Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015
Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақ 4-сынып "Табиғаттағы су айналымы"

Сабақ 4-сынып "Табиғаттағы су айналымы"



57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


  • Начальные классы

Поделитесь материалом с коллегами:



Сабақ тақырыбы: Табиғаттағы су айналымы

Мақсаты: Су туралы білімдерін кеңейту

Міндеттері:

    • Табиғаттағы су айналымы туралы түсініктері ғылыми тұрғыда қалыптасады;

    • Судың маңыздылығына, ерекшеліктеріне көз жеткізеді;

    • Тұщы суды үнемдеу қажеттілігін түсінеді.

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу

Оқушылар алдын-ала дайындалған қима қағаздағы суреттер арқылы 4 топқа бөлінеді. (1-топ. Күн, 2-топ. Бұлт, 3-топ. Жаңбыр, 4-топ. Бу)

Топ басшыларына бағалау парақшасын беріледі.

І. Қызығушылықты ояту. БИО поэма жазу.Топ атауларының ерекшелігін сипаттап био поэма жазу ұсынылады. (5 мин.)

1-топ. Күн, 2-топ. Бұлт, 3-топ. Жаңбыр. 4-топ. Бу.

      • Өз топтарыңның аты.

      • Топтарыңды сипаттайтын сын есім.

      • Бастан кешкен маңызды оқиға.

      • Айналысатын ортақ істерің.

      • Неден қорқасыңдар?

      • Ең басты армандарың.

      • Өздеріңді немен бейнелейсіңдер? (табиғат құбылыстары)

      • Бүгін осы жерде не үшін отырсыңдар?

Жазғандарын топ басшысы шығып қорғайды.

ІІ. Миға шабуыл. Видеожазба тамашалау ұсынылады. (5 мин.)

  • Бұл бейнежазба туралы не айтуға болады?

  • Бейнежазбаны талқылап ойларын ортаға салу.( Әр топтан бір оқушыдан)

  • Бүгінгі сабақ не туралы деп ойлайсыңдар? ( Табиғаттағы су айналымы)

Сабақтың мақсатымен таныстырып, осы тақырып бойынша кең мағлұмат алатындары айтылады.

ІІІ. Оқулықтың 56-бетіндегі «Табиғаттағы су айналымы» тақырыбын оқу ұсынылады. Оқып болған соң әр топқа тапсырмалар беріледі. Постер қорғау.



1-топ. Күн тобына. Топтастыру

су









2-топ. Бұлт тобы. Бұлттың пайда болуы...

3-топ. Тәжірибені түсіндіру. (Будың суға айналуы)

4-топ. Табиғаттағы су айналымының сызбасын жасап қорғау.

Тапсырмаларға 10 мин. уақыт беріледі. Постерлерін кезекпен қорғайды.

ІҮ. Білімдерін толықтыру. Слайд көрсетіп, тақырыпқа байланысты қосымша мәліметтер беру.

Ү. Ойтолғау. Әр топ өз атауларына 5 жолды өлең құрастыру.

1 зат есім.

2 сын есім.

3 етістік

1 сөйлем

1 синоним

Қорытынды. Әр топтың көшбасшысы топ мүшелерін бағалайды.

Кері байланыс: Бүгінгі сабақтан не алдым? Стикер таратылып «Екі жұлдыз, бір тілек» жазу.

Үйге: Су біздің үйімізге қалай, не арқылы келеді? Зерттеу жүргізіп, материал жинау.



F:\майра сабақ\DSCN1820.JPGF:\майра сабақ\DSCN1824.JPG

F:\майра сабақ\DSCN1839.JPG

БИО поэма, жазып қорғау сәті.














F:\майра сабақ\DSCN1844.JPGF:\майра сабақ\DSCN1849.JPG

Бейне жазбаны көріп ой бөлісу.

F:\майра сабақ\DSCN1851.JPGF:\майра сабақ\DSCN1852.JPGF:\майра сабақ\DSCN1854.JPGF:\майра сабақ\DSCN1856.JPG

Әр топ өздеріне берілген тапсырма бойынша жұмыс жасауда.





57 вебинаров для учителей на разные темы
ПЕРЕЙТИ к бесплатному просмотру
(заказ свидетельства о просмотре - только до 11 декабря)


Автор
Дата добавления 08.11.2015
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров114
Номер материала ДВ-135482
Получить свидетельство о публикации