429632
столько раз учителя, ученики и родители
посетили сайт «Инфоурок»
за прошедшие 24 часа
+Добавить материал
и получить бесплатное
свидетельство о публикации
в СМИ №ФС77-60625 от 20.01.2015
Дистанционные курсы профессиональной переподготовки и повышения квалификации для педагогов

Дистанционные курсы для педагогов - курсы профессиональной переподготовки от 1.410 руб.;
- курсы повышения квалификации от 430 руб.
Московские документы для аттестации

ВЫБРАТЬ КУРС СО СКИДКОЙ ДО 90%

ВНИМАНИЕ: Скидка действует ТОЛЬКО до конца апреля!

(Лицензия на осуществление образовательной деятельности №038767 выдана ООО "Столичный учебный центр", г.Москва)

ИнфоурокДругоеКонспектыСабақ жоспары Алматы қаласы

Сабақ жоспары Алматы қаласы

библиотека
материалов
Скачать материал целиком можно бесплатно по ссылке внизу страницы.

Сабақтың тақырыбы: Алматы қаласы Алматы қаласы туралы мәлімет беру 09.12.2015

Сабақтың мақсаты: Алматы қаласы туралы мәлімет беру, мәліметті сөйлеуде қолдана білуге үйрету,әртүрлі тапсырмалар арқылы оқушының ізденушілігін қалыптастыру, сыныптастарының және өзінің жұмыстарын бағалау қабілеттерін дамыту,топпен жұмыс жасау дағдыларының қалыптасуына жағдай жасау.

Күтілетін нәтиже: Алматы қаласы туралы толық мәлімет бере алады.
Берілген мәтінді түсініп, мәтін бойынша өз ойын жүйелі түрде жеткізеді, сыныптастарының және өзінің жұмыстарын бағалай біледі.
Қолданылатын әдістер: Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары: қызығушылығын ояту, РАФТ әдісі, ой толғаныс, синквейн, АКТ.

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Керекті жабдықтар: Оқулық , А4 қағаздар, стикерлер, маркерлер, интербелсенді тақта, сөйлемдер жазылған карточкалар. 
Сілтемелер: Қазақ тілі: Учебник для 8 класса общеобразовательной школы / Т.Артыкова, Г.Ермекбаева – Алматы: «Атамұра», 2012.

Мұғалімге арналған нұсқаулық. Бірінші (ілгері) деңгей. Екінші басылым. ДББҰ «Назарбаев Зияткерлік мектебі», 2012

Сабақтың барысы

Ұйымдастыру кезеңі

2 минут

Мұғалім балалармен сәлемдеседі.
Психологиялық ахуал \мұғалім
шаттық шеңбер құруға ұйымдастырады 

Мұғаліммен амандасады. Шеңберге тұрып, кезекпен Қазақстанның қалалары атауларын қайталамай атап шығады

ІІ

Топқа бөлу

2 мирнут

Сыныптың оқушыларын «Жалғасын тап» стратегиясы бойынша топқа бөледі. 

Оқушылар таңдаған сөз тіркестерін сөйлемге жинау арқылы топтасып, өз үстелдерінің басына жиналады.
Топ
ережелерін қайталап, естеріне түсіреді, рөлдерді бөледі.

ІІІ

Үй тапсырмасын тексеру

6 минут

«Қазақстан астаналары» тақырыпқа жазып келген эсселерін оқытады

Бірнеше оқушы эсселерін оқиды, қалғандары өздеріне ұнаған шығарма иесіне смайликтерін береді.

ІV

Жаңа сабақ

Қызығушылығын ояту

Бейнефильм тамашалау

5 минут

Мұғарім бейнефильм бойынша оқушыларды сұрақтар арқылы ой толғауға шақырады.

Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, сабақтың тақырыбын ашады

V


3 тапсырма

Жаңа сөздермен жұмыс

а) сөздерді дауыстап айту

ә) жаңа сөздермен сөз тіркестерін құрастыру

в) жаңа сөздермен сөйлемдер құрастыру



Мәтінмен жұмыс

10 минут

а) Мұғалім сөздердің дыбысталуын дауыстап көрсетеді.

ә) Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастыруды талап етеді.

в) Сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастыруды талап етеді.?

Оқушылар жаңа сөздермен танысады,

сөз тіркестерін, сөйлемдер құрастырады

VІ

«Алматы қаласы» мәтінімен жұмыс

Тірек сызба құрастыруға көмектеседі

Мәтінді оқып, тірек сызба құрастырады, мазмұнын айтып береді

VІІ

2 тапсырма

Дәптермен жұмыс

5 минут


Сөйлемдердегі көп нүктенің орнына керекті септік жалғауын жалғап, дәптерлеріне жазады

VІІІ

«Сен Алматы қаласында болдың ба?» диалог


Оқушылар өзара әңгімелеседі

ІХ

Сабақты бекіту

РАФТ әдісі бойынша «Алматы қаласына саяхат» әңгімелеу

10 минут



























Рафт әдісімен таныстыру. Топтарға кімнің рөлінде кімге және қандай формада қандай тақырыпта сөйлейтінін түсіндіріп, оқушылармен бірге мәселені талдайды.

Оқушыларға топта жұмыс жасау керектерін түсіндіреді. Оқушыларға сөздерін ойластыруға Мұғалім жұмыс барысын бақылап жүреді, оқушылар талдауын тыңдайды, бағыт беріп отырады.

минут уақыт береді.

Мұғалім бағалау критерийін түсіндіріп өтеді және топ келесі топты бағалайтынын ескертеді. Бағалаудың әділ болуын қадағалау мақсатында не себепті бұлай бағалайтынын түсіндіруді талап етеді. (Критерийге сәйкес пе?)



Рөлдер – оқушы, гид, журналист.

Аудитория – шетелден келген қонақтар, інісі, халық.

Форматы – әңгіие, телебағдарлама.

Жұмысты бағалау критерийлерімен танысу.

А) 10-12 сөйлем

Б) мағына толық

С) жылдамдық

"4"

А) 6-8 сөйлем

Б) мағына толық

С) жылдамдық орташа

"3"

А) 3-5 сөйлем

Б) мағына толық емес

С) жылдамдық орташа

"2"

А) 1-2 сөйлем

Б) мағына толық емес

С) жылдамдық нашар

В) Жұмысты қорғау                                        

Г) жұмыста бағалау.

Х

Үйге тапсырма

98 бет тапсырма


ХІ

Рефлексия

Стикер үлестіру

Оқушылар сабақта түсінгенін түсінбегенін стикерге жазып қалдырады












