Инфоурок / Математика / Конспекты / Сабақ жоспары:" Негізіг тригонометриялық тепе-теңдік"

Сабақ жоспары:" Негізіг тригонометриялық тепе-теңдік"

Напоминаем, что в соответствии с профстандартом педагога (утверждён Приказом Минтруда России), если у Вас нет соответствующего преподаваемому предмету образования, то Вам необходимо пройти профессиональную переподготовку по профилю педагогической деятельности. Сделать это Вы можете дистанционно на сайте проекта "Инфоурок" и получить диплом с присвоением квалификации уже через 2 месяца!

Только сейчас действует СКИДКА 50% для всех педагогов на все 111 курсов профессиональной переподготовки! Доступна рассрочка с первым взносом всего 10%, при этом цена курса не увеличивается из-за использования рассрочки!

ВЫБРАТЬ КУРС И ПОДАТЬ ЗАЯВКУ
библиотека
материалов

hello_html_m26c7d730.gifhello_html_4304201f.gifhello_html_m253250a5.gifhello_html_m2cf945de.gifhello_html_509f25f4.gifhello_html_6c3e2cca.gifhello_html_38dc9ade.gifКүні-

Сабақ

Сабақ тақырыбы:

Негізгі тригонометриялық тепе - теңдік

Сабақтың мақсаты

Негізгі тригонометриялық тепе – теңдіктерді дәлелдеп , қолданылуын түсіндіру

Сілтеме

9 – сынып Алгебра оқулығы. Дидактикалық материал.

Күтілетін нәтижелер

Негізгі тригонометриялық тепе -теңдіктерді қолдана білу дағдысы қалыптасады

І. Ұйымдастыру.

Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңбері»

1, 2 және 3 деп санап екі топқа бөлінеді.

Логикалық есептер шығару арқылы топ басшысын сайлау

ІІ .Үй тапсырмасын тексеру:

Оқушылардың үй тапсырмаларын орындағандығын дәптерлерінен тексеріледі

ІІІ. Сабақтың барысы.

  1. Білу. « Ой қозғау»

  2. Түсіну. « Топтық талқылау»

  3. Қолдану. « Жұптасып талқыла»

  4. Талдау. Жаңа таұырыпты бекіту

  5. Жинақтау. «Ой түйін»

  6. Бағалау. Кері байланыс

ІІІ.Жаңа тақырыптың мазмұнын ашу

Білу .Мағынаны ашу. (2-3 балл)

Мұғалімдердің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ой қозғау . Қайталау сұрақтары.

у

Координаталық жазықтықта бірлік шеңбер сызу керек.

С

α

х

В

А

х

О

у



α бұрышының синусын, косинусын, тангенсін, котангенсін жазады.

sinα=y/R ,

cosα=x/R ,

tgα=y/x ,

Ctgα=x/y

Түсіну. диалогтік әдіс-ДЖИГСО( оқулықпен жұмыс).3-4 балл


ОВ2=ОС2+ВС2 ОВ=1, ОС=х, ВС=у теңдіктерін қолданып тригонометирялық тепе - теңдікті дәлелдеп шығады.

Сызбаны , бұрыштың тригонометриялық функцияларын және






sin2α+cos2α=1(1)

tgα =sinα/cosα (2) , Ctgα=cosα/sinα (3)

tgα• Ctgα=1 (4)

1+ Ctg2α=1/ sin2α (5)

1+ tg2α=1/ cos2α (6)

Қолдану. «Жұптасып талқыла»(мысалдар қарастыру)

Жаңа тақырып бойынша түсініктерін нақтылау үшін мысал есептер шығару




1-мысалды І топ

2-мысалды ІІтоп

3- мысалды ІІІ топ түсіндіреді

Талдау. Жаңа тақырыпты бекіту.3-4 балл

Жаңа тақырып бойынша есептер шығару

топта А және В тобының есептерін шығарады

Жинақтау . “Ой түйін”3-5балл

Жаңа тақырып бойынша не түйдік?

  1. (1) формуланы қорытып шығарғанда қандай ұғымдар қолданылады?

  2. Алты түрлі тригонометриялық тепе-теңдіктердің ішінде (1)-(3) формулалары негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер деп аталады?

Жаңа тақырып бойынша не ұйғарғандарын мына сұрақтарға жауап беру арқылы түсіндіреді


Бағалау

Рефлексия .Кері байланыс

тақырып бойынша не үйренгендерін, неге түсінбей қалғандарын стикерге жазады.

топ басшылары топтағы оқушылардың жұмысына қарай бағалайды

Сабақты қорытындылау.



