Сабақ
жоспары :
Сынып: 5- қазақ
Тақырыбы:
Менің пәтерім. Менің үйім.
Мақсаты:
1. Білімділік:
There is, there are құрылымын қайтала отырып өз үйі, бөлмесі туралы сөйлеуге
үйрету. Жаңа сөздерді енгізу.
2. Дамытушылық:
Есте сақтау қабілетін дамыту.
3. Тәрбиелік:
Еңбек етуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі :
аралас сабақ.
Сабақтың типі :
жаңа сабақты меңгеру.
Сабақтың әдіс-тәсілдері:
Сұрақ-жауап
Жұмыс түрі:
жұптық, интерактивтік тақтамен жұмыс, топпен жұмыс
Сабақтың көрнекілігі:слайд,
суреттер, кестелер, қима қағаздар
Пәнаралық байланыс: қазақ тілі, сурет.
Сабақтың
өту барысы:
Р/с
|
Сабақтың кезеңдері
|
Мұғалімнің
іс-әрекеті
|
Оқушының
іс-әрекеті
|
Уақыт
өлшемі
|
1
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
А)
амандасу;
В)
түгендеу;
Б)
психологиялық дайындық.
Мұғалім:-Балалар
мынау не?
Осы
киіз үйде шаттық, береке орнату үшін не істеу керек? Бүгінгі сабағымыз жақсы
өту үшін не істеу керек? Бір бірімізге жылы лебіз айтайық.
|
Амандасады;
Оқу-құралдарын
түгендейді;
Бір-біріне
тілек айтады.
|
2 мин.
|
2.
|
Үй тапсырмасын тексеру.
|
What
was your home task?
Let’s
check it.
|
It
was to draw a picture of our kitchen.
|
3
мин.
|
3.
|
Қызығушылығын ояту.
|
Look
at the screen please. What
do you see? Try to guess the theme of our lesson. Right you are the topic of
our lesson is My flat. My house.
|
Тақырыпты
ашады.
|
2
мин.
|
4.
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Today
we are going to speak about your house, rooms and furniture in it. We will
try to use the construction: there is, there are.
Open
your copybooks and write down the date and topic of our lesson.
Бағалау парағымен таныстыру.
-Балалар
сендерді осы бағалау парағымен бағалаймын.
Топқа
бөлу.
-Choose
the picture.
Today
I want to give you the key of the flat.
I’ll
give you the key for the first team: “Flat”
-the
key of the second group “ House”
|
|
2
min
|
5.
|
Жаңа сабақ.
Слайд.
Сөздікпен жұмыс.
|
Look
at the screen. Listen to me.
Then
repeat after me.
There
is there are ненің
қайда тұрғанын айту үшін қолданылады.
|
Оқушылар
мәліметті түсініп алады,жаңа сөздерді қайталайды.
|
5
минут
|
6.
|
Оқулықпен жұмыс.
|
Open
your books on page 75. Ex.6
Ex.
4p.75
|
Мәнерлеп
оқиды.
|
10
минут
|
7.
|
Сергіту сәті.
|
Видео
бойынша.
|
Жаттығу
жасайды
|
2
минут
|
8.
|
Қарташамен жұмыс.
|
Bedroom
Living
room
|
Диаграмманы
толтырады
|
3
min
|
9.
|
Жұмбақтар
|
1.Кезекті
бір жануар,үстінде екі тауы бар.( түйе-camel)
2.Жаны
жоқ болса да,ақылды адам ісін істейді.( кітап-book)
3Төрт
қарны бар, бір аузы бар.(үй-house)
4.
Ән салады чемодан,Ішінде жүр көп адам.
Естімейді
сөзіңді,Сөйлесеңде сен оған.(теледидар-TV-set)
|
|
5мин
|
10.
|
Суреттеу.
|
-
The
next item of our lesson to describe the rooms. I’ll give you rooms with many furniture
and you must describe them. What furniture you can see in this room, and what
colour their
|
Оқушылар
өз ойларын айтады.
|
4
мин
|
11.
|
Сабақты бекіту
|
«Сөздерді
орналастыр» ойыны
|
|
4
min
|
12.
|
Үй тапсырмасын беру.
|
At
now, children write down your homework. Describe one of the room in your house.
|
Үй
тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
|
1
мин
|
13.
|
Бағалау.
|
Бағалау
кестесі бойынша және оқушылардың бағалауын еске ала отырып бағалайды.
|
Күнделіктеріне
алған бағаларын қойғызады.
|
2
минут
|