Инфоурок Начальные классы Рабочие программыСабақ тақырыбы: "Мен мектеппен танысамын"

Сабақ тақырыбы: "Мен мектеппен танысамын"

Скачать материал

 

 

Сабақ: Көркем еңбек

Тақырыбы: Мен мектеппен танысамын

№6

 

Мектеп: «NURORDA» мектеп-лицейі

Күні:10.10-15.10

Мұғалімнің аты-жөні: Нәдірбекова А.С.

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

 

Қоршаған ортаның кейбір ерекшеліктерін, таныс образдар мен формаларын ажырата бастау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар білуге тиісті:

Қарапайым әдістер мен тәсілдерді  пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және  жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент  жүргізу

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

Өз сезімдерін сипаттау үшін қоршаған ортаның визуалды элементтерін пайдаланады.

Кейбір оқушылар білуге тиіс:

Шығармашылық идеяларын көрсету үшін қоршаған ортаның элементтерін пайдаланады.

Алдыңғы білімдер

Құралдар мен материалдар арқылы эксперимент өткізеді.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дерексөздер

Сабақтың басы

5 минут

2 минут

 

 

3 минут

 

 

 

(Ұ, МК) Сынып бөлмесінің эскиздерін, фотосуреттерін  көрсетіңіз.

 Сұрақтар: «Сурет салуға арналған альбомды бұрын кім пайдаланды?, «Альбом не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар?»

1-тапсырма

Суреттерде нелер бейнеленген? Бұл заттарды қайдан көруге болады? Жұмысты орындауда қандай визуалды элементтер қолданылған? Жұпта талқылаңыз.

Өзіңіздің көңіл күйіңізді бейнелеп көрсетіңіз.

Жұмысыңызда пайдаланылған элементтерді атаңыз. Дескриптор:  Білім алушы - суретте бейнеленген заттарды атайды; - суреттерде қолданылған элементтерді анықтайды; - өзінің көңіл күйін визуалды элементтер арқылы бейнелейді; - өз жұмысын сипаттайды. 2

Мұғалім альбомы

 

 

Қарындаштар Фотоаппарат/бейнежазба

Сабақтың ортасы

20 минут

 

5 минут

6 минут

 

1 минут

 

 

4 минут

 

4 минут

 

2-тапсырма

Еркін тақырыпқа сурет салыңыз.      Ол үшін: 1) Акварель  бояуына арналған А4 парағына қарындашты ақырын баса отырып, суреттің эскизін  салыңыз. 2) Қағаздың бетіне үлкен қылқаламмен таза су жағып шығыңыз. 3) Қағаздағы су кеппей тұрғанда акварель бояуымен суретті түсіне қарай бояп, сала бастаңыз. 4) Жұмысты кептіріңіз. 5) Өз жұмысыңызды жұбыңызға сипаттап беріңіз.

Дескриптор:   Білім алушы - суреттің эскизін салады;  - жұмысты кезеңдерін сақтай отырып орындайды;  - бейнеленген нысандардың түсін, пішінін дұрыс көрсетеді; - өз идеясын сипаттап айтады.

Оқушылар альбомдары

Жеке суреттерді кішірейту және ұлғайтуды қарастыру

Қарындаштар Фотоаппарат/бейнежазба

Қорытынды бөлім

10 минут

4 минут

 

4 минут

 

 

 

 

2 минут

 

 

2 минут

 

(Ж,Қ) Оқушыларды  бір-бірімен сөйлесуге және өз жұмыстарының нәтижесімен  бөлісуге ынталандыру.

Сұрақтар:

«Өз жұмыстарың туралы не ойлайсыңдар?»,

«Неге осы түс пен формаларды  пайдаландыңдар?»

«Ойлан-жұптасталқыла» стратегиясы.

«ББҮ» кестесімен жұмыс.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

 

 

 

Кері байланыс: Білім алушылар алған білімдерін пысықтап, өз ойларымен бөліседі. Балалар өз жұмыстарымен таныстырады.

 

 

 

 

 

 

 

«ББҮ» кестесімен жұмыс

 

 

 

Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілін қолдануға стикерлер тарату.

 

Қосымша ақпарат

Дефференциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау: оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс: денсаулық пен қауіпсіздік АКТ

Құндылықтар

  •  
  •  
  •  

 

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дефференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 

 

 

 

 

Сабақ: Көркем еңбек

Тақырыбы: Мен мектеппен танысамын

№6

 

Мектеп: «NURORDA» мектеп-лицейі

Күні:10.10-15.10

Мұғалімнің аты-жөні: Нәдірбекова А.С.

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқу мақсаты:

 

Қоршаған ортаның кейбір ерекшеліктерін, таныс образдар мен формаларын ажырата бастау

Сабақтың мақсаты:

Барлық оқушылар білуге тиісті:

Қарапайым әдістер мен тәсілдерді  пайдаланып, материалдарды (көркемдік, табиғи және  жасанды) және құралдарды қолдану, эксперимент  жүргізу

Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс:

Өз сезімдерін сипаттау үшін қоршаған ортаның визуалды элементтерін пайдаланады.

Кейбір оқушылар білуге тиіс:

Шығармашылық идеяларын көрсету үшін қоршаған ортаның элементтерін пайдаланады.

Алдыңғы білімдер

Құралдар мен материалдар арқылы эксперимент өткізеді.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Дерексөздер

Сабақтың басы

5 минут

2 минут

 

 

3 минут

 

 

 

(Ұ, МК) Сынып бөлмесінің эскиздерін, фотосуреттерін  көрсетіңіз.

 Сұрақтар: «Сурет салуға арналған альбомды бұрын кім пайдаланды?, «Альбом не үшін қолданылады деп ойлайсыңдар?»

1-тапсырма

Суреттерде нелер бейнеленген? Бұл заттарды қайдан көруге болады? Жұмысты орындауда қандай визуалды элементтер қолданылған? Жұпта талқылаңыз.

Өзіңіздің көңіл күйіңізді бейнелеп көрсетіңіз.

Жұмысыңызда пайдаланылған элементтерді атаңыз. Дескриптор:  Білім алушы - суретте бейнеленген заттарды атайды; - суреттерде қолданылған элементтерді анықтайды; - өзінің көңіл күйін визуалды элементтер арқылы бейнелейді; - өз жұмысын сипаттайды. 2

Мұғалім альбомы

 

 

Қарындаштар Фотоаппарат/бейнежазба

Сабақтың ортасы

20 минут

 

5 минут

6 минут

 

1 минут

 

 

4 минут

 

4 минут

 

2-тапсырма

Еркін тақырыпқа сурет салыңыз.      Ол үшін: 1) Акварель  бояуына арналған А4 парағына қарындашты ақырын баса отырып, суреттің эскизін  салыңыз. 2) Қағаздың бетіне үлкен қылқаламмен таза су жағып шығыңыз. 3) Қағаздағы су кеппей тұрғанда акварель бояуымен суретті түсіне қарай бояп, сала бастаңыз. 4) Жұмысты кептіріңіз. 5) Өз жұмысыңызды жұбыңызға сипаттап беріңіз.

Дескриптор:   Білім алушы - суреттің эскизін салады;  - жұмысты кезеңдерін сақтай отырып орындайды;  - бейнеленген нысандардың түсін, пішінін дұрыс көрсетеді; - өз идеясын сипаттап айтады.

Оқушылар альбомдары

Жеке суреттерді кішірейту және ұлғайтуды қарастыру

Қарындаштар Фотоаппарат/бейнежазба

Қорытынды бөлім

10 минут

4 минут

 

4 минут

 

 

 

 

2 минут

 

 

2 минут

 

(Ж,Қ) Оқушыларды  бір-бірімен сөйлесуге және өз жұмыстарының нәтижесімен  бөлісуге ынталандыру.

Сұрақтар:

«Өз жұмыстарың туралы не ойлайсыңдар?»,

«Неге осы түс пен формаларды  пайдаландыңдар?»

«Ойлан-жұптасталқыла» стратегиясы.

«ББҮ» кестесімен жұмыс.

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

 

 

 

Кері байланыс: Білім алушылар алған білімдерін пысықтап, өз ойларымен бөліседі. Балалар өз жұмыстарымен таныстырады.

 

 

 

 

 

 

 

«ББҮ» кестесімен жұмыс

 

 

 

Кері байланыс. «Екі жұлдыз, бір тілек» тәсілін қолдануға стикерлер тарату.

 

Қосымша ақпарат

Дефференциация: Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау: оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс: денсаулық пен қауіпсіздік АКТ

Құндылықтар

  •  
  •  
  •  

 

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе? Оқушылар не үйренді? Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дефференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізетін екі сәт.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

Просмотрено: 0%
Просмотрено: 0%
Скачать материал
Скачать материал "Сабақ тақырыбы: "Мен мектеппен танысамын""

Методические разработки к Вашему уроку:

Получите новую специальность за 3 месяца

Режиссер-постановщик

Получите профессию

Няня

за 6 месяцев

Пройти курс

Рабочие листы
к вашим урокам

Скачать

Скачать материал
