Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Украинский язык / Другие методич. материалы / Розвиток зв'язного мовлення. Особливості побудови елементарного роздуму. В.О.Сухомлинський "Як білочка Дятла врятувала"
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Украинский язык

Розвиток зв'язного мовлення. Особливості побудови елементарного роздуму. В.О.Сухомлинський "Як білочка Дятла врятувала"

библиотека
материалов

Сонцевська загальноосвітня школа І-ІІІ ст.











ТЕМА

Розвиток зв’язного мовлення.

Особливості побудови елементарного роздуму. В.О.Сухомлинський «Як білочка Дятла врятувала»























Підготувала

Михайлова В.М.

учитель української мови та літератури

Сонцевської ЗОШ І-ІІІ ст.

с.Сонцеве, Старобешівського р-ну




2012


Українська мова. 5 клас.

ТЕМА УРОКУ : Розвиток зв’язного мовлення. Особливості побудови

елементарного роздуму .В.О. Сухомлинський « ЯК Бі -

лочка Дятла врятувала».

МЕТА УРОКУ: сформувати в учнів уявлення про особливості побудови

елементарного роздуму;

навчити учнів розпізнавати роздум серед інших типів

висловлювання;

удосконалювати навички складання роздумів на тему

пов’язану з життєвим досвідом учнів;

збагатити знання про життєвий шлях В.О.Сухомлинського.

Виховувати в учнів любов до природи та співпереживання

до тварин.

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань і формування опорних ком-

петентностей.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ: активізація пізнавальної діяльності, підвищення інтересу до вивчення української мови, до казок, які допоможуть дітям зрозуміти і пізнати світ не лише розумом, а й серцем,нададуть життєвого досвіду.

ЗАСОБИ НАВЧАННЯ: портрет В.О.Сухомлинського, малюнки птахів,текст

казки, памятка учневі.









ПЕРЕБІГ УРОКУ.

Епіграф до уроку: ГОРІШОК ЗНАНЬ –ЦЕ ЗНАЄ КОЖЕН—МІЦНИЙ,
ТА НАМ –НЕ ВІДСТУПАТЬ !

А РОЗКЛОТИ ДОПОМОЖЕ

БАЖАННЯ ВСІХ—ВСЕ ХОЧУ ЗНАТЬ !

I Організаційний момент. Налаштування емоційного настрою.

--Діти, дуже важливо починати будь-яку справу з хорошим настроєм. Давайте подаруємо свої посмішки один одному. Нехай разом з посмішкою відкриються наші серця назустріч добру.

II. Повідомлення теми, мети уроку.

III.Актуалізація опорних знань.

-Які типи висловлювання вам відомі?

--Чим роздум відрізняється від інших типів висловлювання—розповіді чи опису?

IY.мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя. Роздум—це висловлювання, в якому йдеться про причини та наслідки дій. До роздуму можна поставити запитання чому? Давайте познайомимось з казкою Василя Олександровича Сухомлинського.

Жив на світі педагог,учений, письменник В.О.Сухомлинський. Він дуже любив дітей і написав для них багато-багато оповідань, казок про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про ласкаві мамині руки і добру бабусю.

Він писав казки про доброту, бо сам був доброю людиною і дуже хотів, щоб ви, діти, виросли добрими, чуйними, працьовитими,щоб любили тата й маму, рідну домівку,нашу прекрасну Батьківщину з її широкими луками, густими лісами, безмежними ланами.

  1. Робота з віршами , прислів’ями, скоромовками.

- На уроці ми прочитаємо казку «Як Білочка врятувала Дятла»

-А хто знає вірші про білочку, дятла?

Із верхівки білочка З гілки обірвалася!

скочила на гілочку… Впала? Де сховалася?

Гілочка погнулася, Ой,не вірте білочці -

білочка хитнулася. Он вона на гілочці!

Катерина Перелісна.

Пише хвостиком лисиця

слід по росяній траві.

Пише дятел, гарна птиця,

Дивні знаки на корі.

Володимир Лучук.

СЛОВО В СЛОВО,

СЛОВО ЛОВКО

СКОРО МОВИТЬ

СКОРОМОВКА.

-У сосні дупло,

У дуплі тепло.

А хто у дуплі,

То живе в теплі.

Загадки. Тесляр гострим долотом будує будинок з одним вікном?

Хто на гілці шишки гриз та кидав огризки вниз?

Весь час стукає, дерево довбає, але їх не калічить,а тільки лікує

ПРИСЛІВЯ. Білку ловити—тільки ніжки бити.

Наносила білка горіхів у дупло—буде взимку тепло.

Y.Фізкультхвилинка.

- Уявіть, що ви маленькі шишки, впали на землю і стали проростати.

YI .Робота з текстом В.О.Сухомлинського «Як Білочка Дятла врятувала»

1. Серед зими потепліло, ішов дощ, а потім знову вдарив мороз. Покрилися дерева льодом, обмерзли шишки на ялинках. Нічого їсти Дятлу. Скільки не стукає об лід, до кори не достукається, скільки не б*є дзьобом шишку, зернятка не вилущуються. Сів Дятел на ялинку й плаче. Падають горючі сльози на сніг, замерзають. Побачила Білочка з гнізда—Дятел плаче. Стриб , стриб —прискакала до Дятла.

--Чому це ти, Дятле, плачеш?

- Нічого їсти ,Білочка…

Шкода стало Білочці Дятла. Винесла вона з дупла велику ялинову шишку, поклала між стовбуром і гілкою .Сів Дятел біля шишки і став молотити дзьобом.

А Білочка сидить біля дупла і радіє. І Білченята в дуплі радіють, і сонечко радіє.

2. Бесіда на тему прочитаного.

- Про яку особливість ви дізналися з казки?

- Чому радіють БІЛКА та Білченята?

-Яку справу зробила Білка?

- Чи могла вона вчинити інакше?

3. Памятка учневі.

Роздум має особливу будову:

  • Теза – частина, що містить думку, яку потрібно довести

  • Докази – частина, що пояснює, аргументує тезу.

  • Висновок –твердження про правильність чи хибність висловленого.

YI. Самостійна робота. Написати стислий переказ тексту і висловити свої власні думки (що будете стверджувати , якої думки дотримуватися)

YII. Рефлексія методом «Мікрофон»

- Мене найбільше вразило те, що….?

-Я думаю ,що у мене є дещо спільне з героєм казки, наприклад….

Оцінювання навчальних досягнень

YIII. Домашнє завдання. Дописати творчу роботу, намалювати малюнок до казки.

















hello_html_6608cf8d.jpg



.

hello_html_592f3dee.jpg





hello_html_644cf81e.jpg





hello_html_m1d318fef.jpg





hello_html_m3b07cda7.jpg





hello_html_3d614f7b.jpg






hello_html_403a5e10.jpg






hello_html_m5645c7aa.jpg

Автор
Дата добавления 28.03.2016
Раздел Украинский язык
Подраздел Другие методич. материалы
Просмотров251
Номер материала ДВ-560240
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
