Добавить материал и получить бесплатное свидетельство о публикации в СМИ
Эл. №ФС77-60625 от 20.01.2015

Опубликуйте свой материал в официальном Печатном сборнике методических разработок проекта «Инфоурок»

(с присвоением ISBN)

Выберите любой материал на Вашем учительском сайте или загрузите новый

Оформите заявку на публикацию в сборник(займет не более 3 минут)

+

Получите свой экземпляр сборника и свидетельство о публикации в нем

Инфоурок / Начальные классы / Конспекты / Сабақ жоспары математика қайталау және білімді тиянақтау
ВНИМАНИЮ ВСЕХ УЧИТЕЛЕЙ: согласно Федеральному закону № 313-ФЗ все педагоги должны пройти обучение навыкам оказания первой помощи.

Дистанционный курс "Оказание первой помощи детям и взрослым" от проекта "Инфоурок" даёт Вам возможность привести свои знания в соответствие с требованиями закона и получить удостоверение о повышении квалификации установленного образца (180 часов). Начало обучения новой группы: 24 мая.

Подать заявку на курс
  • Начальные классы

Сабақ жоспары математика қайталау және білімді тиянақтау

библиотека
материалов

Сыныбы: 4 «А»

Мерзімі: Өткен тақырыптар бойынша материалдар

Тақырыбы: Қайталау және білімді дамыту. Сандар. Оларды оқу, жазу,салыстыру және разрядтық қосылғыштарға жіктеу.

Мақсаты: Көп атңбалы сандарды оқу жазу салыстырруа білу білік, дағды, іскерліктерін тиянақтау,жүйелеу.Есеп шығару,есептеу қабілеттерін арттыру.Қамқорлыққа ,шапшаңдыққа,тапқырлыққа,ойын еркін жеткізе білуге тәрбиелеу.


Ресурс: Карталар,дәптер,оқулық,қағаз,қарындаш,компьютер,математика оқулығы,маркер.

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Қызығушылықты ояту», «Ойлан, Бірік, Бөліс» стратегиясы «Венн» диограммасы, Сергіту сәті, Рефлексия «+, -, ?» , Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ басшысының бағалауы



Уақыты

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс – әрекеті

Оқушы іс – әректі

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

3 минут

Психологиялық ахуал

Оқушылардың топқа бөлінуі

Оқушылар топқа карта түстерімен бөліну

  1. топ Тұлпар (жылқы)

  2. топ Қыран

  3. топ Алғырлар (тазы ит)

  4. топ Қиық (Буби)

Өте жақсы!

Карталар

Тұсаукесер бөлімі

8 минут





Өткен сабаққа шолу

«Кім жылдам?»

«Қызығушылықты ояту»

1 – 2 топ разрядтық бірліктер атауы, кесте бойынша түсіндіру .

3 – топ Мысалдар келтіру.

4 – топ сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктеу.


1 – 2 топ: бірігіп кесте сызып бірліктерімен атауларын көрсетеді.

3 – топ: Осы кесте бойынша мысаладр келтіреді, толықтырады

4 –топ:сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.

hello_html_201ef3e8.gif

hello_html_201ef3e8.gif





hello_html_201ef3e8.gif

Дәптер, оқулық, қағаз, қарындаш

смайлик

2 минут

Сергіту сәті

Екі қол

Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.

Жарайсыңдар!

компьютер

Негізгі бөлім

13 минут

«Миға шабуыл»

стратегиясы








«Болжау стратегиясы»

Мұғалімнің сұрағы:

Ашық сұрақ.

-көп таңбалы сандарды қанша разрядқа бөліп айтамыз?

-Мына санда неше разряд бар? Атап көрсет

-Бүгінгі өтетін тақырыбымыз қалай аталуы мүмкін?

Оқушының жауабы:


Оқушы пікірін тыңдау





Тақтада алдынала жазылған сандарға таладу




hello_html_201ef3e8.gif




hello_html_201ef3e8.gif

Интербелсенді тақта

5 минут

Оқулықпен жұмыс



Әр топқа бір тапсырма №2,№3,№4,№5 орындалу тәртібін түсіндіру

Оқушылардың тапсырмаларды өздігінен, тез орындауы.




Математика

оқулығы, дәптер

5 минут

Білімді бекіту

«Ойлан. Бірік. Бөліс» стратегиясы




«Венн» диограммасы,






1 – топқа натурал сандар туралы не айта аламыз?


2 – топқа тапсырма теңдік тура болатындай етіп амал таңбаларын,жақшаларды орнына қой




3-4 математикалық

диктант.ші кластың


1-топ: натурал сандар жайлы білімдерін ортаға салады.


2-топ: 1*2*3*4*5*6=1

22321*777*2*10822=1


3-топ:

Отыр едім сабақта,

Қоян келіп шақырды.

Апарып бау – бақшаға,

Қарнымды аштырды(жауабын есептеп айту)

4-топ:

Құмырсқа кір болыпты,

Суға барып түсіпті.

Жағаға шығып

Құмға қыздырыныпты.







Жасыл, сары, қызыл түспен


Математика оқулығы,

Флипчарт, маркер, Венн диаграммасы

Рефлексия

4 минут







«+, -, сабақтың қай кезеңі қызықты болды?»

Әр оқушыға стикер таратып беру



Ұнаған кезеңге +

Ұнамаған кезеңге –

Қай кезең қызықты болды жазу?








Стикер

2 минут

Үйге тапсырма

Өтірік өлеңді жаттау.

Өтірік өлең жазу

Күнделікке жазып алу


Күнделік

Бағалау

3 минут

Формативті бағалау, өз – өзін бағалау, топ басшының бағалауы

Бас бармақпен бағалату

«5» бас бармақ жоғары

«4» бас бармақ ортаға

«3» бас бармқ төмен

Топбасшының бағалауы

Ауызша бағалау, пікірлерін тыңдау







Автор
Дата добавления 26.04.2016
Раздел Начальные классы
Подраздел Конспекты
Просмотров113
Номер материала ДБ-054042
Получить свидетельство о публикации

Выберите специальность, которую Вы хотите получить:

Обучение проходит дистанционно на сайте проекта "Инфоурок".
По итогам обучения слушателям выдаются печатные дипломы установленного образца.

ПЕРЕЙТИ В КАТАЛОГ КУРСОВ
