Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці. Конспект уроку математики у 3 класі за підр. Богдановича

Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці. Конспект уроку математики у 3 класі за підр. Богдановича

Международный конкурс по математике «Поверь в себя»

для учеников 1-11 классов и дошкольников с ЛЮБЫМ уровнем знаний

Задания конкурса по математике «Поверь в себя» разработаны таким образом, чтобы каждый ученик вне зависимости от уровня подготовки смог проявить себя.

К ОПЛАТЕ ЗА ОДНОГО УЧЕНИКА: ВСЕГО 28 РУБ.

Конкурс проходит полностью дистанционно. Это значит, что ребенок сам решает задания, сидя за своим домашним компьютером (по желанию учителя дети могут решать задания и организованно в компьютерном классе).

Подробнее о конкурсе - https://urokimatematiki.ru/


Идёт приём заявок на самые массовые международные олимпиады проекта "Инфоурок"

Для учителей мы подготовили самые привлекательные условия в русскоязычном интернете:

1. Бесплатные наградные документы с указанием данных образовательной Лицензии и Свидeтельства СМИ;
2. Призовой фонд 1.500.000 рублей для самых активных учителей;
3. До 100 рублей за одного ученика остаётся у учителя (при орг.взносе 150 рублей);
4. Бесплатные путёвки в Турцию (на двоих, всё включено) - розыгрыш среди активных учителей;
5. Бесплатная подписка на месяц на видеоуроки от "Инфоурок" - активным учителям;
6. Благодарность учителю будет выслана на адрес руководителя школы.

Подайте заявку на олимпиаду сейчас - https://infourok.ru/konkurs

  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:

ТЕМА Розв’язування задач на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці.

МЕТА: закріплювати вміння визначати час за годинником, виділяти у тексті задачі із взаємопов'язаними величинами, знаходити певну величину під час розв'язування задач; повторити правила про звязок між компонентами і результатами дій, визачення трикутника; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати уважність; сприяти формуванню в учнів здатності використовувати знання, вміння та досвід, набуті на уроках математики для вирішення життєвих задач.

Тип уроку: застосування знань, навичок і умінь

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організаційний момент

Дзвоник пролунав у школі.

До уроку ви готові?

Успішно виконайте перші завдання,

І дізнайтесь, що потрібно,

Щоб міцними були знання.

II. Контроль, корекція і закріплення знань.

  1. Перевірка домашнього завдання

а) № 180

Визначити серед записаних на дошці вираз-розв’язання задачі.

42:6+5=12(дер.) 42-6+5=41 (дер.) 42:6-5=2 (дер.)

УВАГА

б) №187

- Прочитайте результати обчислення виразів у порядку зростання

6, 14, 15, 34, 37, 73

  1. Каліграфічна хвилинка

  • Випишіть з результатів обчислень домашніх виразів і пропишіть каліграфічно числа другого десятку. (14, 15).

  • Що ви про них знаєте?

  1. Усні обчислення

а) - Вставити у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість хвилин.


hello_html_m450a0418.png

б) - Розгляньте цінники, і визначте, скільки коштує кожний букет квітів.

hello_html_m72814447.png

hello_html_m74260f16.pngЗДОРОВЯ

75 грн 74грн 38грн

  1. Перевірка знань

Картки

Картка 1.

  1. Запиши в таблицю час, який показує кожний годинник.


hello_html_m3a55564b.png


  1. Зєднай стрілочками задачу і її розвязання. Обчисли результати дій.


hello_html_dec64ec.png

Картка 2.

1.Впиши у клітинки навколо циферблата числа, які позначають кількість годин після полудня.

hello_html_169d23.png

2.Оленка купила 4 браслети за ціною 8грн. Яка вартість її покупки?

а) 2 грн

б) 32 грн

в) 36грн

  1. 2 учні працюютьбіля дошки

Картка 3.

Задача

Маса гуски 5кг. Яка маса 4 таких гусок?

Додаткове запитання: - Скласти обернену задачу.

Картка 4.

Усно скласти задачу за таблицею. Розвязати її.

однакова

4

16грн.

7

?

РОЗУМ

  1. Математичний диктант

  • Відповідь на запитання давайте записуючи знаки відповідних дій.

hello_html_574e66c3.jpg

  • Щоб знайти ціну, треба вартість : на кількість.

  • Щоб знайти зменшуване, треба до відємника + різницю.

  • Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відомий доданок.

  • Щоб знайти кількість, треба вартість : на ціну.

4 клітинки вниз!

  • Щоб знайти невідомий множник, треба добуток : на відомий множник.

  • Щоб знайти вартість, треба ціну на кількість.

  • Зєднайте відрізками однакові знаки. Яка фігура утворилася? Що ви про неї знаєте?

  • Який трикутник у нас утворився? ПАМЯТЬ

III. Повідомлення теми уроку

Отже, увага, память, розум і здоровя будуть нам потрібні, щоб продовжувати вміло розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці, обчислювати вирази, визначати корінь рівняння.

Фізкультхвилинка

IV. Закріплення вивченого матеріалу

  1. Розв'язування задачі №191 за поданим планом

Маса 6 однакових посилок 18 кг. Яка маса 4 таких посилок?

Аналіз умови задачі за питаннями вчителя. Запис короткої умови у таблиці.

Маса 1 пос. К-сть Загальна маса

6 18 кг

однакова 4 ?

Користуючись таблицею, учні пояснюють розв’язання задачі за поданим планом.

План розв’язання

 1) Яка маса 1 посилки?

 2) Яка загальна маса 4 посилок?

Запишіть розв’язання задачі складанням виразу. (З коментуванням)

  1. Розв'язування задачі на знаходження четвертого пропорційного способом зведення до одиниці (№192)

Про що йдеться в задачі?

Скільки л води у 6 бідонах?

Про що можна дізнатися за цими даними? (Ємність 1 бідона)

Чи можна тоді дати відповідь на питання задачі?

Як знайдемо кількість води у 7 бідонах?

Запишіть розв’язання задачі самостійно.

Слабшим учням учитель пропонує картку-підказку.

 1) □ : □ = □ (л) — ємність 1 бідона

 2) □ • □ = □ (грн) — води у 7 бідонах.

Відповідь: 28л.

3. Обчислення виразів (№193) (з коментуванням)

4. Розв’язування рівнянь (№194)

1-й ряд — 1-ше рівняння;

2-й ряд — 2-ге рівняння;

3-й ряд — 3-тє рівняння.

5. Завдання з логічним навантаженням(195, 196)

12:(2+2)•2=6

12:(2+2•2)=2

196

45+7•3=66(років)

V. ПІДСУМОК УРОКУ

1.— Що повторили на уроці?

Гра «Знайдіть числу пару»

 • Вартість 3 ручок — 15 грн. Яка вартість 6 таких ручок?

3 – 15

6 - ?

 • У двох цуценят 8 лап. Скільки лап у 4 цуценят?

2 - 8

4 - ?

  1. Рефлексія

hello_html_22df300a.gif hello_html_76a9e1e1.gif

Урок пройшов плідно для вас. Ви навчилися і можете допомогти іншим.

Ви навчилися розвязувати приклади і задачі, але вам ще потрібна допомога.

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С.30, №197, №198

hello_html_378bfd1d.gif

Самые низкие цены на курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации!

Предлагаем учителям воспользоваться 50% скидкой при обучении по программам профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок".

Начало обучения ближайших групп: 18 января и 25 января. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (20% в начале обучения и 80% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru/kursy



Автор
Дата добавления 20.11.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров24
Номер материала ДБ-373358
Получить свидетельство о публикации

УЖЕ ЧЕРЕЗ 10 МИНУТ ВЫ МОЖЕТЕ ПОЛУЧИТЬ ДИПЛОМ

от проекта "Инфоурок" с указанием данных образовательной лицензии, что важно при прохождении аттестации.

Если Вы учитель или воспитатель, то можете прямо сейчас получить документ, подтверждающий Ваши профессиональные компетенции. Выдаваемые дипломы и сертификаты помогут Вам наполнить собственное портфолио и успешно пройти аттестацию.

Список всех тестов можно посмотреть тут - https://infourok.ru/tests


Включите уведомления прямо сейчас и мы сразу сообщим Вам о важных новостях. Не волнуйтесь, мы будем отправлять только самое главное.
Специальное предложение
Вверх