Сынып
|
5
"ә,б" сынып
|
Мерзімі
|
20.02.2016
жыл
|
Тақырыбы
|
С.Бегалин
"Бала Шоқан"
|
Мақсаты
|
Әңгіме
туралы ұғымды кеңейте отырып, мазмұнымен танысады
|
Күтілетін
нәтиже
|
Топпен
жұмыс жасауды жалғастырады, сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін жетілдіреді, критерий
бойынша бағалауды үйренеді
|
Оқыту
құралдары
|
Интерактивті тақта
|
Қажетті
әдіс – тәсілдер
|
Оқытудағы
жаңа әдіс-тәсілдер, сын тұрғысынан ойлау, АКТ
|
Сабақтың
барысы:
|
Сұрақтар
мен тапсырмалар(түрткі)
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
(нәтиже)
|
Уақыты
|
Бағалау
|
Қызығушылықты
ояту. Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылар
сандар бойынша топқа бөлінеді.
|
Берілген
қима қағаздар арқылы топқа бөліну керек.
|
Тапсырмаларды
дұрыс орындап, топқа бөлінеді.
|
2
мин
|
|
Үй
тапсырмасын тексеру:
|
Ғ.
Мүсірепов "Жаңа достар"
|
Берілген
сұрақтар бойынша оқушылардың өз ойларын анық, ашық жеткізуге тырысу.
|
Оқушылар ой қозғайды. Сұраққа жауап берер
кезде жеке,жұптық,топтық жұмыстар жасайды.
|
5
мин
|
Өзара бағалау, өзін өзі бағалау
|
2-кезең: Мағынаны ажырату:
|
1-топ: "Шоқанның балалық шағы,
туған жері"
2-топ: "Шоқан мен Мысықтың
достығы"
3-топ: "Мысықтың суреттері"
4-топ "Шоқан мен Мысықтың
қоштасуы"
|
Оқулықтағы
мәліметтен бөлек оқушыға өз ойларын айтқызу
|
Берілген
мәліметтерді толық игереді.
|
15
мин
|
Оқушыларды бағалау бетшелері арқылы бағалау.
|
3-кезең: Ой-толғаныс:
- анализ,
өз ойлары мен түсініктерін өздері игерген мәліметтері арқылы жеткізеді;
|
Әр
топ түсінгендерін айтады
|
Мұғалім
қойылған сұрақтың жауабын жеке оқушыдан емес жұппен айтқызады.
|
Оқушылардың
жауаптарын тыңдай отырып, әр оқушының пікірі құнды екенін ұғынады.
|
3
мин
|
Формативті бағалау
|
Синтездеу:
|
Әр
топ Мысықтың суреттерін салу
|
Мұғалім
сабақ басындағы айтылған материалды оқушылар қаншалықты меңгергендігін аңғару
және есте сақтау қабілеттерін тексеру.
|
Оқушылар
өз ойларын еркін, нақты, дәлелді жауап береді
|
5
мин
|
Суммативті бағалау
|
Қорытынды
|
Мазмұны
|
Сабақты
кеспе қағаздары арқылы қорытындылау.
|
Оқушылар
жаңа тақырыпты өздері қорытындылайды.
|
6
мин
|
Топтық бағалау
|
Үйге
тапсырма:
|
"Менің досым"
тақырыбына ой толғау
|
Тапсырма
берген кезде оқушының бейімділігін,ескеру.
|
Оқушылар
тапсырманы мұқият тыңдап, күнделіктеріне жазып алады.
|
5
мин
|
Жұптық бағалау
|
Бағалау
|
|
Мұғалім
бағалауды мұқияттылықпен тексеріп қарайды.
|
Оқушылар
толық бағаланады
|
1
мин
|
Бағаларды жинақтап әр топ басшысы қорытындысын шығару.
|
Рефлексия
|
Кері
байланыс жасау
|
Стикерлер
таратылады
|
Стикерлерге
пікірлерін жазады
|
3
мин
|
Бағалау парақша-лары арқылы бағалау. мадақтау.
|