Қазақ тілі
|
Сабақ өтілетін күн: 25 желтоқсан
|
Барлық оқушы саны: 16
|
Сілтеме
|
Оқу жоспары, оқулық (Қазақ тілі. 6 сынып. Алматы: Атамұра)
күнтізбелік жоспар.
|
Сабақ тақырыбы
|
Сан есімдерді қайталау.
|
Сабақтың мақсаты
|
Сөйлеу тілін дамытады.. Сан есімнің мағыналық түрлерін
пысықтайды.
|
Міндеттері:
|
- Сан есім тарауынан алған білімдерін қорытындылайды.
- Мәтіндегі негізгі ойды анықтайды.
- Бір-бірін
сыйлап, ынтымақтасып жұмыс істеуге үйренеді.
|
Әдіс-тәсілдер
|
«Қалпына келтіру» стратегиясы, «Бағалы зат» страрегиясы.
|
Көрнекіліктер
|
Мәтін, постер жасауға А3 плакаты, топқа бөлуге қажетті суреттер,
интернет желісі.ноутбуктер.
|
Оқыту нәтижелері
|
Сөйлеу дағдысы, тіл байлығы дамиды. Бір-біріне көмектесуге
қалыптасады. Жұрт алдында сөйлеуге дағдыланады.
|
Сабақ барысы:
|
Сергіту
сәті. (2 минут)
|
Мақсаттар жүйесі
|
Уақыты
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының когнитивтік іс-әрекеті
|
Модуль
|
Білу
Қызығушылықты ояту.
- ұйымдастыру;
-топқа бөлу;
«Қалпына келтіру» стратегиясы
|
8 минут
|
Суреттер бойынша оқушыларды топқа бөледі. «Қалпына келтіру»
стратегиясын қолданады. Сұрақ қояды. Мәтіннен сан есімдерді таптырып,
мағыналық түрлеріне ажыраттырады.
|
Суреттер бойынша топқа бөлінеді. «Қалпына келтіру» стратегиясы
бойынша мұғалімнің сұрағына жауап береді. Мәтіннен сан есімдерді тауып,
мағыналық түрлеріне ажыратады.
|
Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес білім беру және оқыту.
|
Түсіну
Мағынаны тану.
|
7 минут
|
Оқушыларды топтарға бөледі.
1-топ «Экономистер».
2-топ «Актерлер».
3-топ «Өрт сөндірушілер мен тәртіп сақшылары»
|
Топта жұмыс жасайды
1-топ «Экономистер».
2-топ «Актерлер».
3-топ «Өрт сөндірушілер мен
тәртіп сақшылары»
|
Оқу мен оқытудағы жаңа
тәсілдер
|
Қолдану
Мәтіннен түсінгендері
бойынша постер дайындайды, көрініс қояды.
|
10 минут
|
Осы рөлдер бойынша «Жаңа
Жыл» мерекесіне әзірлік жасауға бағыт-бағдар береді.
|
Рөлдерге бөлінеді. Идеяларын ортаға салады. «Жаңа жыл» мерекесін өткізеді. Қажет
болса АКТ қолданады.
|
Білім беруді басқару және
көшбасшылық. АТК қолдану
|
Талдау
Грамматикалық тапсырмалар орындайды. Сан есімдерді мағыналық
түрлеріне ажыратады, сөздерді саралайды, салыстырады.
|
5 минут
|
Грамматикалық
тапсырмалар береді.
1.
Сөйлем құрастырып, сан есімдерді табады.
2.
Мағыналық түрлерін ажыратады.
|
Грамматикалық
тапсырмаларды орындайды.
1.Өз рөлдеріне байланысты сөйлем құрастырады.
2. Сан есімдерді табады.
3. Мағыналық түрлеріне ажыратады.
|
Талантты
және дарынды баламен жұмыс
|
Жинақтау
Ой толғаныс.Алған білімнен жаңа өнім
жасап шығарады.
«Бағалы зат» стратегиясы.
|
10 минут
|
«Бағалы
зат» стратегиясы бойынша тапсырма береді.
|
«Бағалы зат» стратегиясы.
«Жаңа Жыл мерекесінің мен үшін
құндылығы».
|
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету.
Талантты және дарынды баламен жұмыс.
|
Бағалау (Сыни өзіндік пікір)
Үйге
тапсырма: Сан есімдерді қатыстырып «Армысың, 2014
жыл!» тақырыбында мәтін құрастыру.
Рефлекция. Екі жұлдыз, бір тілек.
|
3 минут
2 минут
|
Оқушыларға
қолдау көрсетеді. Сенім білдіреді.
|
Топ басшылары топ мүшелерімен келісе
отырып бір-бірін бағалайды, бағалау парағын толтырады.
|
Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
|
|
|
|
|
|
|
|