Информатика. 6 –сынып. | Күні : | Пән мұғалімі:Мықтыбеков Н |
Сабақтың тақырыбы. | Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері |
Мақсаты. | Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері туралы оқушылардың білімдерін кеңейту. Өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндік беру. Практикалық тапсырмалар жасату арқылы қолдана алу дағдысын қалыптастыру. |
Жұмыс нәтижесі. | Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері |
Сілтеме. | Информатика. 6-сынып. Оқулық 2014жыл. «Арман ПВ» Мұхамеджанова С.Т,Тен А..С. . ІІ деңгей Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Өзық сабақ. Әдістемелік құрал. Электрондық оқулық. |
Қолданылған әдіс-тәсілдер. | АКТ-ны қолдану; СТО үйрету; Жеке жұмыс; Жұптық жұмыс. Топтық жұмыс Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
Ресурстар | Оқулық, дәптер, Стандартты бағдарламаPaint, Интерактивті тақта, компьютерлер, Интернет желісі, |
Сабақ жоспары. | Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша. Рефлексия. Біліп келуге.
|
Біліп келуге. | Сызықтық алгоритмдерді программалау. |
Ойлауды Блум бойынша жіктеу | Мақсат | Тапсырма түрі. Түрткі(сұрақ,тапсырма,жағдаят) | Нәтиже | Бағалау |
критерийлер | дескриптор | Ұпай | Жиынтық баға |
Білу
10 мин. | Үй тапсырмасы бойынша білімін анықтау. | «Сәлемдесу тренингі» ойыны арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру. «Нөмірленген және маркеленген тізімдер .Мәтінді редакциялау» Карточкалар.тақырыбын интерактивті тақтадағы суреттері қайжерде не мақсатта қолданады? деп сұраймын. «серіппе доп» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды да лақтырады және ол оқушы жауап беріп екінші оқушыға лақтырады. | Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады. | Білім көлемін зерделеу.
| Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері біледі. | 3 |
|
Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері жартылай біледі | 2 |
Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері өте аз біледі. | 1 |
Түсіну
15 мин. | Нөмірленген және маркеленген тізімдер .Мәтінді редакциялау мағынасын ашу, қызметтерін компьютермен жұмысты жасау арқылы игерту.
| Сыныпты 3 топқа бөлу. (Мозайка арқылы 3 топқа бөлу) ИНТ.акт тақтада Типография сурет туралы ой пікі деген сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа жол ашамын. «Баяндама» (ИОӘҚСЖЖБ-104 бет) оқыта үйрету ойыны. Мәтінді оқиды, сурет, белгі, сызба салып түсіндіріп береды. Сурет сызбалары мазмұндылығын және әсемдігі бойынша басқа топтар қадағалап бағалайды.
| Тақырыптың басты идеясын табу Сызықтық алгоритмдерді программалау түсіндіреді. | Тақырыптың басты идеясын түрлері мен қолдануларын түсіндырумен орындап мысалдар корсету. | Тапсырманы толық орындады | 3 |
|
Қателіктері болды | 2 |
Мүлдем орындай алмады | 1 |
Қолдану
10 мин. | Тақырып тапсырмаларын орындау барысында қолдану. | Деңгейлік тапсырмалар. Қадам:А Мәтін пішімдеу Қадам: В тәсілдері С деңгейлі және 1,2- қадамдарды орындап корсетеды.
Сергіту:Бейнежазба бойынша
| Алған білімін тәжірибеде қолдана алады. | Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру | Үш қадам | 3 |
|
Екі қадам | 2 |
Бір қадам | 1 |
Талдау
5 мин. | Тәжірибеде жасаған жұмыстарын түсіндіру, талдау. | Әр топтың жасаған жұмыстарына талдау жасау. «Қатені тап» әдісі арқылы топтар бір-бірінің қатесін түзетеді.
| Өзара пікірталасқа түсіп, жауаптың дұрыстығын дәлелдейді. | Пікірталасқа түсу. | диалог құрып, қорытынды жасайды | 3 |
|
тек диалог құрайды | 2 |
жұмысқа қатыспайды | 1 |
Жинақтау
2 мин. | Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері мысалдарын салыстыру , шешім шығару. | «Талқылау» әдісі арқылы сабаққа белсене қатыспай отырған оқушылардан шығарамын. | Ерекшеліктерін және ұқсастықтарын салыстыра нақтылайды. | Жағдаяттан шыға білу құзыреті. | Толық шықты | 3 |
|
Қиналды | 2 |
Шыға алмады | 1 |
Бағалау 4 мин | Ойын жинақтауға дағдыландыру. | Ой-толғаныс. Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері Біліп келуге: Тақырыпты оқып,тест сұрақтарына жауап
| Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді. | Логикалық ойы. | Креативті | 3 |
|