БЖС ТЕХНОЛОГИЯСЫ «АУЫЗША
САБАҚ - 1» КАРТАСЫ
Мерзімі: 22.01.16ж.
Сынып:6 «А»
Пән:ағылшын тілі
Мұғалім: Темірболатова Ф.А.
Сабақ тақырыбы: This is what we
eat in a week
Сабақ мақсаты : I.Білімділік: «БжС»
технологиясының «Ауызша сабақ -1» картасы бойынша тағамдар туралы мәлімет
беру, өз түсінгендерін практикада қолдана білу.
II. Дамытушылық: сабақта
норматив талабына сай оқушылардың оқу материалын 63% меңгеруіндегі логикалық
және сыни тұрғыдан ойлау шапшаңдығын, сөздік қорын, ақпараттық құзыреттілілгін
дамыту.
ІІІ.Тәрбиелік мәні:
Тиянақты болуға, достыққа, ұйымшыл бола білуге жетелеу.
Жетістікке жету, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру.
технологиялық картаның регламентін орындау.
Жоспарланған нәтиже:
қойылған мақсатқа жету
Өткізу түрі: «Ауызша
сабақ 1» картасы, БжС технологиясы
Сабақтың көрнекілігі: матрица,
тірек сөздер, сын тұрғысынан сұрақтар , қарама-қарсы сұрақтар;
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.(оқушылармен
амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту)
1 тип
Жаңа материалды оқып және оны бекіту бойынша сабақ келесі қисынмен жүзеге
асады: мотивация > оқушының субъективтік тәжірибесін өзектендіру >
қабылдауды ұйымдастыру > ұғынуды ұйымдастыру > түсінуді біріншілік
тексеру > біріншілік бекітуді ұйымдастыру > талдау > рефлексия
1.Ұйымдастыру кезеңі (мотивация )
Тақтаның жоғарғы оң жағына 63% нормасының саны қойылады.
I.Org.moment
Good
morning dear boys and girls and guests. I’m Temerbulatova
F.A. English teacher school №7
I’m very
glad to see you at our lesson.Let’s start our lesson.Today we have an open
lesson by « Bis» technology.The theme of our lesson is what we eat
in a week..The aim of our lesson is to reach to 63%.It means 8 students of
you must get excellent mark..Today at our lesson will be 5 stages and in
each stage for your wright answer you get 1 point
Бүгін біздің сабағымыз 6 «А» сыныбында
«Ауызша сабақ 1» картасы бойынша жұмыс жасаймыз.Сабақты бастамас бұрын сынып
көшбасшысы Әмірханды шақырамыз. Сыныпты белсендіру үшін сөз көшбасшыға
беріледі.
Leader: The motto of our lesson
The more you live
The more you travel
The more you travel
The more you see
The more you see
The more you learn
2.Checking homework.But at first let’s
check your homework.Your homework was kind of sports.Оқушылардың
субъектілік тәжірибесін өзектендіру
I- кезең: Өткен
сабаққа бекіту жасап спорт тақырыбы бойынша қиылыс сұрақ қою.(15 сұрақ) Картамен
жұмыс тәртібі түсіндіріледі. Алдымен сұрақ қоямыз, одан кейін ООМ орнын
көрсетеміз
Тақтаға
нәтижені жазамыз: 1 кезең ≤ немесе ≥ нормалар
Дайынбызба!Мұқият
болайық!
1.What kind of sports do you know?
2.Do you
like basketball?
3.Do you
play football?
4.What is
your favourite sport?
5.Are you
fan of football?
6.In
basketball can you kick the ball?
7.Who is
your favourite sportsman?
8.Can you
swim?
9.How
often do you go to the gym?
10.What
kind of winter sport games do you know?
11.When
was last Olympic Games?
12.Where was
it?
13.Do you
have to wear a school uniform?
14.At what
time do you have to be at school?
15.How
many school subjects do you learn every day?
3.Қабылдауды
ұйымдастыру.
II- кезең: Тірек
сөздермен жұмыс.New
theme
Жаңа
тақырып бойынша қысқаша кіріспе жасау, оқушылардың назарын осы тақырыпта
өтілетін білім көлеміне аудару.Сабақтың алдында тақтаға тақырып бойынша тірек
сөздерді жазылады.
Есте
сақтауға берілген уақыт нормативі. 14 сөзге 1 мин.
15 сек.
Тақтаға
нәтижені жазу: 2 кезең ≤ немесе ≥ нормалар
Тақырыптағы
сөздердің мағынасын түсіндіру.Жаттауға берілген уақыт аяқталғаннан кейін тірек
сөздер жабылады, оқушылар жаттауға берілген уақытта сөздерді жатқа жазады.
Уақыт аяқталды.Қаламды қоямыз! Жазып болғаннан кейін, тірек сөздер ашылады,
оқушылар дәптерлерімен алмасады, бір бірінің жазылған сөздерінің санын санайды,
мұғалімге хабарлайды, ол нәтижені ООМ белгілейді.
Тақтаға нәтижені жазу: 2 кезең ≤ немесе ≥ нормалар
Тірек сөздер
Chicken-тауық
еті
Potato-картоп
apple -aлма
Tomato-қызанақ
fruit-жеміс-жидек
Sugar-қант
cheese -ірімшік
Bread-нан
biscuits-печенье
Egg-жұмыртқа
milк-сүт
Fish-балық
orange-апельсин
Salt-тұз
meat
–ет
4.Ұғынуды ұйымдастыру
III- кезең: Берілген
уақытта оқушылар оқулықтағы мәтінді оқып бітіру керек. Оқыған материал бойынша
білімді тексеру мақсатында оқушылардан сұралатынын ескереді.
4
минут мәтіннің бір парағына(оқып отырғанда жаңа сөздерді карандашпен белгілеп
отыру) 1 бет 4 минут
5.Түсінудің бірінші тексерілуі; қиылыс
сұрау.
Мұғалім
ООМ бойынша тақырыпқа байланысты сұрайды рет ретімен емес оқушылар түсінбеген
тақырыптарды ашады, түсіндіреді. Егер бір оқушы жауап бермесе, мұғалім сұрағын
қайталайды және минус тұрған кез келген оқушылардан сұрайды.Егер жауап алмаса,
мұғалім сыныптан сұрайды, жауап берілмесе өзі жауап береді. Кезең аяқталғаннан
соң екі минусы бар оқушыларға «Құтқару шеңбері» тасталады. Сол оқушыларға 3
сұрақ қойылады, олардың әр қайсысы қолын көтеріп, минусын жоя аладыСұрау
нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған тақырыптарды
анықтайды. Одан кейін 1-2 минут ішінде мұғалім проблемалық аймақтарды
анықтайды.
Тақтаға нәтижені жазу: 3 кезең ≤
немесе ≥ нормалар
1.How many
meals do we take a day?
2.what is
the first meal?
3.when do
we have it?
4.What is
the second meal?
5.When do
we have lunch?
6.what do
we have at 7 or 8 p.m?
7what does
breakfast usually consist of?
8.Who
likes porridge for breakfast?
9What does
lunch consist of?
10.What is
the main meal?
11What is
your favourite food?
12.Why do
many people never have supper?
13.How many courses does a dinner
consist of?
14.What do the take if they are
hungry?
15.What is dessert?
6.Бастапқы пысықтауды
ұйымдастыру; Сыни сұрау (14
сұрақ)
Сыни сұрау 7 дұрыс 7 қате құрылған
сұрақтардан тұрады. Сұрақтарды құру ережесі: сұрақтың бірінші бөлігі көңіл
аудару сұрақтардан тұрады: қайда, қашан, неге, не себепті қайдан т.б. сұрақтың
екінші бөлігі алдын ала қате құрылуы керек Мұғалім ООМ бойынша ретпен емес
сабақтың тақырыбына байланысты оқушыларды сұрайды. Оқушылардың оқылып жатқан
тақырыбының менгеру сапасын анықтау үшін, сұрақтар бұрмаланады, Үшінші сыни
нұкте. Сұрау нәтижесінде мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған
тақырыптарды анықтайды Одан кейін 1-2 минут ішінде мұғалім проблемалық
аймақтарды анықтайды. Үшінші белгі нәтиже бойынша барлық оқушыларға плюс
немесе минус. «true» немесе «false»
деген жауапты талап ететін сұрақ қойылады.
Тақтаға нәтижені жазу: 4 кезең ≤ немесе ≥
нормалар
Сыни сұрақтар
1.The first meal
is lunch; True or false?
2.The second meal is
breakfast; true or false?
3.We have lunch at 12o’clock;true or
false?
4.We have tea at 4 or 5 o’clock;
true or false?
5.Dinner is a main meal;true or
false?
6.Some people like porridge for
breakfast;true or false?
7.Dessert comes to end up the
meal;true or false?
8.All kinds of fruit ,make a very
good dessert; true or false?
9.we take three or four meals a day;
true or false?
10.Bread and butter are always at
dinner;true or false?
11.Children don’t like ice-cream;true
or false?
12.How many apples do you eat?
13.Many people always have supper ;true or
false? .
Today we
speak about meals and now you must write an essay or write new words more
than 56words.I’ll give you 5 min.
Тақырып бойынша
тақырыптық сөздік қор өткізіледі. Сөздер қысқартылмай, толық жазылады.Ессе
түрінде жазуға рұқсат етіледі. Жалғаулықтар сөзге жатпайды. Сұрау нәтижесінде
мұғалім оқушылар түсінбеген немесе толық аша алмаған тақырыптарды проблемалық
аймақтарды анықтайды. Оқушылар сабақта оқыған, білгендерін, сұрақтарға
берген жауаптарын естеріне түсіріп, «Эссе» жазады.
Үшінші белгі нәтиже бойынша барлық
оқушыларға плюс немесе минус қойылады. 1 кестеде сөз нормативі 56 сөз.
Тақтаға нәтижені жазу: 5 кезең ≤ немесе ≥ нормалар .
8.Рефлексия. .
VI..Мұғалім
сабақты қорытындылайды.Оқушылардың сабақты меңгеру сапасы анық бағалары
қойылады
Our
lesson is over.Thanks for your answers.You are very active today.
Әр кезеңдегі нормаларды орындау
бойынша қысқа сабаққа талдау жасайды 4- 5 деген бағалар санына қарай және нормаға
сәйкес. Мұғалім әр кезең бойынша оқушыларға ойлау қабілетіне байланысты
проблемаларды көрсетеді және алға ұмтылуға ынталандырады.
Егер бірінші сабақтарда сіз
жетістіктерге жете алмай жатсаңыздар, сеніміңізді үзбеңіз, есте сақтаңыздар,
балалардың ойлау қабілеттері жаттығып жатыр, жетістіктерге жету үшін уақыт
керек
9.Бағалар . Журналға
баға қою нормативі:
· 5
баға – 4
ұпай
· 4
баға – 3 ұпай
· 3
баға – 2 ұпай
Сапа нормативі: 63%норма бойынша сыныптағы
5-4 алуға тиісті оқушылар саны -
10.Үй тапсырмасы 3
тік алған оқушыларға үйге тапсырма беріледі .
Talking about food