10 «А» сыныбы
Өткізілген күні: 3.02.2014ж.
Сабақтың тақырыбы: Қазақ
халқының салт-дәстүрлері
Сабақтың мақсаты:
Оқушылардың қазақ халқының
салт-дәстүрлері туралы алған
мағлұматтарын естеріне түсіре отырып, білімдерін бекіту.
Дамытушылық мақсаты:
Сауатты жазуға, дұрыс сөйлеуге, өз бетімен жұмыс
істеуге үйрету, сөздік қорын дамыту және қазақ тілінде еркін сөйлей білу
әрекеттерін жетілдіру.
Тәрбиелік мәні:
Мемлекеттік тілді құрметтеуге, отансүйгіштікке,
адамгершілікке, әдептілікке тәрбиелеу. Қазақ тілі мен әдебиеті, тарихы,
салт-дәстүрі, мен өнеріне қызығушылықтарын арттыру.
Тілдік білім:
Тілдік білім бойынша морфология саласын, қос
сөздерді қайталау.
Сабақтың нәтижесі:
1.
Берілген ақпаратпен жұмыс жасай алады.
2.
Тақырып бойынша сөйлем құрастыра алады.
3.
Тақырып бойынша әңгімелей алады.
Жетістік
критерилері:
4. Мен
тақырып бойынша жаңа сөздердің синонимін білемін.
5. Мен
осы тақырып сөйлем құрастыра аламын.
6. Мен
тақырып бойынша әңгімелей аламын.
Сабақтың кезеңдері. Уақыт
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бағалау
|
А кезеңі
1.Ресурстарды дайындау (1мин)
|
1.Психологиялық
дайындық.
|
Оқушылар шеңбер жасап, бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді.
|
|
2.Жұптарды, топтарды қалыптастыру.
(2 мин)ЖСЕ-НП
|
Оқушыларды үш түрлі түс арқылы бөлу.
|
Балалар екі топқа бөлінеді.
|
|
3.Тақырыпқа шығу,
сабақтың мақсатын анықтау
Топтық жұмыс
(5 мин)СТО-КМ
|
«Ой қозғау» стратегиясы
Оқушыларға тақырыпты беремін. Флипчартта
жұмыс жасатамын. Оқушыларға сабақтың мақсатын анықтауға бағыт беремін.
|
Оқушылар флипчартта жұмыс жасау арқылы
сабақтың мақсатын анықтайды.
|
|
Сөздік жұмыс
(3мин)АҚТ-ИКТ
Тыңдалым әрекеті
|
Интербелсенді тақтада сөздік жұмысын
өткізе-мін. Оқушыларға сөздерді тыңдатамын.
|
Оқушылар сөздерді тыңдап, сөз тіркестерін
құрастырады.
|
|
Деңгейлік тапсырмалармен жұмыс
(10
мин.)
Жазылым
ТЖД.
|
1.Сөздердің синонимін жаз.
2. Морфологиялық талдау. (салт-дәстүрлері)
3. Мерекелік дастарқан жайылып,
бесікке салған адамға кәде беріледі. синтаксистік талдау жасау.
ТЖД-ға қосымша
эссе жазу. Тақтада бағалау критерийлерін беремін.
|
Оқушылар бағалау критерилері арқылы
бірін-бірі бағалайды.
|
Суммативті бағалау
|
Топтық жұмыс
(10 мин)
|
Оқушыларға тәжірибе картасын ұсынамын.
|
Балалар тәжірибе картасында тақырып бойынша
жұмыс жасайды.
|
Формативті бағалау
|
С кезеңі
(7мин)
ОБ.
|
Тестпен жұмыс.
Оқушыларға тест беремін.
Балаларға рефлективті күнделіктерін, бағалау
парақтарын таратамын.
|
Оқушылар тестпен жұмыс жэасайды.Оқушылар
өздерін бағалайды.
Рефлективті күнделікке өз ойларын жазады.
|
|
Үй жұмысын беру
(2 мин)
|
Мәтіннің мазмұнын білу.
Жаңа сөздерді жаттау.
«Қазақ
халқының салт-дәстүрлері» тақырыбы бойынша эссе жазу.
Морфологиялық
(халқының,
шашылып)
Сөйлем құрастыру және талдау.
|
Оқушылар күнделіктеріне үй жұмысын жазады.
|
|