- Учебник: «Информатика (базовый уровень)», Семакин И.Г., Хеннер Е.К., Шеина Т.Ю.
- 16.01.2020
- 2897
- 86

Курсы
Другое
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік
Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 10 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
§ 1.1 КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ |
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) |
10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) |
|||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы: Компьютерлік желілердің қызметін біледі Көпшілік оқушы: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды Кейбір оқушы: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады |
|||
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау |
|||
Бағалау критерийі |
Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. |
|||
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология: Желі-сеть- network, сервер-сервер-server, тұтынушы-клиент-customer |
|||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Компьютерлік желі дегеніміз – ... Компьютерлік желі түрлерін жазыңдар |
||||
Құндылықтарға баулу |
Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау |
|||
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады |
|||
Алдыңғы білім |
Web-программалау |
|||
Сабақтың барысы |
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Уақыт |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
3 мин
5 мин |
Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады. |
Сандар |
|
|
|
Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау, ынталандыру. |
|
Сабақтың ортасы |
3 мин
5 мин
5 мин
7 мин
7 мин |
«Миға шабуыл» әдісі - Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай? - Қандай желі түрлерімен таныссың?
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. «Құрылысшы» ойыны Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады. Дескриптор: Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. - Біздің еліміздегі әлеуметтік желілердің даму барысына талдау жасаңдар? Мысал келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. Фигуралар арқылы бағалау
3-тапсырма. - Компьютерлік желінің жағымды жақтары мен пайдасын бағала. - Компьютерлік желінің жағымсыз тұстары мен зиянды жақтарын бағала. - Екі жағдайды бағалау барысында дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады. |
Оқулық
Bilimland.kz |
Сабақтың соңы |
3 мин
2 мин |
Тест тапсырмасы Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. |
А4 парағы |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. Шаттық шеңбері, «Сандар» – топқа біріктіру, «Сұхбат алу» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, Миға шабуыл әдісі, «Джигсо», «Құрылысшы» ойыны, деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі, кері байланыс орнату: «Мұғалімге хат» |
Шәкіл бойынша «Сызғыш» әдісін қолдану, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру. |
Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері\ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
Настоящий материал опубликован пользователем Сәбитханов Асылхан Өмірханұлы. Инфоурок является информационным посредником и предоставляет пользователям возможность размещать на сайте методические материалы. Всю ответственность за опубликованные материалы, содержащиеся в них сведения, а также за соблюдение авторских прав несут пользователи, загрузившие материал на сайт
Если Вы считаете, что материал нарушает авторские права либо по каким-то другим причинам должен быть удален с сайта, Вы можете оставить жалобу на материал.
Удалить материалучитель
Файл будет скачан в формате:
Материал разработан автором:
учитель
Настоящая методическая разработка опубликована пользователем Шерцер Александр Иванович. Инфоурок является информационным посредником
Информатика кабинетіне " компьютерлік желілердің түрлері, топология. Файлдық жүйелер". Оны информатика кабинетінде постер ретінде де, сыныпта жұмыс істеу үшін де пайдалануға болады. Құжатты өңдеу тегін Inkscape бағдарламалық құралында, сондай-ақ коммерциялық Corel Draw бағдарламалық құралын пайдалану арқылы қол жетімді. Материалды дидактикалық материал ретінде пайдалануға болады.
Плакат на казахском и русском языках к кабинету информатики по теме "Виды компьютерных сетей, топологии. Файловые системы". Его можно использовать как в качестве плаката в кабинете информатики, так и для работы в классе. Редактирование документа доступно в бесплатном программном обеспечении Inkscape, а также с использованием коммерческого программного обеспечения Corel Draw. Материал может быть использован в качестве дидактического материала.
Курс профессиональной переподготовки
Курс профессиональной переподготовки
500/1000 ч.
Курс повышения квалификации
36 ч. — 180 ч.
Курс повышения квалификации
36/72 ч.
Еще материалы по этой теме
Смотреть
Рабочие листы
к вашим урокам
Скачать
Ұзақмерзімді жоспардың тарауы:Мектеп: Компьютерлік желілер мен ақпараттық қауіпсіздік
Күні:Мұғалімнің аты-жөні: Сынып:10Қатысқандар:Қатыспағандар: | ||||
Сабақтың тақырыбы | § 1.1 КОМПЬЮТЕРЛІК ЖЕЛІЛЕРДІҢ ЖҰМЫС ІСТЕУ ҚАҒИДАЛАРЫ | |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу программасына сілтеме) | 10.6.1.1 Желілік компоненттердің мақсатын сипаттау (тораптар, маршрутизаторлар, коммутаторлар) | |||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушы:Компьютерлік желілердің қызметін біледі Көпшілік оқушы:Компьютерлік желі түрлерін анықтайды Кейбір оқушы: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады | |||
Ойлау дағдылары | Білу, түсіну, қолдану, талдау, жинақтау | |||
Бағалау критерийі | Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. | |||
Тілдік мақсаттар | Пәндік лексика және терминология: Желі-сеть- network, сервер-сервер-server, тұтынушы-клиент-customer | |||
Диалог /жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы Компьютерлік желі дегеніміз – ... Компьютерлік желі түрлерін жазыңдар | ||||
Құндылықтарға баулу | Топта бірлесіп жұмыс істеу, топ ережесіне бағыну, бір-бірінің пікірін тыңдау | |||
Пәнаралық байланыс | Ағылшын, орыс тілдерінде сөздер қолданылады | |||
Алдыңғы білім | Web-программалау | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Уақыт | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |
Сабақтың басы | 3 мин
5 мин | Ұйымдастыру: Сәлемдесу, түгендеу Шаттық шеңбері: Оқушылар тілек айтады. Бірінші оқушы бір тілек айтады, қандай әріптен аяқталса, келесі оқушы сол әріптен басталатын тілек айтады. Топқа біріктіру: «Сандар» әдісі Оқушылар үшке дейін санау арқылы топтарға бірігеді.
Өткен сабақты пысықтау: «Сұхбат алу» Ортаға үш оқушы шақырылады. Екі оқушы бір- бірімен өтілген тақырыптар бойынша сұхбат құрады. |
Сандар | |
Үшінші оқушы түсінгенін әңгімелейді. Оқушылардың іс-әрекеттерін ауызша мадақтау, ынталандыру. | |||
Сабақтың ортасы | 3 мин
5 мин
5 мин
7 мин
7 мин | «Миға шабуыл» әдісі -Бүгінгі таңда қоғамдағы әлеуметтік өзгерістерге желі технологиясының ықпалы қандай?
«Джигсо» әдісі Оқушылар кітаппен жұмыс істейді. Түсінгендерін ортада талқылайды. Мұғалім білімдерін толықтырады. Ауызша мадақтау, ынталандыру
1-тапсырма. «Құрылысшы» ойыны Тақырып бойынша мәтін қиындылары беріледі. Оқушылар берілген мәтіннің қиындыларын құрастырады. Дескриптор: Компьютерлік желілердің қызметін біледі. Фигуралар арқылы бағалау
2-тапсырма. Компьютерлік желі түрлерін анықтайды. Фигуралар арқылы бағалау
3-тапсырма. -Екі жағдайды бағалау барысында дәлелді мысалдар келтіріңдер. Дескриптор: Компьютерлік желілердің жағымды және жағымсыз жақтарын салыстырады. Оқушылардың жұмыстарын топ басшылары шәкіл арқылы бағалайды. «Сызғыш» әдісі. Сызғыштың шәкіл бөліктеріне оқушылардың аттарын жазады. |
Оқулық
Bilimland.kz |
Сабақтың соңы | 3 мин
2 мин | Тест тапсырмасы Өздерін бағалайды
Кері байланыс: «Мұғалімге хат» әдісі Оқушылар сабақ туралы түсінгендерін және сұрақтарын қағазға жазып қалдырады. | А4 парағы |
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырма бересіз? | Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Бірлескен жұмыс, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. Шаттық шеңбері, «Сандар» – топқа біріктіру, «Сұхбат алу» әдісі бойынша өткен тақырыпты пысықтау, Миға шабуыл әдісі, «Джигсо», «Құрылысшы» ойыны, деңгейлік тапсырмалар, «Тест» әдісі, кері байланыс орнату: «Мұғалімге хат» | Шәкіл бойынша «Сызғыш» әдісін қолдану, ауызша, жазбаша түрде қалыптастырушы бағалауды іске асыру. | Компьютермен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін еске түсіру |
7 345 754 материала в базе
«Информатика (базовый уровень)», Семакин И.Г., Хеннер Е.К., Шеина Т.Ю.
Больше материалов по этому УМКВам будут доступны для скачивания все 322 557 материалов из нашего маркетплейса.
Мини-курс
4 ч.
Мини-курс
2 ч.
Мини-курс
3 ч.