірницької загальноосвітньої школи № 19 Селидівської міської ради Донецької області

№ слайда 2 Класна робота Тема: Сума кутів трикутника Мета: ознайомити учнів з теоремою п
Описание слайда:

Класна робота Тема: Сума кутів трикутника Мета: ознайомити учнів з теоремою про суму кутів трикутника, показати різні прийоми доведення теореми; формувати вміння та навики розв'язування задач за допомогою теореми, розвивати спостережливість, вміння робити висновки, встановлювати причино наслідкові зв'язки; виховувати культуру математичного мовлення, вміння спілкуватися, толерантні відносини. Тип: комбінований

№ слайда 3 З'ясувати паралельність прямих а та b c а 250 b 250
Описание слайда:

З'ясувати паралельність прямих а та b c а 250 b 250

№ слайда 4  c a 450 b 450
Описание слайда:

c a 450 b 450

№ слайда 5  c a 270 b 1530
Описание слайда:

c a 270 b 1530

№ слайда 6  c a 680 b 1320
Описание слайда:

c a 680 b 1320

№ слайда 7 c a 1 2 3 4 b 5 6 7 8 Кут 4 = 1200. знайдіть всі кути ے3 = ے6. що можна сказ
Описание слайда:

c a 1 2 3 4 b 5 6 7 8 Кут 4 = 1200. знайдіть всі кути ے3 = ے6. що можна сказати про кути 6 і 4; 5 і 3; 4 і 3? 3. Чому дорівнює сума внутрішніх односторонніх кутів, якщо різносторонні кути рівні?

№ слайда 8 Що ви бачите на малюнку. Назвіть всі відомі геометричні фігури B 4 5 2 A 1 3
Описание слайда:

Що ви бачите на малюнку. Назвіть всі відомі геометричні фігури B 4 5 2 A 1 3 C Рис.1

№ слайда 9  B 7 8 6 4 2 5 1 3 A C рис. 2
Описание слайда:

B 7 8 6 4 2 5 1 3 A C рис. 2

№ слайда 10  B 2 3 5 6 1 7 8 4 A C
Описание слайда:

B 2 3 5 6 1 7 8 4 A C

№ слайда 11 Знайти кути трикутників ? ? 700 600 300
Описание слайда:

Знайти кути трикутників ? ? 700 600 300

№ слайда 12 Знайти кути трикутників
Описание слайда:

Знайти кути трикутників

№ слайда 13 Який трикутник прямокутний? А 800 К С 600 500 В F M 300 750 P N 250 R
Описание слайда:

Який трикутник прямокутний? А 800 К С 600 500 В F M 300 750 P N 250 R

№ слайда 14 Домашнє завдання Вчити п. 33, доведення теореми. Розв'язати: а) № 18 (3); б)
Описание слайда:

Домашнє завдання Вчити п. 33, доведення теореми. Розв'язати: а) № 18 (3); б) № 22 (3); в) № 25.

№ слайда 15 источник шаблона: «http://pedsovet.su/»
Описание слайда:

источник шаблона: «http://pedsovet.su/»


Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
