Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Свидетельство о публикации

Автоматическая выдача свидетельства о публикации в официальном СМИ сразу после добавления материала на сайт - Бесплатно

Добавить свой материал

За каждый опубликованный материал Вы получите бесплатное свидетельство о публикации от проекта «Инфоурок»

(Свидетельство о регистрации СМИ: Эл №ФС77-60625 от 20.01.2015)

Инфоурок / История / Презентации / Сабақ ҚМЖ Германия 9-сынып
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 28 июня.

Подать заявку на курс
  • История

Сабақ ҚМЖ Германия 9-сынып

библиотека
материалов

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 04.02.16ж. сыныбы: 9а,ә пәні: Дүниежүзі тарихы мұғалімі: Баймуханова А.Б.

Сабақтың тақырыбы: Германия Федеративтік Республикасы

Сабақтың мақсаты :

Білімділік: Соғыстан кейінгі Германияның тағдары, даму жолдары екіге бөлінуі, қайтадан бірігуі, қазіргі жағдайы туралы толық түсінік беру;

Дамытушылық: Белсенділігін арттырып, білімдерін жетілдіру;

Тәрбиелік: Тарихи санасы қалыптасқан, дүниежүзілік мәдениетпен сусындаған, ұлттық рухы жоғары, шығармашыл жеке тұлға тәрбиелеу.

Күтілетін нәтиже: 60-жылдардың ортасы мен 80-жылдардың басындағы ГФР-дің ішкі саяси дамуы.Неміс неоконсерваторларының 80-жылдардағы саясаты.Шығыс Германиядағы социолизм құрылысының дағдарысы (ГДР).Екі герман мемлекетін біріктіру процесі. Біріккен Германияның саяси және әлеуметтік-экономикалық дамуы. Қазіргі Германияның халықаралық жағда жайында жалпы түсінеді.

Сабақтың ресурстары: А-3 парағы,қайшы, желім, түрлі-түсті қағаздар, постер,бағалау парағы стикерлер. «Радиоға қоңырау шалу әдісі», «Ортаға тастау әдісі», «Пайымдау сұрақтар» әдісі

Сабақтың кезеңі

Уақыты

Мұғалімінің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ой қозғау




7 минут



1.Оқушылармен амандасу, сабаққа сәттілік тілеу.

Жұмыс істеуге жағымды ахуал тудыру

Бейнеклип көрсету.(Ұлы дала)

Топқа бөлу.

.1.Сыныпты түрлі түсті қағаздар құрыу арқылы 4 топқа бөлу.

2.Оқушылар арасында қызметкерлер тағайындалып, қызмет барысын түсіндіру.

Үй тапсырмасы:

1. Соғыстан кейін Франциядағы саяси күштердің жаңа арақатынастары қалай құрылды?

2.Төртінші Республиканың табыстары мен сәтсіздіктері қандай болды?

3.Францияның соғыстан кейінгі тарихындағы Шарль де Голльдің рөлін қалай бағалайсыңдар? Жеке билік тәртібін қалай түсіндіресіңдер? «Голлизм» дегеніміз не?

4.Ж.Ширак билік еткен кездегі Францияның жағдайы.

1.Сабаққа ынталанады.Жағымды ахуал туады.

2. Бейне клип көреді.Ұлы дала





Сыныпты түрлі түсті қағаздар құрыу арқылы 4 топқа бөлінеді.







Үйге тапсырмасын «Радиоға қоңырау шалу»әдісі арқылы сұралады

Мағынаны тану

30 минут











«Ортаға тастау « әдісі.

1.Оқушыларға тақырыпты оқулықтан 4-бөліп 5 минут ішінде оқып шығуға беріледі.

2. Әр топ оқығанын ортаға тастау әдісі бойынша тақырыпқа талдау жасауына мүмкіндік беремін.


1.Жаңа тақырыпты «Ортаға тастау» әдісі арқылы бөлініп берген тақырыпты өз беттерінше оқиды.

2. «Ортаға тастау»әдісі,арқылы,яғни оқушылар өзара жаңа тақырыпты талқылайды.

.

Ой толғаныс

7 минут











































1минут

1.«Пайымдау сұрақтары» әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылау.

1. Жаулап алу саясаты

2.Алғашқы экономикалық жаңартулар

3.Басып алынған аймақтардағы саяси өзгерістер

4.1948 жылғы Берлин дағдарысы және Германияның ыдырауы

4.Аденауэр кезеңі. Германдық экономикалық ғажайып (1949-1963)













Бағалау

1.Оқушыларға формативті баға бергіземін .нені түсінгені, түсінбегені және ұсыныстарын кері байланыс жазуға берілген стикерге түсірту.

Үйге тапсырма: Германия Федеративтік Республикасы §18 оқу.

2. Оқушылармен қоштасамын

1 . .«Пайымдау сұрақтары» әдісі арқылы жаңа сабақты қорытындылайды.

Сұрақтар қойылады, оқушылар сұрақтарға жауап береді.



ГСДП бағдарламалары



Мақсаты

Гот бағдар-

ламасы

Эрфрут

Бағдар-

ламасы

Бад-

Тодесберг бағдарламасы

Таптық билікті жою




Пролетарлық интернациолизмді мойындау




Өндіріс құралдарын жүйелеу




Шіркеуді мемлекеттен айыру.




Социалистік партияның жұмысшы табының партиясы болғанын мойындау.






1.Оқушылар формативті баға жүргізеді, бір-біріне қошемет білдіреді.



2.Стикерге бүгінгі сабақта не білгенін, нені түсінбегенін, ұсынысын жазады.







Тексерілді







Подайте заявку сейчас на любой интересующий Вас курс переподготовки, чтобы получить диплом со скидкой 50% уже осенью 2017 года.


Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ

Автор
Дата добавления 04.02.2016
Раздел История
Подраздел Презентации
Просмотров611
Номер материала ДВ-417030
Получить свидетельство о публикации