Сабақтың тақырыбы: Ақтілеу, ағайындар
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Мәтін жайынды
әңгімелеу,тақырыпқа байланысты жаңа сөздермен танысу,Сөйлем мүшелеріне талдау
жүргізу.
Дамытушылық: Балалардың ауызекі тілдерін ойлау қабілеттерін арттыру сөйлесу
әрекетін күшейту
Тәрбиелік:
Үлкенге құрмен, кішіне ізет көрсетуге , әдептілікке тәрбиелеу,пәнге
қызығушылығын ояту тәрбиелеу.
Түзетушілік: пәнге қызығушылығын ояту
Сабақтың түрі: аралас
сабақ.
Сабақтың әдісі: түсіндіру
әдісі.
Сабақтың типі: дәстүрлі
сабақ
Жабдықтау: мазмұнды
суреттер, карточкалар.
Көрнекілігі: жаңа
сөздер, кесте
Сабақтың
барысы:
I Ұйымдастыру кезеңі:
-Оқушылармен амандасу.
-түгендеу, өзара сөйлесу.
Сабақтың ұраны: «Бір сөз
болса да, дауыстап айт,
Ең бастысы – үнсіз қалма.»
II Сабақтың мақсатын айту:
Бүгін сабақта «Ақтілеу, ағайындар» тақырып бойынша жұмыс жасаймыз,жаңа сөздермен танысып,сұрақтарға
жауап беріп, мәтіннің мазмұндаймыз.
III Жаңа сабақ
1.Сабақтың тақырыбымен
және мақсатымен таныстыру:
-Білу керек:
-Істеу керек:
2. Жаңа сөздермен танысу:
а/ Мұғалім сөздердің
мағыналарын түсіндіреді.
ә/ Мұғалім оқиды, оқушылар
қайталайды.
б/ Мұғалім оқиды, оқушылар
тізбекпен қайталайды.
в/ Оқушылар сөз
тіркестерді құрайды.
А0т3леу-
А5айындылар-
Бойдақ-
Бөліседі-
Дән-
қырман-
Тиеді-
Білдірместен-
ұра-
Дүние табатын жағдайымыз
бар-
құю-
Бұл дүниеде-
Тамақ асырау-
Береке-
Ашық
Инкл.тапсырма: Ақтілеу ағайындылар 3 сұр диалог құр
Сұрақтарға
жауап беру:
Ағайынды
екі жігіт неліктен бөлініп кетеді?
Ағасы
неліктен інісінің ұрасына дәндерді құяды?
Ал інісі
қандай әрекет жасайды?
Екі
ағайындының өмірі қалай өтеді?
«Жақсы
істі білдірмей жасаған дұрыс « дегенді қалай түсінесіңдер?
-Грамматикалық
тапсырмалар: 1-2 сөйлемдерге
синтасистік талдау жасау
-Мақалдарды толықтыру:
1. Ағайын......болса- ат көп,
Абысын..... болса, ас көп.
2.Ағасы бардың .........бар,
Інісі бардың...... бар.
3. Туысы бірдің .....бір.
4. Ағайын .......айнысы.
V. Сабақты қорытындылау:
YI. Үйге тапсырма :
Сөздікті жаттау, 30 бет тапсырманы қайта жазу.
Инкл. тапсырма: 6 сөз, 1 сөзге морф. талдау жасап келу
YI І.Оқушыларды
бағалау