Инфоурок / Классному руководителю / Рабочие программы / С.Мұратбеков "Рабиға мен Сатай" әңгімесі 6-сынып
Обращаем Ваше внимание, что в соответствии с Федеральным законом N 273-ФЗ «Об образовании в Российской Федерации» в организациях, осуществляющих образовательную деятельность, организовывается обучение и воспитание обучающихся с ОВЗ как совместно с другими обучающимися, так и в отдельных классах или группах.

Педагогическая деятельность в соответствии с новым ФГОС требует от учителя наличия системы специальных знаний в области анатомии, физиологии, специальной психологии, дефектологии и социальной работы.

Только сейчас Вы можете пройти дистанционное обучение прямо на сайте "Инфоурок" со скидкой 40% по курсу повышения квалификации "Организация работы с обучающимися с ограниченными возможностями здоровья (ОВЗ)" (72 часа). По окончании курса Вы получите печатное удостоверение о повышении квалификации установленного образца (доставка удостоверения бесплатна).

Автор курса: Логинова Наталья Геннадьевна, кандидат педагогических наук, учитель высшей категории. Начало обучения новой группы: 27 сентября.

Подать заявку на этот курс    Смотреть список всех 216 курсов со скидкой 40%

С.Мұратбеков "Рабиға мен Сатай" әңгімесі 6-сынып

библиотека
материалов









Сыныбы: 6

Пәні: Қазақ әдебиеті

Сабақ атауы

Сайын Мұратбеков

«Рабиға мен Сатай» әңгімесі /2 сағат/




Мақсаты:

Әңгіме кейікерлері Сатай мен Рабиғаға мінездеме беруге үйрену

Күтілетін нәтижелер:

а) әңгімеден кейіпкерлерді сипаттайтын жерлерді табады.

в) әңгімеге сүйене отырып, кейіпкерлерге мінездеме бере алады, салыстырады

с) кейіпкерге хат жазады (шығармашылық ойлау)

Негізгі идеялар

Өздерінің оқуға қабілетті екендігіне сенімді оқушылар материалды тез әрі жақсы игереді. Олар ойларын оңай жинақтайды, терең ойланады, оқудан ләззат алады.

Тапсырмалар

Шығармашылық тапсырмалар. «Ойлан, бөліс, жұптас», «РАФТ»

«Концептуалдық кесте», «Венн диаграммасы»

Керекті құрал-жабдықтар

Маркер, флипчарт, оқулық, стикер, кестелер, интербелсенді тақта, ұялы телефондар.

Сабақтың барысы


Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті Дамыту жұмыстары

Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

«Шаңырақ» әдісі арқылы топқа бөлу.


Оқушылар топқа бөлінеді.

Қол соғу

Тұсаукесер

Үй тапсырмасын тексеру үшін «Коктейль таяқшалары» әдісін қолдану. Табыс критерилерін құрғызу,

Тақырыпты сұрақ қою арқылы меңгергенін айтады. Жұптасының пікірін біледі.

Мадақтау


Негізгі бөлім

«Ойлан, бөліс, қолдан» әдісі арқылы төмен және жоғарғы деңгейдегі сұрақтар бойынша топтық жұмыс1. Сатай бойындағы қай сәт сендердің өз бастарыңнан өтті?

2. Әкесінің ақылы Сатайды неге ызаландырды?

3. Сатайдың мектеп туралы ойлары қандай? Осыған өз көзқарастарың қандай?

4. Сатай Рабиғаға деген балаң сезімін қалай білдірді?

І топ «РАФТ» әдісі арқылы кейіпкерге хат жазу

ІІ топ. Концептуалдық кесте (кейіпкерге баға беру)

ІІІ топ.

«ВЕНН диаграммасын» толтырады. Қожа мен Сатайды салыстырады.


Оқушылар тапсырманы жеке оқып, топта талқылайды. Талқылау бойынша постерге түсіреді, қорғайды.























Өз ойынан кейіпкерге хат жазады.

Концептуалдық кестені толтыру арқылы кейіпкерге баға береді.

Венн диаграммасы арқылы өткен тақырып пен жаңа тақырып кейіпкерлерін салыстырады.

2 жұлдыз 1 ұсыныс





































Бір-бірінің жұмысын

«Сэндвич әдісі » арқылы бағалайды.

Қорытынды

«Бес саусақ» әдісі арқылы сабақты қорытындылау.

Үйге тапсырма: Эссе. «Мен достықты қалай түсінем».

Рефлексия жасайды.

Сабақ туралы, алған әсері мен топтың белсенділігі, бірлесе жұмыстануы туралы ойын жазады.

Кері байлананыс

Табыс өлшемдері арқылы бағалау.

































































































Сабақ сезіміме әсер етті.









Сабақ сезіміме әсер етті.











Сабаққа көңілім толды

Сабаққа көңілім толды



Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабақтан жаңа идеялар байқадым

Сабаққа көңілім толды

Сабаққа көңілім толды





Самые низкие цены на курсы переподготовки

Специально для учителей, воспитателей и других работников системы образования действуют 50% скидки при обучении на курсах профессиональной переподготовки.

После окончания обучения выдаётся диплом о профессиональной переподготовке установленного образца с присвоением квалификации (признаётся при прохождении аттестации по всей России).

Обучение проходит заочно прямо на сайте проекта "Инфоурок", но в дипломе форма обучения не указывается.

Начало обучения ближайшей группы: 27 сентября. Оплата возможна в беспроцентную рассрочку (10% в начале обучения и 90% в конце обучения)!

Подайте заявку на интересующий Вас курс сейчас: https://infourok.ru
